نرمش سیاسی حسین زادگان در حیاط عبوری/ کاندیدای انتخابات لخت شدند!

تاریخ انتشار : شنبه 13 بهمن 1397 - ساعت : 13:02

کد مطلب: 236948 چاپ به اشتراگ گذاشتن

زنگ انتخابات در ساری به صدا درآمد؟

نرمش سیاسی حسین زادگان در حیاط عبوری/ کاندیدای انتخابات لخت شدند!

اختصاصی مازندمجلس: خلاصه اینکه انتخابات یا بهتر بگوییم حسین زادگان نامزدها را به چه‌کارهایی که وا‌نمی‌دارد. چراکه ابتکار استاندار مازندران در ورزش صبحگاهی سبب شد لباس از تن نمایندگان و نامزدهای انتخابات کنده شود

اختصاصی مازندمجلس: اگرچه از زمان انتصاب احمد حسین زادگان به‌عنوان استاندار مازندران معادلات انتخابات ساری وارد فاز تازه‌ای شد اما تا زمان معارفه او در 15 آذر بیشتر اظهارنظرها محفلی و تحلیلی‌هایی شخصی بوده که نمود بیرونی نداشته است و حسین زادگان در مقام استاندار همچون هندوانه سربسته‌ای بود که باید شب یلدای خود را سپری می‌کرد.

اما در روز معارفه استاندار و حضور او با مهدی عبوری در جلسه معارفه، بخشی از افکار عمومی نخبگان مرکز استان شوکه شده و به انحای مختلف آن را تفسیر به رأی نمودند. برخی آن را اقدامی هوشمندانه استاندار برای ایجاد تعاملی سازنده در ساری دانسته و برخی دیگر که در بزم استانداری حسین زادگان مسیر بهارستان را برای خود هموارتر می‌دیدند این اقدام را بازی در زمین رقیب تفسیر نمودند اما گذشت زمان نشان داد حسین زادگان دیگر بیش از آنکه یک فعال و لیدر جریان سیاسی خاص باشد یک استاندار است. حداقل به‌ظاهر!کمی بعدتر با انتصاب هادی ابراهیمی به‌عنوان مدیرکلی صداوسیمای مازندران، در محافل خصوصی این انتصاب را برای مهار رسانه‌ای حسین زادگان و تعادل قدرت حداقل در مرکز استان تفسیر نمودند و باور داشتند صداوسیما حیاط‌خلوت جریان منتقد دولت خواهد شد. اگرچه عملکرد چندماهه ابراهیمی در صدا سیما، عکس این تحلیل‌ها را ثابت کرد بااین‌همه اما نمی‌توان نسبت به وزن‌کشی جریانات سیاسی بی‌تفاوت بود و آن را نادیده گرفت.

ماندن یا رفتن عبوری از عمارت شهرداری ساری نیز یک پای تحلیل‌های انتخابات ساری است. اینکه عبوری در شهرداری ساری می‌ماند و همچون گذشته از دو نامزد نزدیک به خود حمایت خواهد کرد یا ترجیح می‌دهد هم از جغرافیای فکری انتخابات و هم از جغرافیای سیاسی ساری فاصله بگیرد و یا اینکه راسا با حضور در انتخابات جنگ نیابتی را ‌به جنگ تن‌به‌تن تبدیل خواهد کرد بخشی از دغدغه انتخاباتی خواص سیاسی مرکز استان شده است.

در این میان اما یوسف نژاد همچون یک کهنه‌کار سیاست صرفاً همراه و نظاره‌گر است اما چندان مشخص نیست نظاره‌گری این شیر از پیری است یا این پیر همچنان شیر است؟ و این سکوت همچون شخصیت «باکسر» در کتاب قلعه حیوانات به دلیل تجربه میدان‌های سیاسی است یا از سر ناتوانی که پاسخ آن را باید در سال 98 جستجو کرد.درهرصورت همه نامزدهای انتخابات از همه جریانات موجود در مرکز استان به هر نحوی که شده سعی در نمایش حضور میدانی خود دارند.

کمتر همایش، نشست، مراسم و محفلی است که در آن حضور نیابند تا مبادا از کورس رقابتِ دیده شدن عقب بمانند.پادگان ساری که پس از آزاد شدن، محل رژه حامیان عبوری بود اینک از سوی حاج مجید فتح‌شده است، فتحی بدون خونریزی گو اینکه عبوری بوستان ولایت را برای نرمش سیاسی حسین زادگان آماده ساخته است.

