«پارلمان اصلاحات» باید به تأیید وزارت کشور برسد؟

تاریخ انتشار : سه شنبه 03 اردیبهشت 1398 - ساعت : 16:25

کد مطلب: 237296 چاپ به اشتراگ گذاشتن

«پارلمان اصلاحات» باید به تأیید وزارت کشور برسد؟

مازندمجلس: دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با بیان اینکه تشکیل جبهه‌های انتخاباتی باید به اطلاع این کمیسیون برسد، گفت: هنوز نامه‌ای تحت عنوان تشکیل پارلمان اصلاحات به ما نرسیده است.

مازندمجلس: حمید ملانوری شمسی دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه سازوکارهای جبهه‌ای در ایام انتخابات نیاز به مجوز دارند یا خیر؟، گفت: بر اساس قانون، احزاب و گروه‌های سیاسی، می‌توانند در زمان و موضوعات خاص، تقاضای تشکیل جبهه یا ائتلاف دهند.

وی با بیان اینکه ائتلاف آنها باید در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب مجوز دریافت کند، گفت: ایجاد چنین ائتلافی می‌تواند در زمان انتخابات یا در هر زمان و موضوع دیگری اتفاق بیفتد اما باید تقاضای خود را به دبیرخانه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ارائه دهند.

مدیر کل سیاسی وزارت کشور با اشاره به شکل گیری پارلمان اصلاحات، گفت: درخواست‌هایی که برای اخذ مجوز تشکیل جبهه‌های انتخاباتی به کمیسیون می‌آید، از باب مجوز نیست بلکه از باب اطلاع است بنابراین اگر عناوین آن با جبهه یا ائتلاف سازگار نباشد، نظر کمیسیون را برای اصلاح آن ابلاغ می‌کنیم. ما در گذشته چیزی همانند شورای عالی سیاست گذاری را هم داشته‌ایم، این عناوین معنا و مفهوم ائتلاف و جبهه نیست.

ملانوری با بیان اینکه به هر عنوانی که مطابق ضوابط و قوانین نباشد، تذکر داده می‌شود، افزود: البته درست است که اینگونه عناوین نیاز به مجوز ندارند اما باید تشکیل آن را به اطلاع کمیسیون برسانند.

وی با اشاره به اینکه عنوان انتخابی معنا و مفهوم ائتلاف ندهد، تذکر می‌دهیم تا اصلاح کنند، گفت: هنوز نامه‌ای تحت عنوان تشکیل پارلمان اصلاحات به ما نرسیده است.


برچسب ها : #اصلاحات #پارلمان اصلاحات #انتخابات #وزارت کشور

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : «پارلمان اصلاحات» باید به تأیید وزارت کشور برسد؟


X https://sport45.site/