آقای رئیس جمهور! مردم باید به چه روزی دچار شوند؛ تا برانگیخته شوید

تاریخ انتشار : شنبه 10 فروردین 1398 - ساعت : 10:49

کد مطلب: 237165 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نامه‌ شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان مازندران به حسن روحانی

آقای رئیس جمهور! مردم باید به چه روزی دچار شوند؛ تا برانگیخته شوید

اختصاصی مازندمجلس: جناب آقای روحانی! ما یقینا به چنین شیوه ی مدیریتی، معترض ایم و از بریاد رفتن سرمایه ی اجتماعی مان، توسط شخص شما و غالب تیم دولت تان که، پر از مدیران نا توان و توصیه ای است، به طور جدّ نگران هستیم.

اختصاصی مازندمجلس: شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان مازندران طی نامه‌ای به رئیس جمهور انتقاداتی را به عملکرد روحانی در روزهای اخیر و حواشی مربوط به سیل سهمگین گلستان و مازندران وارد ساخت. متن این نامه عینا در ادامه منتشر می‌شود.

 

«به نام خدای جهان آفرین»

در حلول بهار طبیعت ناگهان، کشور مبتلا به هجوم سِیلی بنیان کن و تقرییا فراگیر شد.

آقای روحانی، رئیس جمهور محترم!

در این چهل سال دوران انقلاب، فرود و فرازها و وقایع و فجایع و تهدیدها و تحدیدهای ویران گری بر ملت عزیز ما تحمیل شده است؛ که چه بسا هر یک می توانست، به تنهائی ارکان و پایه های نظام و قوام ملت را از هم بپاشد.

تنها و تنها در پرتو استواری و مقاومت و ایثار و فداکاری و صبوری و هم راهی و هم بستگی ملت و نظام بود که، اکنون کشور و نظام سر پا ایستاده است.

آموزه های انقلاب و تعالیم امام راحل "ره"، ساده زیستی و مردمی بودن حاکمان برآمده از اراده ی مستضعفان و پابرهنه گان بود که "ولی نعمتان" شمایند.

به باور این که شما در مسیر دولت های پیش تر از خود هستید؛ پا در رکاب نهاده بودیم و هنوز هم بر عهد خویش وفادار هستیم.
اگر چه دولت در سایه، توان تان را کاسته و آدرس های غلطی به مردم می دهند؛ اما ملت مضیقه ها و دخالت ها را درک می کند.

تأسف بار است که اکنون به عنوان فعال ترین اعضای ستادهای انتخاباتی شخص شما با تأثر و خون دل، با إکراه و إجبار و البته از سر درد و تعهد و مسؤولیت، سکوت چندین ساله ی خودرا بشکنیم و اعلام کنیم:

1. مردم ما در فقر و فلاکت رو به تزاید و تورم و رکود بی سابقه، ناتوان از سد جوع، توان تنفس در فضای آرام را ندارند؛ اما شما گویا برنامه ای برای نجات ملت، ندارید.

سقوط ذلت بار ارزش پول ملی، تورم لجام گسیخته، استمرار ترک تازی "ژن" های خوب و میدان داری اقلیت صاحب قدرت و ثروت و اختلاس ها و غارت بیت المال، تبدیل دولت به شرکت سهامی و غنیمت با اقرباء و اداره ی قبیله ای و البته ناتوان دولت، سکوت جناب عالی، موجب سرخورده گی حامیان اصلی شما شد؛ به طوری که از خاتمی عزیز، تا همه ی حامیان کوچه و خیابان و بازارتان شاکی و پریشان اند!.

2. دولت، باید در خط مقدم پیش گیری از بلاء و رنج و فقر و تأمین امنیت و سلامت و عزت مردم باشد.

آقای رئیس جمهور!