خلاصه اینکه انتخابات یا بهتر بگوییم حسین زادگان نامزدها را به چه‌کارهایی که وا‌نمی‌دارد. چراکه ابتکار استاندار مازندران در ورزش صبحگاهی سبب شد لباس از تن نمایندگان و نامزدهای انتخابات کنده شود دیگر کاندیدایی که جز با کت‌وشلوار در انظار عمومی حاضر نمی‌شد اینک با بیجامه و دمپایی هم قابل‌رؤیت است.

رشته‌ای بر گردنم افکنده دوست
می‌برد انجاکه خاطرخواه اوست

آری! رشته‌ای که حاج مجید بر گردن کاندیدا و حتی نخبگان و جریانات سیاسی افکنده گویا فعلاً قصد پاره شدن ندارد.

از این حیث هر اقدام دیگری که جناب استاندار با کلیدواژه‌های اجتماع‌محور و همگانی ایجاد نماید حتی اگر از سوی مردم مورد استقبال قرار نگیرد بی‌شک از سوی نامزدها مورد استقبال گرم قرار خواهد گرفت.

برخی به نام وزرش کارگری، آن دیگری به نام ورزش همگانی و مجمع عالی نخبگان برخی دیگر با عنوان سلامت و کارگری و ... مشغول به تحرکات به‌ظاهر غیرسیاسی هستند.


نکته جالب اینکه تب انتخابات در ساری به حدی تند است که برخی از نمایندگان ادوار و نامزدهای احتمالی انتخابات مجلس یازدهم در سایر حوزه‌های انتخابیه استان نیز برای پنهان نماندن از کادر دوربین‌ها، خود را به مراسمات مختلف مرکز استان می‌رسانند چه اینکه با حضور در مراسم روضه منزل پدر نماینده ساری سعی نمودند به میزبان جلسه ادای احترام نمایند.اما این حضور تند نامزدها از مجلس ختم تا پیاده‌روی و... تا چه میزان سبب محبوبیت آنان خواهد شد موضوعی است که باید نتیجه آن را در اسفند 98 بررسی کرد.

به‌هرحال افکار عمومی برای نامزدهایی که کوه‌نوردی با لاریجانی در کیاسر را شخصی می‌روند و آن هنگام این آمدورفت مسئولان ملی خیروبرکتی برای مردم منطقه نداشتنه باشد چگونه باید به حضورشان در میان مردم آن‌هم در یک سال مانده به انتخابات خوش‌بین باشند؟

یا یک نماینده تا چه میزان می‌تواند خود نبوید و منتظر باشد که استاندار بگوید؟

درنهایت اینکه به‌زودی نرمش‌های سیاسی جای خود را به رقابت‌های انتخاباتی خواهد داد و جریانات سیاسی تعارفات را کنار خواهند گذاشت به نظر  می‌رسد این هم‌نشینی‌ها و نرمش‌ها بیشتر جنبه اسب تراوا داشته باشد که به‌زودی ژنرال‌های جنگی از آن سر برمی‌آورند اما با نقشه‌های جدید و حتی شاید جای جنگجویان متحدین و متفقین نیز عوض شود.
برچسب ها : #انتخابات #ساری #حسین زادگان #عبوری #یوسف نژاد #دامادی #مجلس یازدهم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نرمش سیاسی حسین زادگان در حیاط عبوری/ کاندیدای انتخابات لخت شدند!


نظرات کاربران در مورد : نرمش سیاسی حسین زادگان در حیاط عبوری/ کاندیدای انتخابات لخت شدند!

میلاد

شنبه 13 بهمن 1397

جالب بود
آقای شجاعی چقدر فعال شده!!!!

ساری برای همه است

شنبه 13 بهمن 1397

حسین زادگان بسیار زیرکه در نهایت می بینیم که اون همه رو بازی خواهد داد و مدیریت خواهد کرد حتی عبوری و یوسف نژادو

saeed

شنبه 13 بهمن 1397

فعلن روز خوش حسین زادگانه
امیدوارم بعد انتخابات ایشون مثل انتخابات شورا دنبال ابطالش نباشه!

رضا

شنبه 13 بهمن 1397

یوسف نژاد نه عبوری و داره نه حسین زادگانو بعیده که ایندفه رای بیاره....

