دو سال و 31 استیضاح

تاریخ انتشار : دوشنبه 19 آذر 1397 - ساعت : 14:01

کد مطلب: 236704 چاپ به اشتراگ گذاشتن

دو سال و 31 استیضاح

مازندمجلس: نمایندگان مجلس دهم از آغاز کار خود تاکنون 31 طرح استیضاح به هیات رئیسه ارایه کرده اند که 16 مورد آن با انصراف متقاضیان همراه شده است.

مازندمجلس: علی اصغر یوسف نژاد عضو هیات رییسه مجلس درباره وضعیت استیضاح ها در مجلس دهم اظهار داشت: تعداد استیضاح هایی که در طول مجلس دهم(بیش از دو سال) تقدیم هیات رییسه مجلس شده 31 مورد بوده است که این 31 مورد مربوط به 12 وزارتخانه است.

وی اظهار داشت: وزارتخانه های آموزش و پرورش و کشور هر کدام با پنج بار استیضاح، وزیران وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و علوم و تحقیقات هر کدام چهار بار استیضاح شده اند.
وی ادامه داد: وزیران وزارتخانه های نیرو و راه و شهرسازی هر کدام 3 بار استیضاح شده اند و سهم استیضاح وزارتخانه امور اقتصادی و دارایی و جهاد کشاورزی هر کدام دو بار بوده است.
نماینده مردم ساری در مجلس اظهارداشت: وزیران وزارتخانه های نفت و صنعت، معدن و تجارت، ورزش و جوانان و امور خارجه هم هر کدام یک بار تقاضای استیضاحشان تقدیم هیات رییسه مجلس شده که هم اکنون 4 استیضاح در کمیسیون های تخصصی مجلس در حال بررسی است.

یوسف نژاد درباره آخرین وضعیت استیضاح ها در مجلس گفت: هم اکنون استیضاح وزیران جهاد کشاورزی، امور خارجه، علوم و کشور در کمسیون های تخصصی مجلس مطرح است.
وی تصریح کرد از تعداد 31 مورد استیضاحی که به هیات رییسه مجلس تقدیم شده، در 16 مورد استیضاح کنندگان انصراف دادند و 115 نیز در مجلس مطرح شده یا در کمیسیون های تخصصی در حال بررسی است.
وی یادآور شد: دو وزیر از میان استیضاح های صورت گرفته در مجلس رای عدم اعتماد از مجلس گرفتند و از دولت رفتند، مسعود کرباسیان و علی ربیعی دو وزیری بودند که استیضاح آنها رای آورد و کنار رفتند.

عضو هیات رییسه مجلس ادامه داد: در یک استیضاح محمود حجتی، در یک استیضاح علی ربیعی و دو بار استیضاح عباس آخوندی از مجلس رای اعتماد گرفتند و دو مورد استیضاح آخوندی و محمد شریعتمداری منجر به استعفای آنان شد.
وی تصریح کرد: البته استیضاح وزیر کشور هیچ گاه به صحن علنی مجلس نیامده و همواره در کمیسیون های تخصصی مجلس مطرح شده است.


برچسب ها : #مجلس #استیضاح #یوسف نژاد #هیئت رئیسه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دو سال و 31 استیضاح


X https://sport45.site/