مردم باید به چه روزی دچار شوند؛ تا بر انگیخته شوید و از وعده های تریبونی دست بردارید!؟

سوختن مردم در آتش و فرزندان آنان در کلاس های درس، نابودی جان و مال و مسکن و زندگی مردم در زلزله های سرزمین بلا خیز ما، تنزل نفوذ ارزش ها و یأس گسترده ی مردم از بهبود شرایط زیستی، قدرت نمائی مدیران پادگانی و قبول تاوان غارت مؤسسات اعتباری از کیسه ی ملت و ... میزان هائی بهت آور از بی تفاوتی، ضعف، ولنگاری، عجز و روزمرِّه گی و روزمره گی مدیریت شما و دولت گسسته ی شماست؛ که گمان می رود علاوه بر إتلاف منابع و فرصت، سرمایه ی عظیم اجتماعی را هم، به ثمن بخس بر باد داده و اعتبار جبهه ی ممتاز اصلاح طلبان را عمدٱ یا شاید سهوٱ در معرض تهدید و تباهی قرار داده اید.

3. در زلزله ی کرمانشاه که زخم عمیق آن هم چنان باقی است، واقعا کوتاهی شد و هنوز ادامه ی نحوه ی زندگی مردم شریف در مناطق زلزله زده، موجب ملال و سر افکنده گی است.

و اکنون سؤال اما این است که وقتی چنین سیلی بنیان کن، حیات و دار و ندار مردم را در قلمروی گسترده، در خود غرق و هضم می کند؛ شما و مؤکدٱ شما چرا در میان این مردم تا سه شنبه هفتم فروردین حضور نداشتید؟!.

شاید از توجیهات ملال آور وزیر کشور و استاندار معزول شما تا رئیس متوهم مدیریت بحران کشور، بتوان چشم پوشید؛ اما چرا بعد از ده روز، هیأت دولت تان وارد برنامه ریزی رسمی شد؟!.

اقای رئیس جمهور؟!
باید از نخست وزیران ژاپن، نیوزیلند، رئیس جمهور های دیگر کشور ها عبرت بگیرند، که با هجوم سونامی یا ترور یا طوفان و زلزله، از سفر برگشتند، یا در معرکه ی خطر حاضر شدند!

شما تا ده روز سخت، نه تنها حضور نیافتید؛ بلکه کم ترین نمود در ابراز هم دردی با مردم از شما دیده، یا شنیده نشد!

4. در خاتمه، ضمن ابراز هم دردی با همه ی آسیب دیده گان و مصیبت دیده ها سیل اخیر در سراسر کشور، جا دارد از آحاد مردم شریف که بدون هیچ توقع و فرمانی از اکناف کشور به طرق مختلف به یاری آسیب دیده گان شتافتند و نیز برخی از مدیران و نیرو های مسلح تشکر می کنیم.

جناب آقای روحانی!
ما یقینا به چنین شیوه ی مدیریتی، معترض ایم و از بریاد رفتن سرمایه ی اجتماعی مان، توسط شخص شما و غالب تیم دولت تان که، پر از مدیران نا توان و توصیه ای است، به طور جدّ نگران هستیم.

از شما هم چنان توقع داریم؛ که در فرصت باقی مانده، با عزل برخی از وزراء، از جمله وزیر کشور و صمت و کار ... نسبت به اصلاح و بهبود برنامه ها و پالایش و جابه جائی مدیران استانی و ستادی و ترمیم کابینه اقدام عاجل نمائید؛ تا آینده که مورد قضاوت قرار می گیرید، هم چنان در دل ها امید آفرین بمانید.

ما علی رغم گلایه و شکوه از دولت تان، هم چنان دل سوزانه و نقادانه، از دولت بر آمده از اراده ی مان حمایت می کنیم.

ما مشکلات و دخالت های دولت سایه را می فهمیم، اما کوتاهی ها و یا سکوت دولت، مجالی برای مخالفان فراهم می کند که، با بهره گیری از آن، حامیان دولت تان را، دل سرد و مردم را که سرمایه ی اصلی ما هستند؛ از ما روی گردان کنند، تا در انتخابات آینده اهداف شان را به آسانی دنبال کنند، لذا هشیاری و تکیه بر آراء مردم و هم راهی با آنان، موجبات اقتدار و توفیق دولت تدبیر فراهم خواهد شد.

به امید چنین روز هایی در دولت تان....

شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان مازندران


برچسب ها : #روحانی #دولت #اصلاح طلبان #مجلس #سیل #مدیریت بحران

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آقای رئیس جمهور! مردم باید به چه روزی دچار شوند؛ تا برانگیخته شوید


X https://sport45.site/