فرصتی برای اندیشیدن و فراغتی برای تصمیم گرفتن ندارم

تاریخ انتشار : شنبه 04 اسفند 1397 - ساعت : 15:17

کد مطلب: 237019 چاپ به اشتراگ گذاشتن

گلایه آقای مدیر کل از تعدد جلسات اداری؛

فرصتی برای اندیشیدن و فراغتی برای تصمیم گرفتن ندارم

شالویی: من که داشتم می رفتم.آقای حسین زادگان و وزیر محترم گفتند مازندمجلس: قابل هضم نیست کسی که استخر شنا کرده رو جایگزین فردی اقیانوس دیده کن

اختصاصی مازندمجلسبا ارسال پیام آقای مدیرمسئول برای من، خبردار شدم محمود شالویی که خبر کناره گیری اش از مدیر کلی فرهنگ و ارشاد مازندران قطعی شده بود، با درایت و پیگیری مجید حسین زادگان استاندار مازندران، او به فعالیت خود در راس دستگاه فرهنگ و هنر استان ادامه خواهد داد.

در روزهای اخیر که تقریبا همه مطمئن شده بودند شالویی رخت سفر را به مقصد پایتخت بسته است،تنورگمانه زنی و رایزنی برای انتخاب مدیر کل جدید بسیار داغ شد.در این میان نام دو نفر بسیار جدی تر در رسانه ها و محافل بر سر زبانها افتاد و پیرامون یکی از این دو گزینه که نماینده ی شهرش در مجلس شورای اسلامی خیلی جدی پیگیر انتصابش بود،حواشی زیادی شکل گرفت و به قدر لازم نیز در رسانه ها و شبکه های اجتماعی به آن پرداخته شد.
پس از دیدن پیام مدیرمسئول رسانه مان، هنوز ته دلم باز احساس می کردم شاید برای آرام نمودن فضای ایجاد شده،چنین تدبیری اتخاذ شده تا به دور از هر گونه موج و هیجان، روند تصمیم گیری معقولانه ای برای انتصاب متولی فرهنگ و هنر استان طی شود.اما با صحبتی که میان ما صورت گرفت.تایید خبر ادامه فعایت شالویی در ارشاد استان کاملا برایم محرز شد. بنابراین تصمیم گرفتم تا خودم با شخص محمود شالویی تماس بگیرم و با زبان خودشان بشنوم که چه شده است و اکنون نیز چه می شود؟
تقریبا سه بار گوشی زنگ خورد که آقای مدیرکل با همان صدای آرام و لحن موزون همیشگی که ته لهجه ای به یادگار از سرزمین مادری شان است پاسخ تماسم را داد.از صداهای پیرامونی و نوسان در صدای دریافتی که گاهی تا آستانه قطع شدن نیز پیش می رفت دریافتم که در مسیر جاده هستند، برای همین بسیار کوتاه و البته خارج از عرف معمول گفتگوهای خبری، از او خواستم به همان سبک و سیاق صحبتهایی که از جنس فرهنگ و هنر و ادبیات با عطر عرفان و شمیم فلسفه، گاهی در ورای مباحث اداری با هم داشتیم،برایم حرف بزند.در زیر گفتگوی تلفنی کوتاه من با محمود شالویی را می خوانید:
- سلام.وقت بخیر آقای شالویی
- سلام...چه خبر؟ کجایید آقای سعیدی؟کم پیدایید برادر
- راه نمیدن ما رو شما رو ببینیم آقای شالویی...
- در عوض قلم شیرین و شیوای شما رو می بینیم
- سپاسگزارم.میگن ای نسیم سحر آرامگه یار کجاست؟ / منزل آن مه عاشق کش عیار کجاست؟. واقعا کجاست؟ ما نمی دونیم شما کجایین
- (با خنده) من الان بابلسرم
- به سلامتی...جدا از همه مباحث اداری خیلی دلم میخواد یه ساعت با هم بشینیم از چیزی که دغدغه اشتراکی خودمون هست صحبت کنیم...بحث فلسفه و سینما، کشف و شهود در تئاتر، عرفان و جامعه...مباحث تطبیقی و بینا رشته ای خیلی کم داریم در استان ما. باید اصحاب اندیشه و اهالی قلم بیان بشینیم حرف بزنیم