رمضانی

شنبه 13 بهمن 1397

خوش به حال مازندمجلس برای شما که بد نشده هم شهرداری برای شما حیاط خلوته هم استاندار

راستی از همایش چهل سالگی چه خبر

گنجشک

شنبه 13 بهمن 1397

اره اگر تقلب نکنید و رای نخرید البته

نسل سرخورده از هیاهو

شنبه 13 بهمن 1397

اینکه شجاعی و دامادی دست همو به نشانه پیروزی گرفتن خیلی خنده داره ماشالا وقتی نماینده بودن خیلی با هم صمیمی بودن! و خیلی عملکرد خوبی داشتن خخخخخخخ

ساروی

شنبه 13 بهمن 1397

انتخابات اگر استانی بشه علایه و حاج مجید بهترین گزینه هست که خودش بیاد کاندیدابشه

فعال سیاسی

شنبه 13 بهمن 1397

محمد .... که ایندفه رد صلاحیت میشه بهتره بره دکترای واقعی خودشو ببگیره

اسلامی

شنبه 13 بهمن 1397

انتظار میره رسانه جهت گیری نکنه و واقیت رو بگه وقتی یه نماینده صرفا ادعای اصلاح طلبی داره و هیچ ارتباطی با اصلاح طلبان نداره چرا ازش حمایت می کنید

مریم ب

شنبه 13 بهمن 1397

عبوری که جرات نمی کنه کاندیدا بشه حالا اگه از دیگران حمایت کنه یه حرفیه . شاید مثل اون دفعه یه جنجالی ایجاد کنه اگرچه محبوبیت قبلی و نداره

راهبند

شنبه 13 بهمن 1397

نمی دونم چرا یاد فروش زندان ساری افتادم

ساروی

شنبه 13 بهمن 1397

حاج مجید خیلی داره خوب کار می کنه اگر حسات های بعضی ها نباشه
ساروی ها بعد چهل سال می تونن به یک مدیر باعرضه افتخار کنن بدون اینکه ذره ای حواشی مالی داشته باشه

حسین زادگان همین الان هم میتونه بساط بعضی ها رو جمع کنه اما چون با ظرفیته همه رو تحمل می کنه

دیگه کسی نیست برای استاندار شاخ و شونه بکشه

مهدی

شنبه 13 بهمن 1397

مرد اول انتخابات ساری دکتر مهدی عبوری

۲۰۰ هزار تا رای میاری

عبوری تو مایه سروری

عبوری تو مایه غروری

رضا دودانگه

شنبه 13 بهمن 1397

فقط دامادی

مرتضوی

شنبه 13 بهمن 1397

آققای شاعی شخصیتی ملیه همه باس از اومدنش خوشحال باشن و استقببال کنن. مگه چن تا شخصیت مثل آقا رمضون تو مازندران داریم

شیر جوان

شنبه 13 بهمن 1397

حالا چرا یوسف نژاد و شیر سته نوشتین!!!!!! خخخخخخخخخخخخخ

عارف

شنبه 13 بهمن 1397

اینکه آقای بابایی کارنامی با عنوان هم اندیشی معضلات 4 دانگه شامدهی میکنه رو کجای دلمون بذاریم!!

عاشق ولایت

یکشنبه 14 بهمن 1397

چرا از حضورشون در شهر وولایت خودش وحشت کردید چرا ترسیدید ؟چرا برخلاف نظر رهبری وسفارش ایشون عمل میکنید ؟هنوز یکسال مونده شروع به تخریب کردید.سفر آلاریجانی رسمی نبود وشخصی بود وایشون میزبان بودن آیا منزل شما مهمان نمیاد ؟از کجا میدونید برای منطقه اش کاری نکرد ؟باید به حال شما حسودان سیاسی تاسف خورد وسکوت کرد کهحتی از حضورشون وحشت وترس دارید حتما پیام رو بزارید اگه در راه حق وولایت هستید که نیستید ونمیزارید

عاشق ولایت

یکشنبه 14 بهمن 1397

رسانه باید بی طرفانه وبدون غرض مطلب در خدمت مردم باشد یکی رو پیر سیاست معرفی میکنی ودیگری رو تخریب میکنید این اسمش رسانه هست واین عدالت رسانه ای شما هست چطور جوابگوی جدش هستید ؟چرا اینقدر از حضورشون وحشت دارید چرا تخریب میکنید

عاشق ولایت

یکشنبه 14 بهمن 1397

اینقدر نا آگاه هستید دیگه حرفی نمونده شجاعی به عنوان ریییس ورزش همگانی ومیزبان حضور داشتن

X https://sport45.site/