احزاب در ارایه لیست‌های انتخابات می‌توانند کُرسی‌های بیشتری را به زنان اختصاص دهند

تاریخ انتشار : سه شنبه 03 اردیبهشت 1398 - ساعت : 15:46

کد مطلب: 237295 چاپ به اشتراگ گذاشتن

احزاب در ارایه لیست‌های انتخابات می‌توانند کُرسی‌های بیشتری را به زنان اختصاص دهند

مازندمجلس: عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با اشاره به مخالفت نمایندگان با افزایش سهم زنان در انتخابات مجلس، گفت: احزاب می‌توانند این خلاء را پُر کرده و در لیست‌های خود کُرسی‌های بیشتری به زنان اختصاص دهند.

مازندمجلس: با اشاره به اصلاح قانون انتخابات مجلس، گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات در هفته جاری نهایی و به شورای نگهبان ارسال می‌گردد، شورای نگهبان در مدت 10 روز فرصت دارد تا نظر خود را درباره این طرح اعلام کند، امیدواریم فرصت خود را تمدید نکنند تا این قانون هرچه سریعتر ابلاغ شود.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: قانون انتخابات مجلس در بخش‌هایی روشن است اما با اعلام نظر شورای نگهبان تکلیف کاندیداها در همه سطوح مشخص خواهد شد.

وی افزود: بخش انتخابات مجلس لایحه جامع انتخابات کاملا در طرح مذکور گنجانده شده است تا تکلیف افراد برای انتخابات پیش روی مجلس روشن شود، دو بخش مربوط به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا پس از این مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

میرزایی نیکو با اشاره به عدم تصویب افزایش سهم زنان در انتخابات مجلس، گفت: پیشنهاد مرتبط با این موضوع در مجلس مورد نظر موافق نمایندگان قرار نگرفت اما احزاب ضمن ارایه لیست‌های انتخاباتی می‌توانند کُرسی‌های بیشتری را به زنان اختصاص دهند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: احزاب می‌توانند این خلاء را پُر کنند و کُرسی‌های بیشتری را به زنان اختصاص دهند.


برچسب ها : #انتخابات مجلس #بانوان #انتخابات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : احزاب در ارایه لیست‌های انتخابات می‌توانند کُرسی‌های بیشتری را به زنان اختصاص دهند


X https://sport45.site/