ایجاد ۱۰۰هزار شغل در سال آینده از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر

تاریخ انتشار : پنج شنبه 25 بهمن 1397 - ساعت : 13:51

کد مطلب: 236971 چاپ به اشتراگ گذاشتن

احمدی لاشکی مطرح کرد:

ایجاد ۱۰۰هزار شغل در سال آینده از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر

مازندمجلس: نماینده مردم نوشهر و چالوس از امکان ایجاد 100هزار شغل از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر در بودجه 98 خبرداد.

مازندمجلس: نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس گفت: در صورت قانونی شدن مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ باید از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر ۱۰۰ هزار شغل برای سال آینده ایجاد و به هر نفر متقاضی ۵۰ میلیون تومان وام داده شود.

درخصوص میزان پیشرفت انرژی‌های تجدیدپذیر به ویژه در در استان‌های شمالی کشور، گفت: کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 مقرر کرد؛ از طریق انرژی های تجدیدپذیر 100 هزار شغل برای سال آینده ایجاد و به هر نفر متقاضی 50 میلیون تومان وام داده شود، ضمن آنکه سازمان بسیج مستضعفین نصب تجهیزات مرتبط با انرژی‌های بادی و خورشیدی در خانه‌ها را به صورت رایگان متقبل شده است.

مجلس باید حمایت‌های خود را از ایجاد زیرساخت‌های انرژی‌های تجدیدپذیر در سراسر کشور ادامه دهد

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس باید حمایت‌های خود را از پیشرفت‌ها و ایجاد زیرساخت‌های انرژی‌های تجدیدپذیر در سراسر کشور ادامه دهد تا علاوه بر ایجاد اشتغال تولید برق و انرژی افزایش پیدا کند.
وی همچنین درخصوص وضعیت نیروگاه‌های بادی در حوزه انتخابیه خود، توضیح داد: نیروگاه شهرستان سیاه بیشه به‌عنوان نخستین "نیروگاه تلمبه ذخیره‌ای" کشور1040 مگاوایت برق وارد مدار کرده و در نیروگاه ترکیبی حوزه انتخابیه من نیز حدود 460 مگاوایت برق تولید شده است که 360 مگاوایت آن سال گذشته وارد مدار شد و مسئولان مربوطه وارد مدار شدن 150 مگاوایت باقی مانده را برای سال آینده به ما وعده کرده‌اند.

مهم‌ترین مزیت‌های انرژی‌های پاک؛ رایگان بودن، قابلیت تجدیدپذیری و عدم آلودگی زیست محیطی

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین دسترسی آسان و نامحدود، رایگان بودن، قابلیت تجدیدپذیری و عدم آلودگی زیست محیطی را از مهم‌ترین مزیت‌های انرژی‌های پاک بیان کرد.

امواج دریای خزر می‌توانند بخشی از انرژی سواحل را تامین کند

وی با بیان اینکه مقدار استفاده از امواج دریای خزر نیز برای تولید انرژی‌های تجدیدپذیر نیاز به تحقیقات دارد تا از لحاظ اقتصادی بررسی شود که استفاده از امواج چقدر در مصرف انرژی به صرفه خواهد بود، گفت: امواج دریای خزر می‌توانند بخشی از انرژی سواحل را تامین کند اما برای پوشش دادن کل منابع استان کافی نیست چراکه امواج این دریا آنقدر بلند نیست که امکان تولید انرژی بالا را داشته باشد.


برچسب ها : #مجلس #انرژی های تجدیدپذیر #بودجه #اشتغال #احمدی لاشکی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ایجاد ۱۰۰هزار شغل در سال آینده از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر


X https://sport45.site/