مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 20701 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 فروردین 1395 -ساعت : 20:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نامه سرگشاده یک شهروند رامسری به محمد جواد ظریف

نامه سرگشاده یک شهروند رامسری به محمد جواد ظریف

اختصاصی مازندمجلس:نامه سرگشاده یک شهروند رامسری به محمد جواد ظریف که در اختیار پایگاه خبری قرار گرفته است عینا منتشر می گردد.

هوالجمیل

رامسر بهشت گمشده گردشگری منطقه

جناب آقای دکتر ظریف

سلام و عرض خوش آمد

ز یاد دارم از آغاز تا ھمین امروز         دلم پر است از این حرف ھای ناگفته...!

هرچند این سیاه قلم بنده در حوزه تخصصی مسئولیت حضر تعالی نیست اما با توجه به اخلاق مردم گرایانه و نقش تاثیر گذار شما در مجامع داخلی و بین المللی حضور سبز شما را غنیمت شمرده دغدغه این روزهای مردم رامسر را با شما در میان میگذارم.

خبر برگزاری چهارمین مذاکرات سه جانبه ایران،آذربایجان و ترکیه در شهر زیبا و منحصربفرد رامسر موجب شادی و نقطه امیدی برای روزهای پیش روی رامسر بود. شعف و امیدی که با نگرانی از وضعیت ناهمگون فضای شهری آمیخته است.

آگاهید که شهر رامسر با توجه به ظرفیتها و پتانسیل های بالقوه طبیعی و ویژه به عنوان شهر نمونه گردشگری و توریستی مورد توجه بسیاری از مسافران داخلی و خارجی است. این درحالیست که این شهر با این ظرفیت خاص نیازمند توجه خاص مسئولین داخلی  در حوزه عمران و آبادانی و تبدیل آن به نقطه استراتژیک گردشگری جهانی  جهت برگزاری جشنواره ها و کنواسیون هاو اجلاس و مجامع ملی و بین المللی است. با توجه به موقعیت جغرافیایی و جغرافیای سیاسی منطقه و نزدیکی آن به مرزهای شمالی کشور و ارتباط با روسیه ترکیه و جمهوریهای استقلال یافته رامسر توانایی تبدیل شدن به بهشت گردشگری نمونه منطقه را دارد.

جناب آقای دکتر ظریف درخبرها خواندم و از دوستان نزدیک به شما مطلع شدم که رامسر را شهری زیبا خطاب کردید و محصور و مجذوب زیبایی های خاص رامسر شدید تنها شما نیستید که از این مواهب الهی بی اطلاع بودید و با دیدن آن بر زیبایی های آن صحه گزاشتید. خیل کثیری از هموطنان و همچنین مسئولین عزیز هم بی اطلاع بوده و درامد های خود را در کشورهای دیگر از جمله ترکیه و آذربایجان صرف میکنند.

آنچه از جاذبه ها و مواهب طبیعی این شهر مشاهده کردید حاصل لطف خدای مهربان به مردم نوع دوست و مهمان نواز منطقه و ملت ایران است. موهبتی که پاسداشت آن با اندکی مدیریت استراتژیک و هدف مند شهری می تواند مسیر گردشگری کشور را دگرگون کند. جاذبه هایی که هر کدام اگر به تنهایی در کشوری بودند آنرا کشور  گردشگری میکرد ند و سود و منافع و عواید آن هم برای همه مردم آن کشور صرف می گردید. این در حالیست که مردم قانع و محروم رامسر از اینهمه ظرفیت طبیعی خدادادی نصیبی جز گرانی، ترافیک، معضلات فرهنگی ،بهداشتی و محیطی و... نگرفته اند.

جناب آقای دکتر پس از گردش در تله کابین رامسر و مشاهده زیبایی ها ی شگفت آور جنگلهای سبز و بکر منطقه از شما خواهش می کنم اندکی با گام های استوار و تاثیرگذارتان در شهر قدم بگزارید تا از وضعیت شهر واقعی نیز کمی مطلع شوید. .تله کابین مکانی شخصی و خارج از مدیدریت شهری  می باشد که درصد بالایی از مردم بومی منطقه بجهت هزینه ها هنوز از نزدیک آن مکان را  مشاهده نکرده اند. شهری که درهمه جای دنیا اسم و نامش آوازه دارد از زیر ساختهای نامناسبی برخوردار هست.  مطلع هستید که رامسر بیشترین ورود  و خروج گردشگر را در استان های شمالی پذیراست ولی جاده های غیر استاندار و ساخت های سفارشی آن را خراب و ویران کرده است. شهری که با وجود چشمه ها، ابشارها و رودخانه ها و بارش فراوان نعمات الهی مردمش از وضعیت بد آب شرب رنج می برندوبا  مشکلات بیماری های مختلف حاصل از آب شرب و مصرفی دست و پنجه نرم می کنند. وضعیت بهداشت ، حوزه ی سلامت و در انتها سونامی سرطان بعضی از دل مشغولی ها و دغدغه های اصلی مردم این شهر است. نبود کار و بیکاری جوانان و عدم توجه به مسائل فرهنگی و بومی و منطقه ای و غیره  همه  و همه  بماند در فرصتی دیگر ومجالی بهتر که شما مهمان ما هستید و بیشتر از این شما را در درد های خود شریک نمیکنم. حضور شما چشمه امیدی است که با تدبیر و برنامه ریزی ویژه جنابعالی  و همراهی و همکاری دولت تدبیر و امید بذر پیشرفت و آبادانی در این منطقه ویژه و منحصر بفرد کاشته شود.

و در آخر شعری از هنرمند رامسری

باشـــد ار تهـران دمــــی در فکـــر شهـــر رامســــر

یــا که باشـد سـاری انــدر فکـــر ایــن شهـــر گهـــر

با احترام فراوان برای شما که افتخار ما و همه ایرانی ها در هر کجای دنیایید.

 مجید قاسم کردی- فعال فرهنگی و اجتماعی

در طلب ما بی زبانان امت پروانه ایم
سوختن از عرض مطلب پیش ما آسان‌تر است!

 

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مجید قاسم کردی - نامه سرگشاده - یک شهروند رامسری - به محمد جواد ظریف -

مطالب مرتبط با : نامه سرگشاده یک شهروند رامسری به محمد جواد ظریف
نظر شما در مورد : نامه سرگشاده یک شهروند رامسری به محمد جواد ظریف

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها