حسین زادگان وسط میدان بود/ رسانه ملی یاس آفرین بود/ عزل مناف هاشمی نشانه کم تدبیری در انتخاب استانداران است/ سفر رییس جمهور به قشم جهت افتتاح چند پروژه عمرانی بود

تاریخ انتشار : چهار شنبه 07 فروردین 1398 - ساعت : 15:10

کد مطلب: 237157 چاپ به اشتراگ گذاشتن

کاشی دبیر جمعیت زنان نواندیش مازندران در گفت و گو با مازندمجلس؛

حسین زادگان وسط میدان بود/ رسانه ملی یاس آفرین بود/ عزل مناف هاشمی نشانه کم تدبیری در انتخاب استانداران است/ سفر رییس جمهور به قشم جهت افتتاح چند پروژه عمرانی بود

دبیر جمعیت زنان نواندیش مازندران بیان کرد: اینکه آقای حسین زادگان شخصا وارد عمل شدند، قابل تقدیر است. در صورتی که انتظار می رفت ستاد بحران به گونه ای عمل کند که آقای استاندار به عنوان مدیر ارشد استان، از اتاق فرمان صرفا دستورات و نظارت های لازم را انجام دهد نه اینکه خود شخصا وارد عمل شود.

مازندمجلس: ماه سلطان کاشی دبیر جمعیت زنان نواندیش مازندران در گفت و گو با مازندمجلس اقدامات و عملکرد نمایندگان دولت در مازندران پیرامون سیل اخیر را نسبت به استان های دیگر مثبت ارزیابی کرد و گفت: با اطلاعاتی که دارم و پیگیری ها و رصدهایی که انجام دادم اگرچه نشان می دهد که کارها به کندی پیش می رود اما در مازندران اوضاع بهتر است و به سیل زدگان نسبت به استان های دیگر توجه بیشتری شد.

ستاد بحران ضعیف عمل کرد

وی افزود: البته این کافی نیست. انتظار می رود رسیدگی ها بیشتر و مناسب تر شود و این ها مستلزم این بود که مسئولان تمهیداتی ویژه را لحاظ می کردند. پیشنهاد خود من این بود که هلال احمر حداقل یک یا چند چادر جهت امدادرسانی در سطح شهرها نصب یا برپا می کرد. چرا که این مساله از قبل پیش بینی شده بود و آن ها حتی می توانستند نیروهایی در نقاط مختلف مستقر کنند که بعد از سیل و خطرات ناشی از آن خدمات بدهند. این موضوع تا آنجا که اطلاع دارم در استان های دیگر حتی شیراز هم این اتفاق نیفتاد و چادری نصب نشد.

کاشی با بیان اینکه بیشترین ضعف استان را عدم برنامه ریزی می دانم، تصریح کرد: ستاد بحران باید هم در موضوع پیش ببینی و هم پیشگیری بهتر از این عمل می کرد.

 

حسین زادگان وسط میدان بود

دبیر جمعیت زنان نواندیش مازندران با اظهار اینکه عملکرد نمایندگان دولت در موضوع سیل در مازندران نسبت به استان های دیگر مناسب بود و حتی می توانست بهتر از این باشد، گفت: طبق مرور اخبار و گزارش ها و اخبار رسیده دوستان، شخص آقای حسین زادگان تمام تلاش خود را پیرامون مساله سیل انجام داد. اما اینکه تا چه میزان موفق بوده است را باید از سیل زده ها پرسید چون آن ها اکنون در آن شرایط قرار دارند.

وی افزود: اینکه آقای حسین زادگان شخصا وارد عمل شدند، قابل تقدیر است. در صورتی که انتظار می رفت ستاد بحران به گونه ای عمل کند که آقای استاندار به عنوان مدیر ارشد استان، از اتاق فرمان صرفا دستورات و نظارت های لازم را انجام دهد نه اینکه خود شخصا وارد عمل شود. این مشکلی است که در همه مدیریت های ما وجود دارد.

