حزب مجمع ایثاگران اعلام موجودیت کرد

تاریخ انتشار : سه شنبه 21 اسفند 1397 - ساعت : 16:21

کد مطلب: 237108 چاپ به اشتراگ گذاشتن

پس از اخذ پروانه فعالیت؛

حزب مجمع ایثاگران اعلام موجودیت کرد

مازندمجلس: حزب مجمع ایثارگران که با تلاش و پیگیری جمعی از ایثارگران اصلاح طلب شکل گرفته است.

مازندمجلس: حزب مجمع ایثارگران که چندی پیش اولین کنگره سراسری خود را در سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی با حضور شخصیت های سیاسی و فرهنگی برگزار گردید، پس از نهایی شدن موافقت های اولیه در کمیسیون ماده 10 احزاب موفق به اخذ پروانه فعالیت شده و پا به عرصه سیاسی کشور گذاشته و رسما اعلام موجودیت کرد.

به گزارش جماران، حزب مجمع ایثارگران که با تلاش و پیگیری جمعی از ایثارگران اصلاح طلب شکل گرفته است و هسته مرکزی هیأت موسس را چهره هایی چون حجت الاسلام و المسلمین محمد پروازی، مهدی کیانی، جواد امام، جواد قدیمی ذاکر، محسن ترکاشوند، محمود مقدم و غلامعلی رجایی راهبری می کردند. تلاش آنها برای گرد هم آوردن چهره های ایثارگری بوده است که بتوانند فعالیت های خود را در قالب تشکلی سیاسی با ساختار و مرامنامه مشخص دنبال کنند.

با تلاش اعضای هیأت موسس ،  اولین کنگره سراسری در مرداد ماه با حضور چهره های شاخص اصلاح طلب برگزار شد. طی این کنگره ، اولین شورای مرکزی و هیأت داوری از سوی اعضای کنگره حزب انتخاب شدند.

اعضای شورای مرکزی بعد از انتخاب در کنگره، جلسات خود را به طور منظم برگزار کرده اندو جواد امام را به عنوان دبیر کل برگزیدند.

همچنین تشکیل ارکان مختلف حزب بر اساس اساسنامه از دیگر اقدامات اعضای شورای مرکزی مجمع ایثارگری بوده است.

موسسین مجمع ایثارگران، بخش وسیعی از نیروهای ایثارگر با سوابق برجسته مدیریتی در دولت و نهادهای انقلابی بوده اند که با نگرش اصلاح طلبی بر اساس پیگیری طولانی پس از چند سال این تشکل را پی ریزی کردند.

چهره های شناخته شده در بین اعضای موسس حزب : آقایان: حجت الاسلام محمدپروازی معاون فرهنگی شهید همت در لشکر 27 محمد رسول الله – سردارمهدی کیانی از فرماندهان پیشکسوت در دوران دفاع مقدس – محسن ترکاشوند از فرماندهان جنگ و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و غلامرضا ظریفیان استاد دانشگاه و غلامعلی رجایی مشاور مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و همچنین چهره های با سابقه سیاسی ایثارگری و یا جانبازی که در ارکان حزب حضور دارند مانند آقایان: علیرضا علوی تبار- جواد قدیمی ذاکر- سردار رضا جورکش و ذبیح الله صفایی از مسئولان سپاه و نماینده سابق مجلس، و فعالین مطبوعاتی و سیاسی مانند آقایان: رضا تهرانی و خسرو طالب زاده و سعید پورعزیزی و از محققان فرهنگی: آقایان: مرشدی و سردار نصرت الله کاشانی قائم مقام بنیاد شهید و ناصر خالقی و حسین لقمانیان نمایندگان سابق مجلس و جمعی از معاونین وزیر مانند آقایان: مهندس سید حمید کلانتری ، سردار عزیزمحمدی، محمود عزلتی مقدم ، حسن رباطی، مجید خورشیدوند، حسین بی غم، محمد رضا رحمانی و...

در ادامه از چهره های شاخص دیگری از جمله از فرماندهان سابق دوران دفاع مقدس همچون آقایان عباس سقایی، حسین آقایی، دل آذر، اسماعیل نادری، علی بختیارپور، عابدین وحید زاده، سعید عابدین زاده می توان نام برد.

 حسین احمدی، سعید صادقی، مصطفی دینی، مرجان توحیدی و محسن عربی از فعالان دانشجو و جوان این تشکل هستند.

حزب مجمع ایثارگران اصلح طلب اکنون با دریافت پروانه و انتخاب دبیر کل، به طور رسمی پا به عرصه فعالیت سیاسی در کشور گذاشته است؛ با این تفاوت که قصد آن اصلاح رویکرد در سیاست گذاری های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی با الهام از روحیه ایثارگری و تعمیم و پاسداری از فرهنگ ایثار در جامعه امروز و از خود گذشتگی دوران دفاع مقدس و دورانی از مدیریت کشور بر اساس روحیه اعتماد متقابل مردم و ملت بوده است.

