مردم ازفرصت‌طلبان خسته‌اند/پارلمان اصلاحات به ضرر اصلاح‌طلبان است

تاریخ انتشار : سه شنبه 10 اردیبهشت 1398 - ساعت : 14:02

کد مطلب: 237340 چاپ به اشتراگ گذاشتن

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب:

مردم ازفرصت‌طلبان خسته‌اند/پارلمان اصلاحات به ضرر اصلاح‌طلبان است

مازندمجلس: یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: در شرایط کنونی برخی از اصلاح‌طلبان به‌دنبال راه‌اندازی پارلمان اصلاحات هستند اما این سازوکار به‌ سود جریان اصلاحات نیست.

مازندمجلس: زهرا شجاعی رئیس امور مشارکت زنان ریاست‌جمهوری در دولت اصلاحات در گفتگویی به چالش‌های جریان اصلاحات پرداخت و در عین حال از تشکیل «پارلمان اصلاحات» انتقاد کرد و گفت: چالش مهم امروز جریان اصلاحات این است که برخی کلیت جریان اصلاحات را در قامت برخی از افراد که به جریان اصلاحات منتسب هستند گره زده‌اند.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی، مردم از برخی از چهره‌های منتسب به جریان اصلاحات خسته شده‌اند و نه از جریان اصلاحات، تصریح کرد: مردم از فرصت‌طلبی و قدرت‌طلبی این افراد خسته شده‌اند وگرنه همچنان دل در گرو جریان اصلاحات دارند و آن را تنها راه‌حل مشکلات قلمداد می‌کنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه برخی اصلاح‌طلبان میل به قدرت را به هر چیزی ترجیح می‌دهند، می‌گوید: تحلیل تفاوت بین افراد منتسب به جریان اصلاحات و گفتمان اصلاحات برای نخبگان فکری و سیاسی جامعه امکان‌پذیر است، اما توده‌های مردم از درک این تفاوت ناتوان هستند و به همین دلیل ممکن است اقدامات این افراد را به نام کلیت جریان اصلاحات به‌شمار بیاورند.

شجاعی به تبیین چالش دیگر جریان متبوعش پرداخت و گفت: چالش دیگر جریان اصلاحات است این است که ما به‌جز نامه‌ای برای فردا و نامه رئیس دولت اصلاحات برای جوانان هیچ ‌مانیفست و سندی برای گفتمان اصلاحات نداریم.

وی اضافه کرد: به همین دلیل هنوز هیچ چارچوب و معیاری برای مشخص‌کردن حرکت اصیل اصلاح‌طلبی در جامعه نداریم. در نتیجه نمی‌توان به‌صراحت رفتار برخی که خود را به جریان اصلاحات منتسب می‌کنند اما رویکرد دیگری را دنبال می‌کنند از یک اصلاح‌طلب واقعی تفکیک کرد.

این فعال اصلاح طلب گفت: در چنین شرایطی که جریان اصلاحات مانند لاستیکی روی آب معلق مانده و هر کسی با هر منش و روشی به خود اجازه می‌دهد خود را در ذیل جریان اصلاحات تعریف کند. برخی نیز اظهارات این افراد را مواضع جریان اصلاحات قلمداد می‌کنند و به جامعه آدرس اشتباه می‌دهند.

شجاعی با بیان اینکه باید مراقب فرصت‌طلبان اصلاح‌طلب و کسانی که در آستانه کسب قدرت خود را به جریان اصلاحات منتسب می‌کنند باشیم، افزود: برای مثال برخی افراد در آستانه انتخابات مجلس دهم خود را به جریان اصلاحات نزدیک کردند تا وارد مجلس شوند اما پس از ورود به مجلس راه خود را جدا کردند و رویکرد دیگری در پیش گرفتند؛ اغلب این افراد در تصمیم‌گیری‌های مهم مجلس پشت اصلاح‌طلبان را خالی کردند.

وی با تاکید بر اینکه تحریم انتخابات و قهر با صندوق رأی تحت هیچ ‌شرایطی در دستور کار اصلاح‌طلبان قرار نخواهد گرفت، گفت: هر نظام سیاسی علاقه دارد که مشروعیت بیشتری در بین مردم داشته باشد. بهترین راه برای افزایش مشروعیت یک نظام سیاسی نیز بالا بودن آرای مردم در انتخابات است.

این فعال سیاسی همچنین در خصوص سازوکار اصلاح طلبان در انتخابات آینده، گفت: در شرایط کنونی برخی از اصلاح‌طلبان به‌دنبال راه‌اندازی پارلمان اصلاحات هستند که در صورت تحقق این موضوع نهادهای تصمیم‌گیر در جریان اصلاحات افزایش پیدا می‌کند که در نهایت به‌سود جریان اصلاحات نخواهد بود.

شجاعی گفت: شورای عالی سیاستگذاری جریان اصلاحات تجربه خوبی از ارائه لیست‌های انتخاباتی در سال‌های اخیر پیدا کرده است و بدون‌شک با استفاده از این تجربه دیگر اجازه حضور افرادی که قصد فرصت‌طلبی از جریان اصلاحات را دارند نخواهد داد.


برچسب ها : #اصلاح طلبان #بانوان #انتخابات #مجلس یازدهم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مردم ازفرصت‌طلبان خسته‌اند/پارلمان اصلاحات به ضرر اصلاح‌طلبان است


X https://sport45.site/