قوای سه گانه سریعتر سند جامع کنترل سیلاب را تدوین کنند

تاریخ انتشار : سه شنبه 20 فروردین 1398 - ساعت : 16:36

کد مطلب: 237214 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نیاز‌آذری در نطق میان دستور:

قوای سه گانه سریعتر سند جامع کنترل سیلاب را تدوین کنند

مازندمجلس: عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس، گفت: قوای سه گانه وظیفه دارند به تدوین سند جامع کنترل سیلاب در کشور بپردازند تا هر ساله شاهد خسارت‌های سنگین مادی و معنوی نشویم.

مازندمجلس: حسین نیاز آذری در نطق میان دستور ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه به مردم، گفت: امیدوارم سال جدید سالی همراه با عزت و سربلندی برای مردم باشد و همگان را به برادری دعوت می‌کنم زیرا با اتحاد و سخت کوشی می‌توان در دهه پنجم انقلاب اسلامی و در اجرای بیانیه تاریخی مقام معظم رهبری گام دوم انقلاب را با پایبندی به مبانی اصلی نظام جدی گرفته و در آغاز راه با رونق تولید پایه‌های اقتصادی مقاومتی را تحکیم بخشیم.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مجلس به عنوان قوه عاقله نظام و مرکز اصلی سیاست‌گذاری کشور باید قوانین تسهیل کننده تولید و رونق آن را با دقت و سرعت تصویب نماید تا با همکاری دولت، قوه قضاییه، بخش خصوصی، تعاونی‌ها و کارآفرینان اقتصاد ملی را حرکت دهند و نیازمندی های کشور و اشتغال جوانان فراهم گردد.

مردم و نهادها آسیب دیدگان از سیل را تا پایان خسارت‌ها رها نکنند

وی افزود: روزهای اول سال، کشور در سیل و باران‌ بود لذا ضمن ابراز همدردی با سیل‌زدگان، مجلس لازم است با بازنگری ساختار و تشکیلات، اعتبارات و امکانات لازم را برای مدیریت بحران بسیج نماید، در اینجا از مساعی ارزشمند دولت، نیروهای سپاه، ارتش، گروه‌های جهادی، مردم همیشه در صحنه و دستگاه‌های اجرایی به ویژه استاندار پر تلاش مازندران در مدیریت سیل در این استان تشکر می‌نمایم و از مردم و نهادهای ذی ربط تقاضا دارم آسیب دیدگان از سیل را تا پایان خسارت‌ها رها نکنند.

تبدیل باران بهاری به سیل در سایه تماشای دستگاه‌های نظارتی و برخورد دیرهنگام قوه قضاییه

نیازآذری ادامه داد: باران بهاری کشور را از خشکسالی‌های چند ساله نجات داد، عدم جمع‌آوری آب‌های سطحی به صورت جامع و لایروبی سد‌ها، رودخانه، نهرها، حمله به محیط زیست و عدم دقت در احداث برخی زیرساخت‌ها به ویژه پدیده کوه‌خواری، جنگل‌خوار، حریم فروشی در مسیر رودخانه در شهر و روستا و عدم نظارت بر ساخت و سازها و از همه بدتر تماشای دستگاه های نظارتی و برخورد دیرهنگام قوه قضاییه که با هزینه سنگین اجتماعی روبه رو است، همه دال بر برخی خرابی باران بهاری است که به سیل تبدیل شد.

ضرورت تدوین سند جامع کنترل سیلاب

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: در این رهگذر وظیفه قوای سه گانه است که به تدوین سند جامع کنترل سیلاب در کشور بپردازند تا هر ساله شاهد خسارت‌های سنگین مادی و معنوی نشویم. شهر بابل در فراوانی‌ آب، نوروز کم آبی را تجربه کرد. بخشی وسیعی از مردم شهر با قطع آب شرب مواجه شدند و عیل رغم همه پیگیر‌ی‌ها متاسفانه شرکت مهندسی آبفای کشور به وعده خود عمل نکرد و خسارات معنوی جدی به مردم وارد شد که هنوز هم ادامه دارد.

وی یادآور شد: مردم از معاون اول رئیس جمهور، وزیر نیرو و استاندار محترم به استناد جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مازندران، انتظار دارند با نظارت عالیه خود، پیگیری مجدانه و تامین اعتبار لازم وعده تکمیل تصفیه خانه آب شرب بابل به شهرهای گروه (الف) در خرداد 98 را اجرا نمایند و برای ساخت سد سجادرود و تکمیل شبکه فاضلاب شهر بابل و امیرکلا گام اساسی بردارند.

نیازآذری خاطرنشان کرد: شهرستان بابل به لحاظ وجود تجار، کارآفرینی و شرایط ارتباطی قابلیت بسیار فراوانی برای رونق تولید در بخش‌های مختلف اعم از کشاورزی، صنایع دستی، بازرگانی و خدمات فنی دارد لذا از تیم اقتصادی دولت و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط استان مجدانه می‌خواهم حمایت‌های موثر از تولیدگران را دنبال کند.

وی افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت باید برای رونق تولید و اجرای سیاست‌های اقتصادی مقاومتی، توسعه و تجهیز معدن زغال سنگ گلیران شخصا ورود کنند زیرا مدیر استان سرگرم مسائل دیگری است و فرصت توجه به تولید و رونق را ندارد.