کاشی با اشاره به همکاری حزاب و فعالان سیاسی استان در موضوع سیل اخیر، اظهار کرد: احزاب نیز در موضوع سیل همراهی و همکاری داشتند. تا آنجایی که اطلاع و فعالیت دارم مطمئنم که حزب اتحاد ملت و جمعیت بانوان نواندیش وارد عمل شدند اقلامی را جمع اوری و از طریق هلال احمر ارسال کردیم و خوشبختانه کمک رسانی هایی انجام شد.

 

رسانه ملی یاس آفرین بود

دبیر جمعیت زنان نواندیش مازندران، با انتقاد از برخی رفتارهای رسانه ملی، بیان کرد: در این موضوع نیز شبکه های اجتماعی جلوتر از رسانه های ملی بودند و اثرگذاری بیشتری داشتند با توجه به اینکه می توانستند بهتر از این عمل کنند. رسانه ملی به جای اینکه مردم را ترغیب به همکاری و یاری رسانی کند، بیشتر سعی می کرد فضای یاس و ناامیدی در جامعه بپراکند.

 

عزل مناف هاشمی نشانه کم تدبیری در انتخاب استانداران است

وی با اشاره به عزل مناف هاشمی استاندار گلستان گفت: این عزل نشان از کم تدبیری در انتخاب نمایندگان عالی دولت در استان ها است. نماینده عالی باید بیشترین سنخیت را با برنامه های دولت مستقر داشته باشد. اگر اینچنین باشد قطعا شاهد این موارد نخواهیم بود. البته اینکه ما دنبال مقصر باشیم، دردی را دوا نمی کند. ما باید دنبال نصب مدیران دلسوز باشیم تا دیگر شاهد اینگونه اعمال نباشیم.

کاشی افزود: بهتر این بود که آقای مناف هاشمی البته با توجه به پیش بینی ایستگاه های هواشناسی سفر خود را لغو می کرد. وقتی استانداران یا مسئولین با فشارهای پیدا و پنهان   منصوب می شوند شاهد اتفاقات این چنینی خواهیم بود.

دبیر جمعیت زنان نواندیش مازندران، با بیان اینکه بلایای طبیعی بخشی بدست انسانها قابل مهار و کاهش هست و بخشی هم مربوط به دولت ها و مدیریت مجریان و کارگزاران است، تصریح کرد: اتفاقات غیرمترقبه در همه جای دنیا وجود دارد. مثلا در طوفان کاترینا آنقدر سهمگین بود که با وجود تجهیزات مدرن قادر به مهارش نبودند و میلیون ها آواره و هزاران کشته برجای گذاشته بود. برای همین بنده معتقدم به جای ملامت کردن همدیگر سعی شود افراد شایسته در راس امور قرار گیرند که به جای کاش و اگر سوال کنیم چگونه می شود خسارت را کاهش دهیم.

 

سفر رییس جمهور به قشم جهت افتتاح چند پروژه عمرانی بود

وی درباره انتشار شایعاتی مبنی بر سفر تفریحی رئیس جمهور به قشم، بیان کرد: اطلاعی که بنده از سفر رییس جمهور به قشم دارم جهت افتتاح چند پروژه عمرانی بود. الببته شنیدیم رییس جمهور به گلستان آمدند و پس از آن عازم مازندران هستند و انشاالله حضور ایشان گشایشی برای حادثه دیدگان ایجاد شود.

گفت و گو: مجید ساجدی فر


برچسب ها : #ماه سلطان کاشی #دبیر جمعیت زنان نواندیش مازندران #کاشی دبیر جمعیت زنان نواندیش مازندران #سیل مازندران و گلستان #احمد حسین زادگان #مجید حسین زادگان و سیل مازندران #عزل مناف هاشمی #سفر روحانی به مازندران #سفر رئیس جمهور به مازندران #روحانی و سیل زدگان #رسانه ملی و سیل زدگان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : حسین زادگان وسط میدان بود/ رسانه ملی یاس آفرین بود/ عزل مناف هاشمی نشانه کم تدبیری در انتخاب استانداران است/ سفر رییس جمهور به قشم جهت افتتاح چند پروژه عمرانی بود


X https://sport45.site/