عضو فراکسیون امید: اصلاح قانون انتخابات مجلس، سوپاپ اطمینانی برای جامعه است

تاریخ انتشار : شنبه 18 اسفند 1397 - ساعت : 13:20

کد مطلب: 237076 چاپ به اشتراگ گذاشتن

عضو فراکسیون امید: اصلاح قانون انتخابات مجلس، سوپاپ اطمینانی برای جامعه است

مازندمجلس: گردش نخبگان با اصلاح قانون انتخابات مجلس شکل می‌گیرد.

مازندمجلس: حسین امیری خامکانی با اشاره به ممنوعیت کاندیداتوری برای افرادی که سه دوره نماینده مجلس بوده‌اند گفت: همان فلسفه‌ای که پشت کاندیداتوری افراد برای انتخابات ریاست جمهوری است برای این مصوبه مجلس نیز می‌تواند حاکم باشد، قانون می‌گوید افراد دو دوره پیوسته بیش‌تر نمی‌توانند نامزد ریاست جمهوری شوند مگر اینکه یک تنفس چهارساله باشد.

این عضو فراکسیون امید ادامه داد: در واقع هدف در انتخابات ریاست جمهوری این است که قدرت بین افراد و نخبگان بچرخد، هم نیروسازی و تجربه سازی شود و هم نخبه پروری بوجود آید.

نماینده زرند کرمان خاطرنشان کرد: زمانی که مجلس قانون منع به کارگیری بازنشستگان  را مصوب کرد و مجلس بر اجرای آن اصرار داشت من و آقای تابش این موضوع را مطرح کردیم که باید نمایندگان مجلس هم در این زمینه پیشقدم شوند و در این زمینه فضاسازی کنند و اجازه دهند که نیروهای تازه نفس هم در مجلس حضور یابند.

نایب رئیس اول کمیسیون انرژی افزود: ابتدا این موضوع را در قالب یک طرح تدوین کردیم که با در دستور قرار گرفتن طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس  بهتر دیدیم که این پیشنهاد را در قالب ماده الحاقی به این طرح الحاق کنیم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: با این مصوبه مجلس در حوزه‌های انتخابیه کوچک اجازه داده می‌شود که نیروها خودشان را مطرح کنند، تجربه سازی و نیروسازی شود، ما الان شوراها را داریم که مردم بعضی از این نیروهای میانه را برای شوراها انتخاب می کنند که اگر همین نیروهای شوراها خودشان را بالا بکشند و فضا هم وجود داشته باشد می توانند از این کانال وارد مجلس شوند.

نماینده مردم زرند در مجلس  گفت: با این تصمیم، گردش نخبگان در کشور اتفاق می‌افتد و نیروها خودشان را نشان می دهند و در حوزه های انتخابیه کوچک مردم می توانند از شانس انتخاب دیگر گزینه ها نیز برخوردار می شوند .

وی خاطر نشان کرد: در صورت تبدیل این مصوبه مجلس به قانون اعتماد مردم به مجلس بیش‌تر می شود و سوپاپ اطمینانی برای جامعه است که قدرت فقط در دست یک نفر نیست  که از رانت استفاده کند بالاخره ممکن است این رانت حتی ما نمایندگان را نیز وسوسه کند.


برچسب ها : #مجلس #انتخابات #قانون انتخابات #فراکسیون امید

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : عضو فراکسیون امید: اصلاح قانون انتخابات مجلس، سوپاپ اطمینانی برای جامعه است


X https://sport45.site/