تعلل هجده ماهه برای لایحه آزادسازی سهام عدالت در مجلس

تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 تیر 1398 - ساعت : 12:21

کد مطلب: 237570 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تعلل هجده ماهه برای لایحه آزادسازی سهام عدالت در مجلس

مازندمجلس:لایحه آزادسازی سهام عدالت که از سوی دولت به مجلس ارائه شده ظرف یک و نیم سال گذشته همچنان بلاتکلیف مانده است.

مازندمجلس:مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی در مورد اینکه چه زمانی سهام عدالت برای مشمولان آزاد می‌شود،‌گفت: لایحه‌ای از سوی دولت به مجلس ارائه شده است که اکنون یک و نیم سال از آن می‌گذرد و هنوز تعیین تکلیف نشده و باید منتظر باشیم مجلس در مورد لایحه آزادسازی سهام عدالت تصمیم بگیرد.

سیدجعفر سبحانی افزود: تا تعیین تکلیف لایحه آزادسازی سهام عدالت، ما نمی‌توانیم کار خاصی در مورد آزادسازی این سهام انجام دهیم.

وی در مورد اینکه سهام عدالت در صورت آزاد شدن، چگونه قابل خرید و فروش خواهد بود،‌گفت: پیش‌بینی دولت این است که بعد از آزادسازی سهام عدالت، به روش صندوق‌های قابل معامله بورسی موسوم ETF قابل خرید و فروش و سرمایه‌گذاری در بورس عمل خواهد شد، اما همه چیز بستگی به مصوبه مجلس دارد.

سبحانی گفت:‌آنچه که از سوی دولت باید انجام می‌شد، اقدام شده و یک و نیم سال از ارائه لایحه دولت به مجلس می‌گذرد.

به گفته سبحانی در سبد شرکتهای سهام عدالت تعداد 49 شرکت سرمایه‌پذیر حضور دارند که که اگر سهام عدالت به صورت صندوق‌های بورسی قابل معامله تبدیل شود، یک سهم مشترکی به نام سهام عدالت از این صندوق‌ها بیرون می‌آید که از بین این شرکت‌ها 35 شرکت بورسی و 14 شرکت غیربورسی هستند و همه این موارد به شرطی است که مجلس لایحه دولت را تصویب کند.

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی افزود: در صورت تصویب مجلس خرید و فروش سهام عدالت به روش صندوق‌های قابل معامله بورسی خواهد بود که به تعداد مشمولان سهام عدالت 49 میلیون یونیت یا واحد از این شرکت‌ها بیرون می‌آید که هر کدام از این واحدها یک سهم برابر برای همه شرکت‌ها خواهند داشت و مشمولان می‌توانند واحدها یا یونیت‌های خود را خرید و فروش کنند.

سبحانی گفت: لایحه آزادسازی سهام عدالت در کمیسیون اقتصادی مجلس، کمیسیون برنامه و بودجه، کمیسیون ویژه اصل 44 و کمیسیون‌های ذی‌ربط بررسی می‌شود و برای بررسی این لایحه از نمایندگان سازمان خصوصی‌سازی، وزارت تعاون به صورت جسته و گریخته دعوت شده است و امیدواریم نمایندگان مجلس هر چه زودتر لایحه دولت را به تصویب برسانند.


منبع : فارس

برچسب ها : #مجلس شورای اسلامی #سهام عدالت #نمایندگان مجلس #لایحه #دولت #مردم #خصوصی سازی #مازندمجلس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تعلل هجده ماهه برای لایحه آزادسازی سهام عدالت در مجلس


X https://sport45.site/