اپیدمی ویروس "منافیسم" در چرخه اداری کشور/ با سایر مناف هاشمی‌ها چه باید کرد؟

تاریخ انتشار : یکشنبه 04 فروردین 1398 - ساعت : 12:37

کد مطلب: 237142 چاپ به اشتراگ گذاشتن

یادداشت مدیرمسئول؛

اپیدمی ویروس "منافیسم" در چرخه اداری کشور/ با سایر مناف هاشمی‌ها چه باید کرد؟

واقعیت آن است که "منافیسم" مکتبی شده است در میان برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی که در زمان‌های پاسخگویی غایب‌اند و در زمان حضور در حال رایزنی برای کسب مناصب بالاتر یا تأمین منافع شخصی.

مازندمجلس: عزل استاندار گلستان به علت غیبت در بحران سیل اخیر این پرسش را در ذهن تداعی می‌کند که با سایر مدیرانی که در طول سال پاسخگوی ارباب‌رجوع نبوده و سازمان تحت امرشان فَشَل می‌باشد و عملاً سیل قطره‌چکانی در طول ۳۶۵ روز سال را تجربه می‌کنند چه باید کرد؟

بروکراسی‌های اداری خسته‌کننده، مرخصی‌های پیاپی کارمندان، جلسات کم‌فایده مدیران سبب شده عمده‌ی مراجعه‌کنندگان به دوایر دولتی از سرعت پاسخگویی ادارات ناراضی باشند اما ازآنجایی‌که این سیکل معیوب اداری در طول ایام سال توزیع می‌شود متوجه اثرات مخرب آن نمی‌شویم و نسبت به آن شرطی شده و عادت کرده‌ایم درحالی‌که عملاً اثرات مخرب سیل اداری اما قطره‌چکانی در طول سال را تجربه می‌نماییم.

واقعیت آن است که "منافیسم" مکتبی شده است در میان برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی که در زمان‌های پاسخگویی غایب‌اند و در زمان حضور در حال رایزنی برای کسب مناصب بالاتر یا تأمین منافع شخصی.

درواقع این تیپ از مدیران سازمان خود را به سبک ایشاالله ماشالله مدیریت کرده و نسبت به عواقب نارضایتی اجتماعی حاصل از عملکرد ضعیف خود بی‌تفاوت‌اند.

آیا جز این است که فارغ از گرایشات سیاسی، این تیپ از مدیران را که مناصب را نه برای خدمت به خلق که برای خدمت به خود می‌خواهند باید عزل کرد.

افرادی که اولویت‌های دیگری ازجمله مال‌اندوزی، کسب جایگاه‌های مدیریتی بالاتر بدون شایستگی و سایر برنامه‌های شخصی به‌جای کار جهادی دارند چرا باید در بدنه دولت جای داشته باشند؟

آیا جز این است این سبک مدیریتی هزینه‌های مالی و اعتباری بسیاری برای نظام جمهوری اسلامی داشته و اگر شاهد انقلاب اداری نباشیم حتی کلیت نظام در  راستای تأمین منافع مدیران "منافیسم" به خطر خواهد افتاد؟

فساد مالی، بی‌کفایتی مدیریتی، خستگی و فرتوتی از شاخصه‌های سیستم مدیریتی بیمار است.

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نوروزی خود در حرم رضوی پیرامون حل مسائل اقتصادی فرمودند: با تنبلی و بی‌حالی مسئله اقتصاد حل نمی‌شود.

واقعیت این است با خستگی و بی‌حالی هیچ مسئله‌ای از مسائل کشور حل نخواهد شد "تنبلی و بی‌حالی" شاخص مناسبی است برای سنجش مدیران دولت است.

لذا شایسته است دولت‌مردان بر اساس همین شاخص مدیران مکتب منافیسم را شناسایی و از سیکل اداری کشور حذف نمایند حتی ضروری است مجلس شورای اسلامی با طرح فوریت در اصلاح قانون استخدامی کشوری مسیر اخراج این نوع از مدیران و کارمندان را از بدنه فربه دولت را هموار سازند تا این‌گونه‌ی عجیب مدیریتی احساس امنیت شغلی ننمایند.

نویسنده :

برچسب ها : #اپیدمی-ویروس-"منافیسم"-در-چرخه-اداری-کشور/-با-سایر-مناف-هاشمی‌ها-چه-باید-کرد؟-سید-منفاف-هاشمی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اپیدمی ویروس "منافیسم" در چرخه اداری کشور/ با سایر مناف هاشمی‌ها چه باید کرد؟


X https://sport45.site/