«علی ربیعی» سخنگوی دولت می‌شود

تاریخ انتشار : پنج شنبه 29 فروردین 1398 - ساعت : 12:30

کد مطلب: 237286 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معرفی سخنگوی دولت پس از ۹ ماه سکوت؛

«علی ربیعی» سخنگوی دولت می‌شود

مازندمجلس: چندی پیش، نام «علی ربیعی» به عنوان گزینه احتمالی سخنگویی دولت مطرح شد

مازندمجلس: چندی پیش، نام «علی ربیعی» به عنوان گزینه احتمالی سخنگویی دولت مطرح شد؛ اما مدتی این موضوع مسکوت ماند تا اینکه دوباره خبر‌ها در این باره قوت گرفته و شنیده می‌شود که سخنگویی دولت دوازدهم در ادامه راه به وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی سپرده می‌شود که بعد از دوره وزارت به عنوان مشاور در دفتر رئیس جمهور حضور دارد و قوه مجریه را کمک می‌کند.

سه‌شنبه ۲۶ تیرماه سال 97 آخرین جلسه سخنگوی سابق دولت (محمدباقر نوبخت) در حالی با حضور خبرنگاران برگزار شد که بحث رفتن او از سازمان برنامه و بودجه، بیش از هر زمان دیگری در بحبوحه مشکلات اقتصادی داغ شده بود. او حتی از آمادگی برای بازگشت به دانشگاه و تدریس و کناره گیری از مسئولیت های دولتی خبر داده بود، ولی در آن جلسه تلاش بسیاری کرد تا از حضور خود در مهمترین سازمان مالی و اعتباری کشور دفاع کند. او درباره احتمال کنار گذاشته شدنش از سازمان برنامه و بودجه گفت: «تمام این شایعات دروغ است.»

به گزارش «تابناک»؛ شامگاه سه‌شنبه ۹ مرداد محمدباقر نوبخت در صفحه توئیتر خود از تغییر سخنگوی دولت دوازدهم با موافقت حسن روحانی، رئیس جمهور خبر داد، ولی این موضوعی بهایی بود که او باید برای حفظ جایگاهش در سازمان برنامه و بودجه می پرداخت. با این تصمیم، نوبخت در جایگاه ریاست سازمان برنامه و بودجه ماندگار شد، ولی با گذشت نزدیک 9 ماه از این موضوع، همچنان دولت ترجیح داده کار را بدون سخنگو دنبال کند.

ماه های زیادی است که اطلاع رسانی از اقدامات دولت، تنها به حضور خبرنگاران طی روزهای چهارشنبه در حیاط هیأت دولت محدود شده و هنوز مشخص نیست، چه کسی قرار است ریاست جلسات سه‌شنبه‌های طبقه هشتم ساختمان کوثر (محل برگزاری نشست خبرنگاران با سخنگوی دولت) را به عهده بگیرد!

محمدباقر نوبخت پنج سالی  به عنوان سخنگوی دولت، پاسخگوی پرسش های خبرنگاران و بازتاب‌دهنده نظرات، تصمیمات و اقدامات دولت حسن روحانی بود؛ اما با بالا گرفتن انتقادات از نوع اطلاع رسانی و سخنانی که سخنگو بر خلاف واقعیات جامعه بر زبان جاری می کرد، نحوه عملکرد دولت دوازدهم و زمزمه‌های تغییر کابینه دوم روحانی، سرانجام نوبخت با بهانه کردن تمرکز بیشتر بر سازمان برنامه و بودجه از این مسئولیت کناره گیری کرد.

حالا دوباره انتقاد به بهره نگرفتن دولت از سخنگو به منظور بازتاب عملکردها و اقدامات قوه مجریه به مردم و همچنین عدم پاسخگویی در مقابل افکار عمومی شدت گرفته است و روز و جلسه ای نیست که رسانه ها در این زمینه مطلب ننویسند و سؤال نپرسند؛ موضوعی که مقامات دولتی را وادار به واکنش کرده است.

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور که خیلی ها او را منتفذترین چهره در دولت دوم روحانی می خوانند، درباره عدم حضور سخنگو در دولت و در حاشیه جلسه امروز چهارشنبه هیأت وزیران، تصریح کرد: «من سخنگو نیستم، اما سعی می‌کنم هفته‌ای یک بار پاسخ رسانه‌ها را بدهم، ضمن اینکه تلاش می‌کنیم، سخنگوی دولت نیز انتخاب شود.»

چندی پیش نام علی ربیعی به عنوان گزینه احتمالی سخنگویی دولت مطرح شد، اما مدتی این موضوع مسکوت ماند تا اینکه دوباره خبرها در این خصوص قوت گرفت و شنیده می شود که سخنگویی دولت دوازدهم در ادامه راه به وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی سپرده می شود که بعد از دوره وزارت به عنوان مشاور در دفتر رئیس جمهور حضور دارد و قوه مجریه را کمک می کند.


برچسب ها : #دولت #سخنگوی دولت #علی ربیعی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : «علی ربیعی» سخنگوی دولت می‌شود


X https://sport45.site/