نیکزاد: ۸۰ درصد دانش آموزان رشته های مهارتی روانه بازار کار می شوند

تاریخ انتشار : دوشنبه 21 آبان 1397 - ساعت : 13:14

کد مطلب: 236622 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نیکزاد: ۸۰ درصد دانش آموزان رشته های مهارتی روانه بازار کار می شوند

مازندمجلس: مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: سیاستهای کشور دیده شدن رشته‌های مهارتی و عملی است.

مازندمجلس: عسکری‌ نیکزاد عصر یکشنبه در همایش پیوند کارگاه و خانواده، با اشاره به اهمیت ارتباط والدین با آموزش و پرورش، گفت: تجربه والدین و علم مدرسه وقتی در کنار هم قرار می‌گیرند، می‌توانند آموزش و پرورش را موفق کنند.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد از دانش‌آموزانی که رشته‌های مهارتی را انتخاب می‌کنند وارد بازار کار می‌شوند، افزود: در کشورهای پیشرفته دنیا دانش‌آموزان به سوی رشته‌های مهارتی رو می‌آورند و رویکرد کشور ما هم می‌تواند به سمت رشته‌های مهارتی باشد.

نیکزاد با اشاره به اینکه آموزش و پرورش دیر محصول می‌دهد، تصریح کرد: اگر خانواده‌ها با استعداد و علایق بچه‌ها هماهنگ و با سیاستهای کلان جامعه همسو باشد، آموزش و پروش آن کشور موفق خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بر اهمیت اعتمادسازی تأکید کرد و گفت: رسالت آموزش و پرورش، آموزش همراه با تربیت است که متأسفانه خانواده‌ها به این نهاد مقدس اعتماد نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه علاقه کافی نیست و باید استعدادها را هم در نظر گرفت، بیان کرد: سیاستهای کشور دیده شدن رشته‌های مهارتی و عملی است، باید واقع بین باشیم علاوه بر علاقه و استعداد باید با سیاستهای کل کشور هم هماهنگ باشیم.


برچسب ها : #آموزش و پرورش #دانشگاه #مدرسه #مازندران #رشته های مهارتی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نیکزاد: ۸۰ درصد دانش آموزان رشته های مهارتی روانه بازار کار می شوند


X https://sport45.site/