استانی شدن انتخابات به مجلس یازدهم نمی‌رسد/ انتخابات با همان قانون قبلی اجرا می‌شود

تاریخ انتشار : دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 - ساعت : 13:19

کد مطلب: 237368 چاپ به اشتراگ گذاشتن

محمدجواد کولیوند، رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی:

استانی شدن انتخابات به مجلس یازدهم نمی‌رسد/ انتخابات با همان قانون قبلی اجرا می‌شود

مازندمجلس: محمدجواد کولیوند، رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که در آن به استانی شدن انتخابات نیز پرداخته شده در صورت تایید شورای نگهبان هم در انتخابات مجلس یازدهم اجرایی نمی‌شود.

مازندمجلس: محمدجواد کولیوند، رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس هم‌زمان با بررسی‌ شورای نگهبان در هیات‌ نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در حال بررسی است.


وی ادامه داد: پس از اعلام نظر شورای نگهبان باید کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ایرادات شورای نگهبان را برطرف کند، با توجه به اینکه مجلس تا 7 خرداد جلسه علنی دارد و پس از آن نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه خود می‌روند، از 2 خرداد روز شمار انتخابات شروع می‌شود و نهم خرداد تا 16 خرداد نیز زمان استعفای مقامات برای حضور در انتخابات مجلس است، در خوش‌بینانه‌ترین حالت هم این طرح به اجرای انتخابات مجلس یازدهم نمی رسد.


کولیوند تاکید کرد: اگر پس از رفع ایرادات این طرح در مجلس شورای نگهبان نیز آن را تصویب کند چون به روز شمار انتخابات برخورد کرده‌ایم، قطعا این قانون به انتخابات مجلس یازدهم نمی رسد و انتخابات با همان قانون قبلی اجرا می‌شود.


طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اردیبهشت ماه در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، قرار است شورای نگهبان در جلسه این هفته پنج شنبه این طرح را رسیدگی کند.

 


برچسب ها : #استانی شدن انتخابات #مجلس یازدهم #مجلس #قانون انتخابات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : استانی شدن انتخابات به مجلس یازدهم نمی‌رسد/ انتخابات با همان قانون قبلی اجرا می‌شود


X https://sport45.site/