مجلس تصویب لایحه بودجه را به سال بعد موکول می‌کند؟

تاریخ انتشار : شنبه 04 اسفند 1397 - ساعت : 12:38

کد مطلب: 237015 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مجلس تصویب لایحه بودجه را به سال بعد موکول می‌کند؟

مازندمجلس: سخنگوی هیئت رئیسه مجلس احتمال تصویب بودجه سال ۹۸ به صورت یک دوزادهم را بعید دانست.

مازندمجلس: بهروز نعمتی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، امروز (شنبه ۴ اسفند) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اینکه در حدود ۶ هزار پیشنهاد بودجه‌ای از سوی نمایندگان مطرح شده و اختیاراتی که آئین نامه داخلی پارلمان برای ارائه پیشنهادات به نمایندگان داده است، بنابراین زمانی بیش از حد معمول برای بررسی بودجه نیاز است.

وی افزود: در سال‌های گذشته بررسی بودجه حدودا ۳ هفته به طول می‌انجامید اما با وجود این پیشنهادات و روند فعلی بررسی بودجه در صحن بیش از یک ماه زمان نیاز خواهد داشت.

سخنگوی هیئت رئیسه با بیان اینکه امروز تعدادی از وکلای ملت پیشنهاد کردند که تعداد شیفت‌های صحن علنی مجلس بررسی بودجه را به سه شیفت افزایش دهیم، ادامه داد: نمایندگان در رأی‌گیری با آن موافقت کردند و بر این اساس شیفت سوم بعد از نماز مغرب و عشاء تا ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه ادامه می‌یابد که بر این اساس بررسی بودجه در سه شیفت تا پایان رسیدگی به لایحه بودجه سال ۹۸ ادامه می‌یابد.

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه تمام تلاش ما این است که پیش از موعد مقرر بررسی بودجه را به اتمام برسانیم، اظهار داشت: زیرا شورای نگهبان هم برای بررسی این مصوبات ۱۰ روز زمان نیاز دارد، البته آنها قول دادند که همزمان با بررسی این لایحه در مجلس، نسبت به رسیدگی آن در شورای نگهبان اقدام کنند.

نعمتی در پاسخ به سوالی درباره احتمال بررسی و تصویب بودجه یک دوازدهم در مجلس اظهار داشت: بعید است چنین اتفاقی بیفتد.


برچسب ها : #بودجه #دولت #مجلس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مجلس تصویب لایحه بودجه را به سال بعد موکول می‌کند؟


X https://sport45.site/