نحوه رسیدگی به تخلفات هیأت‌های نظارت و اجرایی انتخابات مجلس مشخص شد

تاریخ انتشار : یکشنبه 12 اسفند 1397 - ساعت : 14:51

کد مطلب: 237055 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نحوه رسیدگی به تخلفات هیأت‌های نظارت و اجرایی انتخابات مجلس مشخص شد

مازندمجلس: نمایندگان مجلس با تصویب ماده ۱۰ طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس و اصلاحات آن نحوه رسیدگی به تخلفات هیأت‌های نظارت و اجرایی انتخابات مجلس مشخص کردند.

مازندمجلس: نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 12 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با ماده (10) این طرح در خصوص نحوه رسیدگی به تخلفات هیأت‌های نظارت و اجرایی انتخابات مجلس موافقت کردند که به موجب آن قوه قضائیه به تعداد کافی شعب موجود در هر حوزه قضائی را به منظور رسیدگی فوری و خارج از نوبت به تخلفات و جرائم انتخاباتی اختصاص می دهد.

در تبصره ۱ آمده است: تخلفات و جرائمی که به وسیله نامزدها صورت می گیرد، پس از برگزاری انتخابات، در شعب رسیدگی به تخلفات و جرائم انتخاباتی در مراکز استان‌ها رسیدگی می‌شود.

به موجب تبصره ۲ گفته شده است: رسیدگی به جرائم خاص انتخاباتی اعضای هیأت‌های اجرائی و نظارتی، بخش، شهرستان و استان، به ترتیب در مراجع صالحه حوزه قضایی شهرستان مرکز استان و تهران صورت می‌پذیرد.

بر اساس تبصره ۳ آمده است: جرائم اعضای هیأت‌های اجرائی و نظارت مرکزی در تهران رسیدگی می‌شود.برچسب ها : #انتخابات #مجلس #نظارت #تخلفات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نحوه رسیدگی به تخلفات هیأت‌های نظارت و اجرایی انتخابات مجلس مشخص شد


X https://sport45.site/