سواحل نوشهر در اختیار ارگان‌های دولتی!

تاریخ انتشار : یکشنبه 26 اسفند 1397 - ساعت : 14:25

کد مطلب: 237118 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سواحل نوشهر در اختیار ارگان‌های دولتی!

مازندمجلس:

مازندمجلس: رئیس دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان نوشهر با بیان اینکه دریا در این شهر، برای مردم جذابیت ندارد، گفت: دلیل این امر، دسترسی کم مردم به سواحل است چرا که بخش اعظم نوار ساحلی حوزه شهری نوشهر در اختیار ارگان‌های دولتی قرار دارد.

مازیار درویشی نژاد در گفت‌وگو با ایسنا مازندران، با بیان اینکه بررسی نقشه‌های ساختمانی تا گرفتن مجوز دارای روند خاصی است، اظهار کرد: کارفرمایانی که از شهرداری دستور نقشه می گیرند به یکی از دفاتر مهندسی مراجعه می کنند و پس از طراحی از نظر معماری، سازه و برق در دفتر نمایندگی نظام مهندسی مورد کنترل قرار می گیرد.

وی کنترل و بازرسی گاز را از دیگر اختیارات نظام مهندسی عنوان و تصریح کرد: تفکیک آپارتمان نیز توسط نظام مهندسی انجام می شود و سپس نقشه ها برای اجرا به اداره ثبت و اسناد ارجاع داده می شود.

درویشی نژاد با اشاره به اینکه نظام مهندسی نوشهر دارای 1800 عضو در رشته های هفتگانه معماری، عمران، برق، مکانیک، نقشه برداری، شهرسازی و ترافیک  است، افزود: از این تعداد 50 درصد دارای پروانه و مابقی فاقد پروانه هستند.

رئیس دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان نوشهر به برخی خدمات برای اعضای نظام مهندسی اشاره کرد و یادآور شد: تمدید پروانه و ارتقا پایه از درجه سه تا یک از زمان فارغ التحصیلی تا پایان دوره از جمله این خدمات است.

نیمی از ساخت و سازهای نوشهر سازگار با طبیعت است

وی ادامه داد: با توجه به شرایط خاص نوشهر می توان گفت 50 درصد از ساختمان های ساخته شده در این شهرستان با شرایط آب و هوایی و طبیعت و بوم سازگاری دارد.

درویشی‌نژاد با اشاره به اینکه در بخش سازه و اسکلت با توجه به رطوبت منطقه،ساختمان های بتنی بهتر جواب می دهد متذکر شد: با توجه به اینکه جوشکاران حرفه ای در منطقه وجود ندارد سازه فلزی خیلی کم استفاده می شود و به جای آن از سازه بتنی با مقاومت خوب، کاربرد زیادی دارد.

رئیس دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان نوشهر تاکید کرد: در ظاهر ساختمان، نمای داخلی و خارجی چوب باید دیده شود چرا که با طبیعت سازگار است اما متاسفانه در حال حاضر اکثر سازندگان و مالکان به سمت نمای سنگ رفته اند و اثری از چوب دیده نمی شود بنابراین می توان گفت تنها  50 درصد از ساختمان‌ها با اقلیم سازگاری دارد.

وی بتن های آماده را در سازه و معماری دارای استحکام لازم دانست و گفت: بتن های آماده به روستاها هم کشیده شده است که به استحکام کمک زیادی کرده است.

ضعف ساختمان‌های نوشهر در حوزه تاسیسات

رئیس نظام مهندسی ساختمان نوشهر با اشاره به اینکه در اجرای آرماتور بندی، بتن و تیغه چینی به ایده آل لازم رسیده ایم، تصریح کرد: در حال حاضر ضعف عمده در تاسیسات است و به همین دلیل بعد از دو تا سه سال ساختمان از این نظر دچار مشکلاتی می شود.

درویشی‌نژاد بالا بودن سطح آب های زیرزمینی در برخی نقاط شهر را یکی از دلایل مشکل در سیستم ساختمان ها و آسیب به محیط زیست اعلام کرد و گفت: اجرای چاه‌های سپتیک یکی از راه حل‌های این مشکل است که متاسفانه اغلب کارفرمایان و بساز بفروش ها به دلیل بالا بودن هزینه آن اجرا نمی کنند همچنین گروه های تخصصی نظام مهندسی می توانند برای مشکلات فاضلاب و محیط زیست راه حل‌های خوبی ارائه دهند که متاسفانه آنگونه که باید و شاید از وجودشان استفاه نمی شود.

وی با بیان اینکه در جذب سرمایه گذار ضعف های زیادی وجود دارد خاطر نشان کرد: به دلیل  دست اندازها و برخورد نه چندان مناسبی که با سرمایه گذار می شود اشتیاقی برای کار به وجود نمی آید بنابرای نیاز است در این بخش اصلاحاتی صورت گیرد.

سواحل نوشهر در اختیار ارگان‌های دولتی

رئیس نظام مهندسی ساختمان نوشهر یکی از مهم ترین چالش های نوشهر را دسترسی کم مردم به دریا عنوان کرد و گفت: به دلیل اینکه بخش اعظم نوار ساحلی حوزه شهری نوشهر در اختیار ارگان‌های دولتی قرار دارد مردم دسترسی خیلی کمی به دریا دارند و به همین دلیل دریا به عنوان یکی از بزرگترین جاذبه های شهرهای ساحلی، جذابیت چندانی برای عموم در نوشهر ندارد.

درویشی نژاد کمبود پارکینگ را در نوشهر یکی از دیگر مشکلات دانست و بیان کرد: با آمدن شهردار جدید به نوشهر سخت گیری هایی که برای تامین پارکینگ دارد به هر سازنده ای اجازه نمی دهد هرطور که بخواهد بسازد و ایجاد پارکینگ در اولویت قرار دارد همچنین صدور رای برای تخریب ساختمان های غیرمجاز و غیرقانونی نیز از دیگر اقدامات مثبت شهردار جدید است.


منبع : ایسنا

برچسب ها : #مازندران #دریای خزر #ساحل نوشهر #دولت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سواحل نوشهر در اختیار ارگان‌های دولتی!


X https://sport45.site/