عملکرد اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی و نهادهای نظامی شفاف می‌شود

تاریخ انتشار : دوشنبه 19 فروردین 1398 - ساعت : 11:37

کد مطلب: 237192 چاپ به اشتراگ گذاشتن

با رای نمایندگان؛

عملکرد اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی و نهادهای نظامی شفاف می‌شود

مازندمجلس: نمایندگان مجلس شورای اسلامی، کلیه صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشگری و نهادهای نظامی و انتظامی را مکلف کردند که عملکرد اقتصادی خود را شفاف کنند.

مازندمجلس: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز، کلیات طرح اصلاح بند ۵ ماده ۶ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی با اصلاحات و الحاقات بعدی آن را تصویب کردند.

مطابق با این مصوبه اشخاص حقوقی ذیل مکلف هستند به صورت سالانه فهرست کامل کلیه شرکت‌های اعم از تعاونی، سهامی خاص، سهامی عام و مسئولیت محدود و بنگاه‌های اقتصادی و مؤسسات متعلق به خود اعم از تابعه و وابسته یا با هر میزان از تملک سهام که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در مالکیت و یا مدیریت (کنترلی و یا غیر کنترلی) آنها قرار دارند را به سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کنند.

الف) مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی موضوع ماده ۵ قانون محاسبات عمومی کشور مصوب ۱/۶/۱۳۶۶ و قرارگاه‌های سازندگی.

ب) نهادهای نظامی و انتظامی کشور و بنیادهای تعاون وابسته به آنها.

ج) سازمان‌ها و مؤسسات خیریه کشور.

د) نهادها و مؤسسات وقفی و آستان های مقدس و بقا متبرکه.

ه) کلیه صندوق‌های بازنشستگی اعم از کشوری و لشگری شامل صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه و وابسته به دستگاه‌هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر یا تصریح نام است. اعم از اینکه قانون خاص خود را دارند و یا از قوانین و مقررات عام تبعیت می‌کنند از قبیل صندوق بازنشستگی و پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت، صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز، سازمان بازنشستگی شهرداری تهران، صندوق بازنشستگی، از کارافتادگی و پس انداز کارکنان بانک‌ها، صندوق بازنشستگی کارکنان صداوسیما، صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس، صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان و عشایر، صندوق بازنشستگی و وظیفه مستخدمین سازمان بنادر و دریانوردی و مؤسسه صندوق پس انداز کارکنان راه آهن جمهوری اسلامی ایران.

و) بنیادها، نهادهای انقلاب اسلامی، مؤسسات و سایر اشخاص حقوقی که زیر نظر ولی فقیه اداره می‌شوند.

اشخاص حقوقی مذکور و کلیه شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی و مؤسسات تابعه و وابسته به آنها مکلف هستند به صورت سالانه و حداکثر تا ۶ ماه پس از اتمام سال مالی مندرج در اساسنامه رسمی آنها نسبت به ارائه اطلاعات کامل مالی و صورت‌های مالی حسابرسی شده خود شامل ترازنامه، صورت سود و زیان، صورت جریان وجوه نقد و حسب مورد، صورت‌های مالی تلفیقی حسابرسی شده و همچنین تغییرات اعضای هیئت مدیره را به سازمان بورس و اوراق بهادار مطابق قوانین و مقررات مربوط اعلام کنند.

کلیه مشمولین این بند موظفند در صورت لزوم نسبت به مطابقت ساختار و شیوه گزارشگری مالی برابر قوانین و مقررات بازار سرمایه، اقدام کنند.

سازمان بورس و اوراق بهادار مکلف است در صورت درخواست شورای رقابت گزارش‌های مالی مربوطه را ارائه کند.


برچسب ها : #مجلس #نحقیق و تفحص #شفاف سازی #نهاد های نظامی #صندوق های بازنشستگی


عملکرد اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی و نهادهای نظامی شفاف می‌شود

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : عملکرد اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی و نهادهای نظامی شفاف می‌شود


X https://sport45.site/