تی تی پنجره‌ای برای دیدن حقایق

تاریخ انتشار : سه شنبه 27 آذر 1397 - ساعت : 19:00

کد مطلب: 236739 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تی تی پنجره‌ای برای دیدن حقایق

مازندمجلس: «تی تی» با سرمایه‌ای اندک و شور و شوقی بسیار - در شرایط دشوار حرفه‌ای که همه کم‌وبیش از آن خبر دارند و حرف‌وحدیثی تکراری است، برای دیدن خوب و بد مسائل اقتصادی و اجتماعی باز می‌شود.

مازندمجلس: «تی تی» پنجره‌ای است که به روی حقایق باز می‌شود. دیدنِ «خوب» و «بد» از این پنجره، بی‌هیچ ادعایی، فقط یک وظیفه است؛ وظیفه‌ای حرفه‌ای که بی‌شک با صدق و صفا و عشق همراه است و جز سربلندی مُلک و ملّت هدفی ندارد. هدف اگر این باشد- که هست - طبیعتاً هر مشکلی باید به قصد چاره چویی مطرح شود. مردم، صاحب نظران و دولتمردان، همه باید به یک اندازه در چاره‌جویی‌ها و راهگشایی‌ها سهم داشته باشند. به عبارت ساده‌تر «تی تی» می‌شکوفد تا همه ببینند و خود به داوری و چاره اندیشی بپردازند.

«تی تی» با سرمایه‌ای اندک و شور و شوقی بسیار - در شرایط دشوار حرفه‌ای که همه کم‌وبیش از آن خبر دارند و حرف‌وحدیثی تکراری است، برای دیدن خوب و بد مسائل اقتصادی و اجتماعی باز می‌شود. پس نمی‌خواهد فرصت‌ها را از دست بنهد و به داوری‌های شتاب‌زده، مغرضانه و بیهوده مجال دهد. وقت تنگ‌تر از آن است که از تحلیل جدّی و آگاهانه رویدادها بگریزیم و «متن» را فدای «حاشیه» کنیم. رشد اقتصادی - اجتماعی - که اساس هر تحوّل و پیشرفتی به شمار می‌آید- درگرو دیدن واقع‌گرایانه‌ی حرکت‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.


بررسی همه‌جانبه، دقیق، سنجیده و خالی از غرض این حرکت‌ها است که انگیزه‌ای برای مشارکت همه‌ی اقشار در ساخت و ایجاد تفاهم می‌شود و مطبوعات - اگر به وظیفه‌ی خود درست عمل کنند - پلی برای این تفاهم خواهند بود.
در بیش از 186 سال تاریخ روزنامه‌نگاری در این مملکت کم - خیلی کم - دیده‌ایم که مردم به مطبوعات اعتماد و اطمینان کرده باشند. چون خیلی ساده، تحلیل‌ها و بررسی‌‌ها چندان‌که باید آگاهانه و صادقانه نبوده‌اند.


تنها با تکیه‌بر دانش اجتماعی می‌توان به همه‌چیز سامان بخشید. امروز که در «عصر اطلاعات» زندگی می‌کنیم و تکنولوژی ارتباطات به‌تقریب لحظه‌به‌لحظه رشد می‌کند، نقش مطبوعات در تحوّل فرهنگی جامعه به قوّت خود باقی است و همین، وظیفه و مسئولیت روزنامه‌نگاران را بیشتر و جدّی‌تر می‌کند.
«تی تی» می‌خواهد فضایی برای دادوستد فکری میان مردم، صاحب‌نظران و دولتمردان باشد و با نگاهی همیشه کنجکاو، حقایق را جست‌وجو و منعکس کند تا همه در پرتو اعتماد و اعتقاد راه را از چاه بازشناسند و به همین دلیل از همه‌ی کسانی که از سر عشق و دلسوزی به این آب‌وخاک می‌اندیشند، دعوت می‌کنیم تا «تی تی» را یاری دهند و فرصتی برای خدمت صادقانه فراهم آورند.


برچسب ها : #تی تی پنجره‌ای برای دیدن حقایق #تی تی #نشریه تی تی #دوهفته نامه تی تی


تی تی پنجره‌ای برای دیدن حقایق

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تی تی پنجره‌ای برای دیدن حقایق


X https://sport45.site/