وزارت اقتصاد با 7سامانه جدید تسهیل خدمات رسانی را کلید زد

تاریخ انتشار : سه شنبه 22 خرداد 1397 - ساعت : 11:00

کد مطلب: 236336 چاپ به اشتراگ گذاشتن

حذف 260 هزار مجوز زائد در مسیر کسب و کار؛

وزارت اقتصاد با 7سامانه جدید تسهیل خدمات رسانی را کلید زد

مازندمجلس: تهران- ایرنا- وزارت امور اقتصادی و دارایی امروز (سه شنبه) از هفت سامانه الکترونیک رونمایی کرد تا ضمن شفافیت در عملکرد، رسیدگی به امور مردم هم تسهیل شود.

مازندمجلس: به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در آیین رونمایی از این سامانه ها که در حاشیه شورای معاونان وزارتخانه انجام شد، سامانه های «درخواست وجه الکترونیک» خزانه داری کل کشور و «ارتباطات مردمی» برای تسهیل رسیدگی به شکایات مردمی از امروز اجرایی شد.
سامانه های «دادور و یاور»، «دادخواهی مالیاتی موضوع ماده 251 مکرر قانون مالیات های مستقیم»، «تبادل الکترونیکی اسناد و مکاتبات وزارت امور اقتصادی و دارایی»، «ویدئو کنفرانس وزارت امور اقتصادی و دارایی» و «نظام جامع فنی و عمرانی درمناطق آزاد و ویژه اقتصادی» نیز امروز به بهره برداری رسید.

** حذف 260 هزار مجوز زائد در مسیر کسب و کار
«مسعود کرباسیان» وزیر امور اقتصادی و دارایی در آیین رونمایی از این سامانه ها تاکید کرد که این سامانه ها با هدف استقرار دولت الکترونیک و تسهیل امور طراحی و اجرایی شده اند.
وی با بیان اینکه طبق قانون باید همه پرداخت ها متمرکز باشد، گفت: با راه اندازی سامانه درخواست وجه الکترونیک، 60 هزار دسته چک دستگاه های اجرایی جمع آوری می شد و با استفاده از سامانه های بانک مرکزی از جمله نسیم، پرداخت ها الکترونیکی خواهد بود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی سامانه های دادور و یاور را گامی برای تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار متقاضیان دانست.
وی گفت: معاونت اقتصادی تاکنون بیش از 260 هزار مجوز زائد در مسیر ایجاد کسب و کار را شناسایی و حذف کرده است و سایر مجوزهای غیرضروری نیز باید شناسایی و رفع شوند تا فضای کسب و کار بهبود یابد.
کرباسیان درباره سامانه دادخواهی مالیاتی نیز توضیح داد: صدور رای هیات های مالیاتی تا سال گذشته به صورت متمرکز در تهران انجام می شد اما از پارسال بخشی از این اختیارات به استان ها تفویض شد و اکنون با این سامانه امور بیش از پیش سرعت می گیرد.
اقتصام** 2025**9132** 2023

اقتصاد

رونمایی

سامانه الکترونیک

کرباسیان


منبع : ایرنا

برچسب ها : #سامانه #اقتصادی #کسب و کار #دارایی #الکترونیک #تسهیل #اجرایی #وزارت #رونمایی #مالیاتی #کرباسیان #پرداخت #متمرکز #شناسایی #مجوزهای #دادور #درخواست #اقتصاد #مردمی #امروز #قانون #دادخواهی #الکترونیکی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : وزارت اقتصاد با 7سامانه جدید تسهیل خدمات رسانی را کلید زد


X https://sport45.site/