- درود ...احسنت
- اتفاقات چند روز گذشته باعث شد مجبور بشم بار دیگه مزاحمتون بشم زنگ بزنم بگم در وفای عشق تو مشهور خوبانم چو شمع...
- (می خندد) همینو بزن...همینو تیتر کن
- فردا برامون حرف در میارن که فلانه و بهمانه (می خندد)
- همین خوبه،خیلی قشنگه
- واقعیت امر اینکه من خیلی ناراحت شدم شنیدم شما از استان ما میرین.در اون مطلبی که چندی قبل درباره تون نوشتم گفتم چرا فرصت به یک مدیر داده نمیشه و چطور در مورد یک مدیری که تازه چند ماهه اومده زود قضاوت میشه. بقول حضرتعالی از این جلسه به اون جلسه اداری رفتن، فرصتی برای اندیشیدن و فراغتی برای تصمیم گرفتن ایجاد نمی کنه...به هر تقدیر خدا رو شکر با درایت آقای حسین زادگان استاندار محترم مازندران و عنایت جنابعالی باعث شد این ثبات از بین نره....
- من که داشتم می رفتم.آقای حسین زادگان و وزیر محترم گفتند بمون
راستش یه جورایی حداقل به من بر خورد که چطور آقای شالویی اصحاب فرهنگ و هنر استان رو تنها داره میذاره میره؟ با هر فردی هم که صحبت کردم گفتند چه کسی برجسته تر از شخصی بنام محمود شالویی که در کشور خودمون در رده های بالای مدیریت فرهنگی و هنری خدمت کرده و اون پرونده درخشان در اداره کل هنرهای تجسمی وزارت ارشاد رو از خودش بجا گذاشته، حالا چنین آدمی با کوله باری از تجربه ارزشمند داخل کشور و کار ارزنده در خارج از کشور بذاره بره،به جاشون یک نفر با تجربه تنها مدیریت یک شهرستان بیاد سکان هدایت فرهنگ و هنر استان رو در دست بگیره، این خودش درد برامون؛ آقای شالویی.... من که نزدیک به سی ساله در این عرصه هستم، برام قابل هضم نیست کسی که استخر شنا کرده رو جایگزین فردی اقیانوس دیده کنن.
- .پیش از این به یک مقام مسئول ارشد استانی هم گفته بودم هنرمند اقیانوسیه که به چشم یک برکه بهش نگاه نکنید. درد ما اینه آقای شالویی...میخوام ازتون بشنوم.
- هنرمند مگه چی میخواد از ما؟ همون صافی و زلالی رو از ما می خواد.همون نکته ای که مولوی به شمس میگه: "جز من اگرت عاشق شیداست بگو / ور میل دلت به جانب ماست بگو / ور هیچ مرا در دل تو جاست بگو / گر هست بگو،نیست بگو،راست بگو". هنرمند همینه،راستگویی و راست پنداری و راست کرداری...هنرمند با دوری از همه ی پیچیدگی ها، همین صافی و زلالی رو می طلبه....همین الان رسیدیم جلوی در فرمانداری،حتما هماهنگ کنیم در یک فرصت مفصل با هم گپ و گفت داشته باشیم.
- حتما.استقبال می کنیم از این پیشنهاد
- خدا حفظتون کنه.زنده باشین
- خدانگهدارتون


برچسب ها : #محمود شالویی-مدیر کل ارشاد مازندران-وزارت ارشاد-استاندار مازندران-فرهنگ-هنر-رسانه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : فرصتی برای اندیشیدن و فراغتی برای تصمیم گرفتن ندارم


نظرات کاربران در مورد : فرصتی برای اندیشیدن و فراغتی برای تصمیم گرفتن ندارم

مسعود طبری

یکشنبه 05 اسفند 1397

سخیف ... افتضاح ... شرم آور ... زشت ... و ........

X https://sport45.site/