بدهکاری بزرگ نظام سیاسی و اجرایی کشور به فرهنگیان به لحاظ منزلت، معیشت و رفاه

نماینده مردم بابل در مجلس دهم ضمن تشکر از خدمات آیت‌الله آملی لاریجانی، گفت: انتصاب شایسته آیت‌الله رئیسی را فرصتی برای تحول در دستگاه قضایی می‌دانیم و امید داریم دستگاه قضایی در اجرای عدالت و مبارزه بی‌امان با فساد استوار و مصمم باشد. نظام سیاسی و اجرایی کشور بدهکاری بزرگ به لحاظ منزلت و معیشت و رفاه به فرهنگیان کشور دارد که شایسته است در اسرع وقت دِین خود را ادا کند و همچنین قوای سه گانه به ویژه دولت محترم باید برای کاهش تورم و مدیریت گرانی‌ها به بهبود معیشت مردم به ویژه کارگران، کشاورزان، باغداران، بازنشستگان و اقشار آسیب پذیر اقدام عاجل نماید تا بیش از این شرمنده مردم عزیز خود نباشیم.

نیازآذری یادآور شد: فرهنگیان و اولیای دانش آموزان از وزیر محترم آموزش و پرورش می‌پرسند که چرا وزیر به مدیر کل منصوب خود اعتماد ندارد و در سایه این بی‌اعتمادی بزرگترین واحد آموزشی استان چند ماه بدون مدیر است، آقای وزیر به چه جریانی بدهکار هستید که دستگاه تعلیم و تربیت گروگان امیال سیاسی قرار  گرفته است؟ لطفا تا دیر نشده تدبیر فرمایید و امید آینده را به آموزش و پرورش بابل برگردانید.

وی ضمن تشکر از اقدامات انجام گرفته در حوزه بهداشت و درمان بابل، گفت: وزیر محترم باید ساخت کلینیک تخصصی بخش لاله آباد و بیمارستان بندپی شرقی و اورژانس بخش بابل کنار و ساخت یک مرکز درمانی در گتاب را سرعت بخشند  بیش از این مردم این مناطق را در انتظار نگذارند.

لزوم جبران خسارت سیل و ترمیم راه‌های مواصلاتی و روستایی

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: وزیر محترم راه و شهرسازی باید نسبت به جبران خسارت سیل و ترمیم راه‌های مواصلاتی و روستایی به ویژه نقاط حادثه خیز اقدام جدی و برای اتصال بابل به راه آهن سراسری و احداث بندر خشک در این شهرستان با سابقه تجاری و بازرگانی تحقیقات مطالعاتی اتخاذ نمایند.

وی یادآور شد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی چرا علی‌رغم همه پیگیری‌ها و تذکرات حدود 300 هزار نفر جامعه هدف تامین اجتماعی از داشتن یک بیمارستان محروم هستند و چرا جهت صدور مجوز برای احداث درمانگاه شبانه روزی در شهر امیرکلا و شبانه روزی نبودن پلی کلینیک در شهرستان بابل اقدام نمی‌شود.

نیازآذری خاطرنشان کرد: استان مازندران و شهرستان بابل قطب کشاورزی کشور هستند، لذا از وزیر محترم کشاورزی انتظار می‌رود در تامین نهادهای کشاورزی و دامی و جبران خسارت وارده در سیل اخیر پشت کشاورزان را خالی نکنند زیرا کشاورزی محور امنیت غذایی و تولید است، همچنین حفظ و توسعه و تجهیز مرکز تحقیقات گاو دشت و مرکز استراتژیک مرغ لاین بابل کنار مورد تاکید مجدد و جدی است تا شاهد نگاه به تغییر کاربری حاصلخیز ترین و مرغوب ترین زمین کشاورزی به بهانه احداث زیرساخت های غیرضرور نباشیم.

وی در ادامه گفت: اینجانب به نمایندگانی از هنرمندان و فرهیختگان بابلی ضمن دعوت از وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت حضور در جشنواره وارش در اردیبهشت ماه، درخواست کردند تا از روند دانشنامه مازندران بازدید کنند، همچنین انتظار حمایت همه جانبه را دارند.

سازمان برنامه و بودجه اعتبارات طرح‌های هادی روستایی، تامین آب شرب و راه‌های روستایی را پرداخت کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به فرسودگی تاسیسات زیربنایی روستاها و لزوم تثبیت اسکان روستایی و برگشت جوانان جویای کار به مراکز تولید در روستاها، ضرورت دارد سازمان برنامه و بودجه اعتبارات پروژه‌های عمران روستایی به ویژه طرح‌های هادی روستایی، تامین آب شرب و راه‌های روستایی که همواره مورد مطالبه شوراها و دهیاران محترم است را جدی گیرند. نگرانی مردم بابل از حفظ محیط زیست و مدیریت پسماند در فرایند جمع‌آوری، انتقال، دپو و بازیافت زباله برطرف نشده لذا از وزرات کشور و سازمان حفاظت محیط زیست می‌خواهم برای سلامت مردم فکر اساسی نمایند


برچسب ها : #حسین نیاز آذری #مجلس #سیل #مازندان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : قوای سه گانه سریعتر سند جامع کنترل سیلاب را تدوین کنند


X https://sport45.site/