وقتی ستاره مربع‌ها جذاب‌تر از اتحاد مردم است!

تاریخ انتشار : چهار شنبه 07 فروردین 1398 - ساعت : 10:40

کد مطلب: 237155 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در باب سلبریتی‌پروری صداوسیما

وقتی ستاره مربع‌ها جذاب‌تر از اتحاد مردم است!

اختصاصی مازندمجلس: می‌توان رسانه‌ملی را بزرگترین پرورش‌دهنده سلبریتی‌ها نامید. سلبریتی‌هایی که همواره در انتقال فرهنگ مناسب به جامعه ناکام بوده‌اند.

اختصاصی مازندمجلس: حتما تصاویر مربوط به همکاری مردم گمیشان جهت ساخت سد با کیسه‌های شن و جلوگیری از ورود آب به دیارشان را دیده‌اید.

همچنین به احتمال فراوان تصاویر مربوط به همکاری اهالی شیراز و در اختیار قرار دادن سرپناه رایگان برای سیل‌زدگان را هم مشاهده نموده‌اید.

یقینا تصاویر ذکر شده را از طریق کانال‌‌های خبری در فضای مجازی رویت کرده‌اید. زیرا صداوسیما در پوشش اخبار سیل و پیگیری‌های صورت گرفته نیز همانند بسیاری از فعالیت‌های دیگرش، گزینشی عمل کرده است.

عدم پرداختن صداوسیما به مسائلی که ریشه در همدلی مردم دارد و نشانه‌ و امیدواری بزرگی برای احیای مفهوم مسئولیت اجتماعی و نوع دوستی در جامعه است؛ این موضوع را به اذهان متبادر می‌سازد که رسانه‌ملی در انعکاس اخبار صرفه اقتصادی را لحاظ می‌کند.

از این رو می‌توان رسانه‌ملی را بزرگترین پرورش‌دهنده سلبریتی‌ها نامید. سلبریتی‌هایی که همواره در انتقال فرهنگ مناسب به جامعه ناکام بوده‌اند.

اینگونه به ذهن می‌رسد که صداوسیما هرجا ردی از نوع‌دوستی و همکاری مردم وجود دارد چشم‌پوشی می‌کند و پوشش رسانه‌ای مسائلی از این دست را فقط مختص حضور مردم در صحنه‌ی مبارزه با استکبار می‌داند.

گویا رسانه‌ملی با وحدت و همدلی مردم میانه خوبی ندارد و حضور سلبریتی‌ها برای تبلیغ انواع ستاره مربع‌ها را ترجیح ‌می‌دهد. یا از اینکه می‌بیند مردم چند گام جلوتر از مسئولان هستند و زودتر از آن‌ها به یاری سیل‌زدگان می‌رسند، ناراحت می‌شود.


رسانه‌ای که از عزت مردم بترسد، همه چیز حتی اتحاد مردم را به چشم تهدید ببیند، خواستار ذلت مردم باشد و احساس کند هر وحدت و اتحادی می‌تواند نمود دیگری هم پیدا کند؛ این‌چنین رسانه‌ای ترجیح می‌دهد سلبریتی‌ها و شرکای اقتصادی خود را به عنوان قهرمان به جامعه معرفی کند.

نویسنده :

برچسب ها : #صداوسیما #سلبریتی ها #فضای مجازی #سیل

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : وقتی ستاره مربع‌ها جذاب‌تر از اتحاد مردم است!


X https://sport45.site/