دانش آموز از نمازگزاران عید فطر استقبال می کنند

تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 خرداد 1397 - ساعت : 02:05

کد مطلب: 236360 چاپ به اشتراگ گذاشتن

دانش آموز از نمازگزاران عید فطر استقبال می کنند

مازندمجلس: مدارس ضلع شمالی و شرقی مصلی به عنوان پارکینگ در اختیار نمازگزاران عید فطر قرار می‌گیرد

مازندمجلس: به گزارش هنرنیوز ، سعید اوحدی، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، از همکاری آموزش و پرورش برای بهتر برگزار شدن برنامه‌های جنبی نماز عید فطر امسال خبر داد.

اوحدی در نشست خبری فعالیت‌های ویژه برنامه عید سعید فطر با اشاره به برنامه‌های ویژه برای برگزاری نماز عید فطر گفت: 60 میلیون پیامک با همراهی مخابرات در 3 اپراتور برای مردم ارسال می‌شود که این پیامک‌ها با محوریت موضوع نماز عید فطر خواهد بود.

وی ادامه داد: از امشب نیز شاهد تغییر چهره شهر به مناسبت عید فطر خواهیم بود که سازمان زیباسازی شهرداری تهران کارها را انجام خواهد داد.

به گفته اوحدی مراسم نورافشانی در 20 میدان اصلی شهر به مناسبت عید سعید فطر نیز در شب عیدفطر برگزار می‌شود .

رئیس سازمان فرهنگی شهرداری تهران در بخش دیگری از سخنان خود به هماهنگی‌های ایجادشده با وزارت آموزش و پرورش برای بهتر برگزار شدن برنامه‌های نماز عید فطر اشاره کرد و گفت: با هماهنگی‌هایی که با وزارت آموزش و پرورش و معاونت پرورشی صورت گرفته است، آموزش و پرورش در استقبال و بدرقه، برگزاری جشنواره‌های مختلف با ما همکاری خواهد داشت.

وی ادامه داد: بر این اساس 350 دانش آموز از سوی سازمان دانش‌آموزی با لباس‌های متحد‌الشکل با 40 هزار گل از نمازگزاران استقبال و آنان را بدرقه می‌کنند، همچنین این دانش آموزان به خواندن تواشیح و سرود قبل از برگزاری نماز عید فطر می‌پردازند.

اوحدی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری دو جشنواره دلنوشته‌های روزه اولی و جشنواره عکس و فیلم کوتاه نماز عید فطر اشاره کرد و افزود: جشنواره دل‌نوشته‌های روزه‌اولی را خواهیم داشت که به چهل دل نوشته به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب جوایزی اعطا می‌شود.همچنین سعی داریم این دلنوشته‌ها را در آینده تبدیل به کتاب جامعی کنیم.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ادامه به برگزاری جشنواره فیلم کوتاه و عکس عید فطر اشاره کرد و گفت: متاسفانه ما هیچ فیلم و عکسی برای مستندسازی نداشتیم که برگزاری این رویداد کمک شایانی به ما برای داشتن آرشیو مناسب خواهد کرد. این رویداد در دو بخش جوانان و بزرگسالان برگزار و در این دو بخش به 40 نفر جوایزی اهدا می‌شود.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گلباران نمازگزاران به وسیله بالگرد خواهد بود.

به گفته اوحدی هشت نگار گذر در حاشیه برگزاری مراسم نماز عید فطر با رویکرد تجلیل از شهدای انقلاب، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم برپا می‌شود که یکی از این نگار گذرها به زبان عربی و انگلیسی خواهد بود و مخصوص مهمانان حاضر در نماز عید فطر خواهد بود.

سعید اوحدی در ادامه به پذیرایی از نمازگزاران عید فطر اشاره کرد و گفت: از حاضران در نماز عید فطر پذیرایی‌های با بسته‌های کوچکی خواهد شد که این اقدام توسط خیرینی است که نذرهایی برای پذیرایی از روزه داران دارند و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری برای این امر هیچ هزینه‌ای نکرده است.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری در پایان این نشست درباره پارکینگ‌هایی غیر از پارکینگ‌های مصلی برای نمازگزاران در نظر گرفته شده است اشاره کردو افزود: با همکاری با وزارت آموزش و پرورش داشتیم قرار بر این شد که کلیه مدارسی که در ضلع شرقی و شمالی مصلی قرار گرفته‌اند پارکینگهای خود را در اختیار نمازگزاران قرار دهند اما با این وجود ما از مردم درخواست داریم با وسایل ارتباط جمعی چون مترو و اتوبوس برای خواندن نماز به مصلی بیایند.

وی یادآور شد: برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از ساعت 6 صبح در مصلی تهران آغاز می‌شود

پانا
منبع : هنر نیوز

برچسب ها : #شهرداری #تهران #فرهنگی #برگزاری #اشاره #نمازگزاران #اوحدی #برنامه‌های #پرورش #آموزش #جشنواره #برگزار #ادامه #وزارت #مناسبت #استقبال #همکاری #انقلاب #افزود #کوتاه #جوایزی #داریم #رویداد #پذیرایی #شهدای #مراسم #دیگری #خواهیم #سخنان #گرفته #همچنین #بدرقه #خواندن

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دانش آموز از نمازگزاران عید فطر استقبال می کنند


X https://sport45.site/