مقامات از موضع‌گیری درباره کاندیداهای انتخابات مجلس منع شدند

تاریخ انتشار : دوشنبه 26 فروردین 1398 - ساعت : 14:14

کد مطلب: 237257 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مقامات از موضع‌گیری درباره کاندیداهای انتخابات مجلس منع شدند

مازندمجلس: نمایندگان مجلس، موضع‌گیری مقامات و مسئولین کشور را به نفع یا ضرر نامزدها در انتخابات مجلس ممنوع کردند.

مازندمجلس: بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در دستورکار امروز(دوشنبه ۲۶ فروردین) نمایندگان در جلسه علنی پارلمان قرار دارد.

وکلای‌ملت در جریان بررسی طرح مذکور با اصلاح ماده ۳۲ این طرح از مجموع ۲۰۶ نماینده حاضر در جلسه علنی با ۱۴۵ رأی موافق، ۱۲ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع موافقت کردند.

بر اساس ماده (۳۲) اصلاح شده ماده (۶۰) قانون به شرح زیر اصلاح می‌شود:

روسای قوای مجریه و قضائیه و معاونان و مشاوران آنها، اعضای شورای نگهبان، معاونان و مشاوران اجرایی قوه مقننه، وزیر کشور و معاونان و مشاوران آنها، کارکنان (پرسنل)، نیروهای مسلح، رئیس و اعضای هیأت‌های نظارت، هیأت‌های اجرایی و ستاد انتخابات در کلیه سطوح، استانداران، فرمانداران، بخشداران، شهرداران و معاونان و مشاوران آنها و بازرسان و سایر دست‌اندرکاران امور اجرایی و نظارتی انتخابات موظفند در طول مدت مسئولیت در فرآیند انتخابات در ساعت اداری و غیر اداری بی طرفی کامل را حفظ نمایند و نمی‌توانند به نفع یا به ضرر نامزدها و جریان‌های سیاسی در انتخابات و مواضع آنها اعلام نظر کنند.

عدم رعایت مفاد این ماده جرم است و مرتکب به جزای نقدی درجه ۶ قانون مجازات اسلامی به استثنای حبس محکوم می‌شود.برچسب ها : #انتخابات #مجلس یازدهم #تبلیغات #مسئولان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مقامات از موضع‌گیری درباره کاندیداهای انتخابات مجلس منع شدند


X https://sport45.site/