سازمان‌های مردم نهاد؛ نهالی که کاشته نشد، سیلی که ویران کرد/ سلبریتی‌ها جایگزین مناسبی برای سازمان‌های مردم نهاد نیستند

تاریخ انتشار : سه شنبه 06 فروردین 1398 - ساعت : 14:05

کد مطلب: 237149 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سازمان‌های مردم نهاد؛ نهالی که کاشته نشد، سیلی که ویران کرد/ سلبریتی‌ها جایگزین مناسبی برای سازمان‌های مردم نهاد نیستند

اختصاصی مازندمجلس: این نهالی که بذر آن در خاک ماند پرورش نیافت و اینک بدون هیچ گونه سازماندهی به فعالیت فردی سلبریتی‌ها تنزل یافته است.

اختصاصی مازندمجلس: تشکل‌های مردم نهاد که در دنیا به عنوان بازوان دولت و مستقل از آن به شکل داوطلبانه اقدام به فعالیت می‌نمایند و در شرایط خاص به کمک مردم و دولت می شتابند علاوه برآنکه در فعالیت های پیشگیرانه و آموزشی می‌توانند هشدارهای لازم را به مردم داده و آنان را نسبت به بسیاری از وقایع اجتماعی، زیست محیطی و... حساس نمایند در ایران نیز در دولت اصلاحات پایه‌گذاری شد و در دوره ریاست جمهوری احمدی‌نژاد با بی‌مهری مواجه شده و برخی آن را یک تهدید می‌پنداشتند تا به مرور هم از کمیت و هم از کیفیت آنان کاسته شد.

این نهالی که بذر آن در خاک ماند پرورش نیافت و اینک بدون هیچ گونه سازماندهی به فعالیت فردی سلبریتی‌ها تنزل یافته است.

وقوع بحران سیل در کشور نشان داد بیش از دولت این مردم هستند که به داد هموطنان خویش رسیده‌اند شاید وقت آن فرارسیده باشد که تشکل‌های مردم نهاد را با عینک سیاسی و امنیتی نبینیم و به عنوان بازوان مردمی و داوطلب در کنار دولت حفظ نماییم.


برچسب ها : #سیل #بحران #مدیریت بحران #سازمان مردم نهاد #مازندران #گلستان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سازمان‌های مردم نهاد؛ نهالی که کاشته نشد، سیلی که ویران کرد/ سلبریتی‌ها جایگزین مناسبی برای سازمان‌های مردم نهاد نیستند


X https://sport45.site/