روحانی: هر کشوری دور خود دیوار بکشد نابود می‌شود و پیشرفت نمی‌کند

تاریخ انتشار : شنبه 04 اسفند 1397 - ساعت : 12:12

کد مطلب: 237014 چاپ به اشتراگ گذاشتن

روحانی: هر کشوری دور خود دیوار بکشد نابود می‌شود و پیشرفت نمی‌کند

مازندمجلس: رئیس جمهور تلاش در مسیر خودکفایی را گامی عملی در مبارزه با استکبار و قدرتهای بزرگ دانست.

مازندمجلس: رئیس جمهور زیربنای اندیشه را آزادی عنوان کرد و گفت: اگر محیط آزاد برای اندیشه و فکر وجود داشته باشد،‌ فناوری به عنوان میوه درخت علم شکوفا می‌شود.

حسن روحانی پیش از ظهر امروز در پارک فناوری پردیس در جمع فعالان علم‌و فناوری و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار داشت: چهل‌و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در هفته‌ای که به اسم حضرت زهرا و ولادت ایشان مزین است خدمت شما عزیزان رسیدیم.

رئیس جمهور گفت: پارک فناوری پردیس می‌تواند یک مبدأ برای تحولات بسیار خوب برای کشور باشد همان طور در این 5 سال اقدامات مناسبی با کوشش دانشگاه‌ها و معاونت علمی ریاست جمهوری انجام شده است.

وی اولین زیربنای اندیشه را آزادی عنوان کرد و افزود: اگر محیط آزاد برای اندیشه و فکر وجود داشته باشد،‌ فناوری به عنوان میوه درخت علم شکوفا می‌شود.

روحانی با بیان این‌که علم را پایه اصلی فناوری است خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم فناوری رشد کند، باید دانش‌های پایه رشد کرده و اگر علم پایه رشد نکند ستون‌های ساختمان شکل نگرفته است.

رئیس جمهور با اشاره به این‌که پیشرفت علم و دانش از آزادی و محیط مناسب شروع می‌شود اذعان داشت: باید دانشجو و استاد برای حرف زدن و اظهار نظر آزاد باشد و پایه پیشرفت علم و دانش آزادی است.

وی آزادی در اظهار نظر و بیان اندیشه در حوزه را مثال زد و افزود: در حوزه علمیه گاهی یک طلبه تمام نظرات را نقد می‌کند حتی نظراتی که در آن اجماع کامل شده باشد.


برچسب ها : #حسن روحانی #رئیس جمهور #دولت #آزادی #پیشرفت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : روحانی: هر کشوری دور خود دیوار بکشد نابود می‌شود و پیشرفت نمی‌کند


X https://sport45.site/