در بخش هایی از بیانیه حزب مجمع ایثارگران به مناسبت صدور پروانه آن آمده است: می دانیم که از مهمترین رویدادهای تاریخ ایران در اواخر قرن بیستم، تحول عظیم سیاسی – فرهنگی با زیر ساخت معارف ازادیخواهانه و معنویت گرا بوده که با تحقق انقلاب اسلامی نصیب ایرانیان شد.

 

این بیانیه با بیان اینکه انچه در این میان نقشی شگرف و در برپایی و بقای این تحول جایگاه ویژه ای را دارا بوده، استقلال، ازادی و جمهوریت کشورمان ایران بوده است، می افزاید:   در این میان امام خمینی (ره) در طول شکل گیری آن هدف و این نگاه، در تعاملی صادقانه و پیوند با اقشار مختلف ایرانیان اعم از ازادیخواهان و استقلال طلبان و نخبگان، نقش بی بدیل خود را ایفاء نموده و در رسیدن به خواست و ارمان سرکوب شده مردم، زحماتی طاقت فرسا را بر عهده گرفته و با اعتقاد و ایمان به نقش مردم، این تحول شگرف را تا رسیدن به اهداف دینی و ملی رهبری نموده و مردم نجیب و شریف کشورمان نیز در ایثار و فداکاری برای جاودانه ماندن، تزلزلی در خود راه ندادند.

در ادامه بیانیه یاد شده آمده است: اکنون نیز شما که ضمن باور به آرمانهای بر آمده از آموزه های دینی و پذیرش کرامت ذاتی انسان، میکوشید تا واقع بین بوده و خواسته های خود را با درک امکانها و تنگناهای موجود دنبال کنید، یکبار دیگر در برابر ازمونی تاریخی قرار گرفته اید

آزمونی که گذر موفقیت آمیز از آن مستلزم هوشیاری و إیثار است. ایثاری که همانند هر نگرش دیگری حاوی اجزاء بوده که از اجزاء ان است "شناخت و اگاهی".

آگاهی از خطراتی که مردم ما و ارمانها و ارزش هایشان را تهدید میکند.

آگاهی از اینکه انسانهای معمولی در برابر قدرت و ثروت ناتوان اند.

آگاهی از اینکه انسان موجودی است که میتواند با اراده خویش از زندان خود، جامعه و طبیعت آزاد شده و بسوی بین هایت پرواز کند.

جزء دیگر ایثار «عاطفی» است.

یعنی گرایش و تمایل مثبت نسبت به مردم، مستقل از جنس و قومیت و دین و مذهب انها.

گرایش به سرزمینی که ایران نامیده میشود و خاستگاه بسیاری از دانشها و ارزشها بوده است.

گرایش به اراده و خواست تعیین کننده مردم.

گرایش به آرمانها و ارزشهایی که بالاتر از منافع فردی و خانوادگی است.

جزء سوم ایثار «اراده» است.

با شناختی که از ایران و ارمانهای مردمش داریم و عشقی که نسبت به انها داریم، اراده کرده ایم که صدای کسانی باشیم که صدایی ندارند و پرچمدار ارزشهایی باشیم که بخاطر طمع و جهل و ترس به فراموشی سپرده شده اند.

ایثارگری مبنایی است برای نوعی خوداگاهی و شکل دهی به گفتمانی برای تعالی ایران و دین و جمهوریت.

میهن عزیز ما روزهای دشواری را می­ گذراند. ضعف­ها و نقصان­های موجود در نظام اداره عمومی کشور موجب ناکارآمدی آن در حل مشکلات عمومی و تبدیل این مشکلات به معضل و بحران گردیده است. روندهای نادرستی که پیموده شده باعث گردیده تا کشور در برابر فشارهای خارجی سخت آسیب­پذیر شود. ترکیب این عوامل موجب پیدایش نارضایتی فراگیر و شکل­گیری جامعه­ای ناشاد، فاقد آرامش و ناامید گردیده است. حفظ میهن و دستاوردهای ناشی از تلاش و فداکاری مردمانش، مستلزم حضور آگاهانه، سازمان­یافته و فداکارانه فرزندان ایران در عرصه­های مختلف است.

ما به عنوان بخشی از فرزندان این ملت که فرصت حضور در وقایع دوران­ ساز و تجربه­اندوزی از آنها را داشته­ایم، برای ادای دین خویش به این سرزمین فعالیت جمعی خویش را آغاز کرده­ایم. تجربه حضور در وقایع تاریخ­سازی چون «انقلاب با آرمان­ها و انگیزه­های دینی»، «دفاع ملی از یکپارچگی و حاکمیت ملی»، «تلاش برای سازندگی و آبادانی میهن» و «جنبش مردمی برای اصلاحات مردمسالارانه» به ما مسئولیت­ پذیری توام با دردمندی آموخته است.

