احزاب بجای ارائه صرف لیست‌های انتخاباتی، به پرورش نخبگان بپردازند

تاریخ انتشار : سه شنبه 21 اسفند 1397 - ساعت : 13:16

کد مطلب: 237106 چاپ به اشتراگ گذاشتن

عضو فراکسیون امید عنوان کرد

احزاب بجای ارائه صرف لیست‌های انتخاباتی، به پرورش نخبگان بپردازند

مازندمجلس: عضو فراکسیون امید در مجلس دلایل بروز چالش در حوزه فعالیت جریان های سیاسی و احزاب را تشریح کرد.

مازندمجلس: در رابطه با فعالیت جریان های سیاسی و احزاب در کشور، گفت: سابقه احزاب در کشورهای پیشرفته نشان می دهد شکل گیری جامعه مدنی از پیش نیازهای اساسی برای  فعالیت جریان های سیاسی محسوب می شود.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در شرایط کنونی کشورمان احزابی که در کشور تشکیل می شوند مبتنی بر ساختار قدرت هستند؛ در واقع وقتی طیفی به قدرت می رسند برای سازماندهی نیروهای خودشان حزب تشکیل می دهند که در عرصه های سیاسی اصولگرا، اصلاح طلب و حتی اعتدالی این امر قابل مشاهده است.

وی ادامه داد: حزب در همه جوامع صرفا به انتخابات ورود نمی کند بلکه به پرورش نخبگان، پژوهش، ارائه راهکار به سیاستمداران و غیره می پردازد که از دیگر جنبه های عملی کارکرد احزاب است؛ به عبارتی احزاب باید نقش اتاق فکر و راهنما برای سیاسیون ایفا کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به عنوان مثال اگر فردی به مجلس شورای اسلامی وارد شود و از پشتوانه حزبی برخوردار باشد می تواند از تجربیات مثبت و منفی گذشته حزبش بهره ببرد اما وقتی فردی به صورت مستقل روی کار بیاید هیچ تجربه گروهی جزء تجربه شخصی ندارد.

رحیمی جهان آبادی افزود: امروزه فعالیت حزبی مبتنی بر اقدامات گروه های مردمی وجود ندارد و همچنین احزاب مواضع خودشان را به صورت دائمی به افکار عمومی ارائه نمی دهند از این رو افراد در هر زمانی به تناسب شرایط جایگاهشان را تغییر می دهند که این مهم موجب شده فعالیت جریان های سیاسی دستخوش مشکل شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: بخش عمده ای از افرادی که کار حزبی می کنند دارای قدرت هستند که می توان از آن احزاب، احزاب دولت ساخته یاد کرد در حالی که مردم باید دور یکدیگر جمع شوند و اساسنامه ای را تدوین و بر اساس قانون فعالیت کنند.

وی اظهار کرد: این مهم در حالیست که عناوین و تابلوهای حزبی در تهران وجود دارد که حتی در بیش از 95 درصد شهرستان های کشور توانایی داشتن یک دبیر هم ندارند  اما همین احزاب لیست انتخاباتی ارائه می کنند.

عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به عبارتی امروزه فعالیت احزاب و جریان های سیاسی برای افراد به رمز شب تبدیل شده که بر اساس آن وقتی افراد به مقام رسیدند مواضع دیگری از خودش نشان می دهد و رنگ شعارش را تغییر می دهد تا بر اریکه قدرت بمانند.


برچسب ها : #احزاب #نخبگان #انتخابات #مجلس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : احزاب بجای ارائه صرف لیست‌های انتخاباتی، به پرورش نخبگان بپردازند


X https://sport45.site/