شب یلدای حاج مجید

تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 آذر 1397 - ساعت : 15:22

کد مطلب: 236719 چاپ به اشتراگ گذاشتن

شب یلدای حاج مجید

اختصاصی مازندمجلس: آقای استاندار، حتماً با من هم عقیده هستی که هر آغازی، شروع پایانی است...

اختصاصی مازندمجلس: آقای استاندار، می خواهم با شما صادقانه صحبت کنم. می دانم که این روزها، روزهای تو است. همه جا تصویر تو را می بینیم. هرکسی می خواهد اگر عکسی با تو دارد در صفحه اینستاگرامش منتشر کند. آش آن قدر شور است که جوان متولد آخر دهه هشتاد در اینستاگرام برای تو کامنتی با قلب صورتی می گذارد و تو را با نام کوچک  و حاج مجید خطاب می کند؛ انگار 30 سالی هست که با تو رفاقت دارد و یار گرمابه و گلستانت بوده. خلاصه همه به هلهله نشسته اند. عده ای هم چند شبی است  که خواب نان و شیرینی می بینند.

آقای استاندار، حتماً با من هم عقیده هستی که هر آغازی، شروع پایانی است. پس، از امروز پایان دوره تصدی گری ات در کاخ استانداری شروع شده. آهسته و آرام. خرامان. خرامان. مانند زندگی که با اولین شیون نوزاد، انسان به اولین شیونِ مرگ رَه می سپارد. آیا فکر کرده ای که پایان این آغاز شیرین برایت چگونه خواهد بود؟ شاید بشود حدس بزنیم.

حتماً «کرین برینتون» را می شناسی. همانی که چهار انقلاب بزرگ را کالبد شکافی کرد. البته بعید است بتواند انقلاب ایران را کالبدشکافی کند. انقلاب ما سرپا ایستاده. هنوز زنده است. عقیده ای دارد این کرین برینتون. می گوید انقلاب یک دوران ماه عسل دارد. «فرانتس فانون» هم سخنی دارد که خیلی معروف است. آن را هم می دانی. «انقلاب فرزندان خود را می خورد.»

حالا بیا جای برخی کلمات و گزاره ها را تغییر بدهیم. مثلاً به جای کلمه انقلاب بنویسیم اصلاحات. مانند همان کاری که دکتر سعید حجاریان با جملات دکتر کارل مارکس می کند. مثلاً مارکس گفته بود: «انقلاب مُرد؛ زنده باد انقلاب». سعید حجاریان هم می گوید: «اصلاحات مُرد؛ زنده باد اصلاحات». پس به جای گزاره ی «اتقلاب فرزندارن خود را می خورد»؛ می نویسیم: «اصلاحات فرزندارن خود را می خورد.»

این روزها اعتدالیون و اصلاحیون در شهر فراوانند. بس که تعدادشان زیاد شده. اصلاحیونی حتی اصلاح طلب تر از سید محمد خاتمی. شما هم پیشانی اصلاحیون مازندران هستی. اما باور کنید ماه عسل شما تا شب یلدا هم کِش نمی آورَد.

اگر «اصولیون همیشه دلواپس» به قول مشهدی ها چند روزی «زرده ای بکشند» و سکوت اختیار کنند؛ کم نیستند «یاران صبح شنبه» که به زودی از انتصاب های شما نا امید می شوند و پیشتر از «دلواپسان اصولی» به سراغ شما خواهند آمد؛ تا اول به شما اصلاح طلبی بیاموزند بعد مدیریت.

شک نکنید همان هایی که امروز برای شما دست افشانی می کنند و کِل می کِشند و بَنر می چسبانند بر دیوار و داربست های شهر، طناب و صندلی را هم سفارش داده اند. جالب است در زمان نگارش این سطور صحبت از انتخاب مدیر روابط عمومی شما بسیار داغ بود و به سادگی می توانستم ببینم که دوستان مجیزگوی شما خشمگین شمشیر تیز می کردند. به هرحال تا به امروز بعد از دوران اصلاحات اصلاحیون این همه به اتوبوس مدیریتی دولت در استان نزدیک نبودند. بماند که هنوز صحبت معاونت سیاسی شما جدی نشده. و آن حتماً حکایت دیگری خواهد داشت.

 برادر مجید، اینجا مازندران است. زودتر از آنچه که فکر کنی"مدعیان اصلاحات شما را خواهند خورد". یا خودت باش. یا  *«آروم و بی سر و صدا همه چیزرو تحمل کن.» حرف  برای گفتن فراوان داریم. به قول صاحبِ ترانه ای که «گفتنی ها کم نیست»؛ و ما هم ترسی نداریم جرم ما این باشد که اسرار مدعیان اصلاح طلبی را هویدا کنبم. حرف آخر ما نصیحت نیست. جز اینکه «بهتر است خط پایان بازی را خودت مشخص کنی.»

 

* دیالوگ فیلم شب یلدا. ساخته استاد کیومرث پوراحمد.

مسعود طبری

 

نویسنده :

برچسب ها : #اصلاح طلبان #مازندران #استانداری #اصولگرایان #حسین زادگان #استاندار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : شب یلدای حاج مجید


X https://sport45.site/