نهادسازی برای پویش اقتصادی مردم پایه

تاریخ انتشار : سه شنبه 05 تیر 1397 - ساعت : 15:55

کد مطلب: 236443 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ایجاد بنیاد توسعه مازندران؛

نهادسازی برای پویش اقتصادی مردم پایه

مازندمجلس: مهندس محمد اسلامی استاندار مازندران با تجربه راه اندازی و مدیریت چندین سازمان تخصصی و همچنین ایجاد نهادهای توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری بخصوص دبیری ستاد توسعه سواحل مکران پس از احصا مسائل مختلف استان، امکان‌سنجی ایجاد بنیاد توسعه استان مازندران را به چند دستگاه تخصصی ماموریت داد و از چند نهاد دیگر هم تقاضای داوری، مشورت و مشارکت نمود

مازندمجلس:استاندار مازندران با درک عمیق از  مسائل و مشکلات فراروی استان همواره بر پرهیز از واگرایی‌ها و رهیافت به سوی همگرایی تاکید داشته است و بر همین اساس بر ایجاد نهادی آینده‌نگر، خلاق و توسعه‌گرا در بخش اقتصادی و سرمایه‌گذاری با هدف استفاده بهینه از استعدادهای سرزمینی و منابع خدادادی همت گماشته است.
تشکیل اتاق فکر توسعه و تعالی به عنوان  "قوه عاقله استان" نهادی دانش بنیان با هدف ارائه بسته‌های چاره اندیشی به رهبری دانشگاه مازندران و بنیاد نخبگان و با مشارکت نخبگان علمی و اجرایی در حال فعالیت است و در ادامه نیز بنیاد توسعه استان مازندران در شرف تاسیس می‌باشد.‌

بنیاد در شرف تاسیس توسعه استان مازندران وفق مطالعات تطبیقی و با بهره‌گیری از تجارب موفق بنیادهای توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری استان‌های کرمان، یزد، همدان و زنجان بدنبال تعمیق همگرایی و هم‌افزایی چهار منبع قدرت، ثروت‌، منزلت و حقیقت است.
هدف آینده گرایانه استاندار مازندران خلق یک جریان مدنی و توسعه‌ای در جهت تحقق ارکان جهت‌ساز اسناد بالادستی به خصوص سند چشم‌انداز استان برای همراه سازی عامه مردم با پویش توسعه به سمت توسعه پایدار و بالندگی پویا استوار است.

در مطالعه اولیه امکان‌سنجی ایجاد بنیاد توسعه استان مازندران؛ چالش‌ها، مزیت‌ها، ظرفیت‌ها و فرصت‌ها و راهکارهای سرمایه‌پذیری و سرمایه‌گذاری در استان مازندران واکاوی شده است و بزودی جزئیات و ساز و کارهای اجرایی بنیاد توسعه استان  با تشکیل شورای راهبردی عملیاتی و رونمایی خواهد شد.
درک این واقعیت که برای توسعه استان و مردمی کردن اقتصاد مطابق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی علاوه بر نهادها و تشکل‌‌های موجود به ایجاد بنیاد سرمایه گذاری مردم‌پایه نیازمندیم تا موجب حرکت آفرینی و شتاب‌بخشی توسعه در استان مازندران گردد بر همگان واضح و مبرهن است.

استفاده بهینه از استعداد‌های سرزمینی، طراحی مهندسی توسعه سرمایه‌گذاری، تامین مالی طرح‌های عمرانی، جهت دهی و جذب منابع پراکنده، هم‌افزایی منابع خرد به سمت پروژه‌های بزرگ و شرکت در سرمایه‌گذاری‌های زیربنایی از اهداف اقتصادی این بنیاد پیش‌بینی شده است.
مروری بر تجربه موفق ' ۳۰ساله ' استان‌های کرمان و یزد در تشکیل بنیاد‌های سرمایه‌گذاری و توسعه، الگوی روشنی پیش روی ما برای محرک‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری قرار می‌دهد تا از این تجارب درس بگیریم.

حال که استاندار مازندران پیشگام همگرایی و هم‌افزایی شده است از همه کنشگران و بازیگران سیاسی، اقتصادی و اجتماعی انتظار می‌رود این حرکت ارزشی(فرهنگی) و آینده‌گرایانه(اقتصادی و سرمایه‌گذاری) را حمایت جدی نمایند.
حمایت عملی و معنوی از طرح استاندار مازندران برای ایجاد بنیاد توسعه تاکید بر تحقق مطالبات انباشت شده  فرزندان و جوانان استان است.

همگان به چالش های اقتصادی واقفیم پس بیایم بجای انتقادات بی‌حاصل و درگیری‌های فرسایشی و فرصت سوز به تحکیم برادری و همگرایی بپردازیم و وفاق و همدلی خود را در شکل‌گیری و موفقیت بنیاد توسعه استان نشان دهیم.
وطن، میثاق و مرز مشترک همگرایی همه مازندرانی‌ها است و هر مازنی که دل در گرو آبادانی زادبوم و سرزمین مادری دارد برای موفقیت این طرح مهم کایری نماید و شایسته است امنا و بزرگان استان نیز پیشگام این آزمون بزرگ باشند، آزمونی که کرمانی‌ها و یزدی‌ها ۳۰سال پیش پایه‌گذاری کردند و موفق شدند. ما هم می‌توانیم اگر بخواهیم و با هم باشیم.

 

همراه شو عزیز ،تنها نمان به درد، کاین درد مشترک هرگز جداجدا درمان نمی شود.

نویسنده :

برچسب ها : #مازندران #توسعه #استاندار #استانداری #مازندمجلس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نهادسازی برای پویش اقتصادی مردم پایه


X https://sport45.site/