ما اگر چه تمایل به سهیم شدن در قدرت و اعمال آن را خواسته­ای مشروع می­دانیم اما آن را اولویت خود نمی­دانیم. ما متشکل شده ­ایم تا از «ارزشها و آرمان­ها»یی دفاع کنیم که حفظ آنها برتر از آسایش، حفظ سلامت و جان خود می­دانیم. اگر خود را ایثارگر می­نامیم به معنای منت بر دیگران یا خودبرتربینی نیست. می­خواهیم نماینده گفتمانی باشیم که تلاش بدون توقع و پرتوان و همراه با فداکردن منافع شخصی برای خدمت به مردم و ارتقاء میهن را ترویج می­کند.

ما نیز باور داریم که فعالیت حزبی و تشکیلاتی با تعدد و تکثر بسیار احزاب، اثربخش نبوده و به نتیجه نمی­رسد. مطلوب آن است که در جریان فعالیت­ها به تدریج تعداد محدودی حزب فراگیر و سراسری داشته باشیم که هر کدام نماینده یک جریان و دیدگاه اجتماعی مشخص باشند. اما در شرایط کنونی ایران ایجاد تشکل­های محدودتری را که هر کدام نماینده بخشی از جامعه هستند، به عنوان مقدمه­ای برای تمرین تحزب و در نهایت پیوستن به یکدیگر و تشکیل احزاب فراگیر، واقع ­بینانه ­ترین گام ارزیابی می­کنیم.

این بیانیه حذف شایستگان و جذب افراد فاقد صلاحیت به دلیل نظارت استصوابی و ویژه­ گزینی، نامتناسب بودن اختیارات و مسئولیت­ ها در نهادهای قدرت، سیاست خارجی تقابلی و توسعه ­گریز، آنچه که «دخالت­ های بی­ جای نظامیان در امور غیر نظامی» خوانده، نهادینه شدن فساد و مقابله با انسجام و سامان­ یابی نیروهای سیاسی را از جمله عوامل مشکلات امروز کشور خوانده است.

هیچ راه­ حل دو شبه ­ای برای مشکلات ایران وجود ندارد اما این سخن به این معنا نیست که هیچ راه­حلی وجود ندارد. برای اصلاح امور باید از تغییر تصمیم­ گیرندگان و مدیران فراتر رفت. باید به تغییر خط­ مشی ­ها و راهبردها و در بسیاری از موارد به تغییر ساختارها اقدام کرد. حل مسائل ایران به نوعی اجماع ملی نیاز دارد و باید پشت سر اقدامات اصلاحی، اعتماد عمومی و حمایت عمومی شکل گیرد. هر راه­حلی باید متکی به شهروندان ایرانی باشد و به هیچ قدرت خارجی متکی و وابسته نباشد. وظیفه همه ماست که با صراحت و صداقت خطیر بودن وضعیت کنونی را به مسئولان کشور گوشزد کنیم، شاید از خواب غفلت برخیزند و برای نجات میهن اقدام کنند.

به یاری خدا در فرصتهای آینده در مورد راه حل های مشخص پیشنهادی برای مشکلات مشخص سخن خواهیم گفت.در اینجا تنها به خطوط کلی راه حل های پیشنهادی برای خروج أز وضعیت نا مقبول کنونی اشاره میکنیم

نخستین گام، از آزادی بیان و رسانه و گردش ازاد اطلاعات است. کاری که به هیچ وجه با وضعیت صدا و سیما به عنوان یک رسانه جناحی و مروج قهر ملی سازگار نیست.

گام دیگر اصلاح ساختاری در قوه قضائیه است. قوه قضائیه مستقل أز جناح بندی ها، برخوردار از تعهد و تخصص حقوقی و دلمشغولی اجرای عدالت، نیاز همه جریانهای سیاسی و در همه زمانهاست.

این بیانیه همچنین از نظارت استصوابی انتقاد کرده و خواستار آزادی انتخابات شده است.

در بخش پایانی این بیانیه نیز میخوانیم:

در راستای شایسته سالاری باید توان و انرژی ایرانیان خارج از کشور را هم به حساب اورده و برای حل مشکلات ملی به خدمت گرفت. ایرانیان خارج أز کشور فرصت اند نه تهدید. سیاست داخلی شکوفا بدون سیاست خارجی تعامل و تنش زدا به نتیجه نمیرسد که ایندو مکمل یکدیگرند.

بیش از هر زمان دیگری باید به محرومان اندیشید. نمی توان آنها را در دریای مشکلات رها کرده و شاهد نابودیشان در جمهوری بود که به نام محرومان تشکیل شده است.

این خطوط راهنمای خط مشی گذاری اند نه خود خط مشی ها و در مورد خط مشی ها در اینده سخن خواهیم گفت.

ان شاءالله


برچسب ها : #حزب مجمع ایثارگران #اصلاح طلبان #انتخابات #ایثارگران

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : حزب مجمع ایثاگران اعلام موجودیت کرد


X https://sport45.site/