عضو فراکسیون امید: در پالرمو دولت دنبال رفراندوم نباشد، در مجلس به سمت رفراندوم می‌رویم

تاریخ انتشار : شنبه 17 فروردین 1398 - ساعت : 12:33

کد مطلب: 237181 چاپ به اشتراگ گذاشتن

عضو فراکسیون امید: در پالرمو دولت دنبال رفراندوم نباشد، در مجلس به سمت رفراندوم می‌رویم

مازندمجلس: الان در دنیا کره شمالی، سومالی و یکی دوکشور مثل آنها به FATF نپیوسته‌اند یا ما می خواهیم مسیر آنها را طی کنیم که اصرار بر عدم نپیوستن به FATF را داریم یا ما می خواهیم با دنیا تعامل داشته باشیم.

مازندمجلس: بهرام پارسایی در مورد بررسی دولایحه پالرمو و CFT در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در مورد CFT و پالرمو صحبت‌های موافقین و مخالفین گفته شده است صحبت‌های موافقین یک مسئله دودوتا چهارتا و بسیار واضح است که الان در دنیا کره شمالی، سومالی و یکی دوکشور مثل آنها به FATF نپیوسته‌اند یا ما می خواهیم مسیر آنها را طی کنیم که اصرار بر عدم نپیوستن به FATF را داریم یا ما می خواهیم با دنیا تعامل داشته باشیم .

عضو فراکسیون امید ادامه داد: متخصصین امر در وزارتخانه‌های اقتصاد، امور خارجه و بانک مرکزی و کارشناسان بخش‌های خصوصی نظرشان را هم در مجلس و هم مجمع تشخیص در این رابطه داده‌اند. البته کشورهای همانند چین و روسیه نیز در این رابطه نظرشان را داده‌اند که اگر ایران به FATFنپیوندد آنها نمی‌توانند با ایران کار کنند.

نماینده اصلاح‌طلب مجلس خاطر نشان کرد:  لزوم تصویب این دو لایحه و پیوستن ما به FATF جای اما و اگر ندارد و اگر قرار است این دولایحه به تصویب نرسد باید مجمع تشخیص مسئولیت آن را بپذیرد.

نماینده شیراز در مجلس افزود: دولت به عنوان نماینده ملت پیشنهاد داده است و لایحه به مجلس ارائه کرده است و مجلس به عنوان نماینده ملت به این لایحه رای دادند در شورای نگهبان رد شده است و به مجمع ارجاع داده شده است و فکر نکنم هم نماینده مردم در قوه مجریه که با رای مستقیم مردم انتخاب شده است و هم نمایندگان مردم در قوه مقننه ،مصلحت مردم را نخواهند.

سخنگوی کمیسیون اصل نود اظهار داشت : انتظار ما از دولت این است که در این مورد به رای مردم مراجعه کند، چراکه وقتی موضوعی برای مردم حیاتی است و در این زمینه لایحه ارائه داده است اما بیش از یکسال است در این مسیر معطل مانده است بهترین راهش مراجعه به اصل ۵٩قانون اساسی و رفراندوم است.

وی گفت: اگر دولت نخواهد به دنبال اصل ۵٩ قانون اساسی باشد به احتمال قریب به یقین بعد از تعطیلات مجلس ما پیشنهاد خود مبنی بر اجرای اصل ۵٩ قانون اساسی را می دهیم. اجرای این موضوع از طرف دولت بسیار راحت‌تر است اما در مجلس باید پیشنهاد و طرح به امضا ١٠٠نفر برسد و همین مسیر ممکن است دشوار باشد.

پارسایی خاطر نشان کرد: گرچه باز این پیشنهاد در صورت تصویب در مجلس باید همان مسیر را طی کند و به تایید شورای نگهبان برسد اما ما حداقل به حرمت رای مردم و اجرای قانون اساسی این کار را انجام می دهیم .


برچسب ها : #مجلس #دولت #رفراندوم #پالرمو #فراکسیون امید

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : عضو فراکسیون امید: در پالرمو دولت دنبال رفراندوم نباشد، در مجلس به سمت رفراندوم می‌رویم


X https://sport45.site/