ارجاع مجدد طرح اصلاح قانون انتخابات به کمیسیون شوراها

تاریخ انتشار : یکشنبه 26 اسفند 1397 - ساعت : 16:06

کد مطلب: 237122 چاپ به اشتراگ گذاشتن

با موافقت نمایندگان جهت رفع ابهام صورت گرفت

ارجاع مجدد طرح اصلاح قانون انتخابات به کمیسیون شوراها

مازندمجلس: نمایندگان مردم در خانه ملت طرح اصلاح قانون انتخابات را برای بررسی بیشتر و رفع ابهام به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ارجاع کردند.

مازندمجلس: نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 26 اسفند) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی گزارش ارجاعی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها درباره طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، طرح مذکور را با 131 رأی موافق، 31 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 197 نماینده حاضر در صحن برای بررسی بیشتر به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ارجاع دادند.

براساس این گزارش نمایندگان پس از رد پیشنهاداتی درخصوص حذف ماده 5 طرح مذکور، برای رفع ابهام از این ماده که درخصوص شرایط ارائه فهرست انتخاباتی توسط احزاب و جبهه ها و همچنین اختصاص سهمی از فهرست به کاندیداهای خانم بود، آن را به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ارجاع دادند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از هیات رئیسه کمیسیون شوراها برای تدوین طرح مذکور، گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس درخصوص طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس را دارای برخی ابهامات دانست و تصریح کرد: برای تناسبی شدن طرح مذکور و همچنین رفع برخی ایرادات، ضرورت دارد که کمیسیون بار دیگر به این موضوع رسیدگی کند تا نمایندگان با وقوف کامل بتوانند در این باره تصمیم بگیرند.


برچسب ها : #مجلس #کمیسیون شورا #قانون انتخابات #انتخابات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ارجاع مجدد طرح اصلاح قانون انتخابات به کمیسیون شوراها


X https://sport45.site/