دو تابعیتی ها بی خیال نامزدی شوند

تاریخ انتشار : دوشنبه 31 تیر 1398 - ساعت : 11:55

کد مطلب: 237635 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سخنگوی کمیسیون امور داخلی مجلس

دو تابعیتی ها بی خیال نامزدی شوند

مازندمجلس:سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها از اصلاح موادی از طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس و ممانعت از کاندیداتوری افراد دوتابعیتی در انتخابات مجلس خبر داد.

مازندمجلس:اصغر سلیمی ضمن تشریح جلسه کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون موادی از طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود مورد بررسی و بحث قرار گرفت.

وی در ادامه اظهار کرد: بر اساس تصمیم امروز کمیسیون افراد دوتابعیتی یا با تابعیت مضاعف و یا دارای اجازه اقامت دائم در کشور‌های خارجی نمی‌توانند برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس ثبت نام کنند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس تصریح کرد: در ادامه نیز مصوب شد رای دهندگانی که قصد دارند به یک لیست واحد انتخاباتی رای دهند دیگر مجبور به نوشتن نام همه افراد آن لیست نباشند و می‌توانند نام لیست را در برگه رای وارد کنند و اگر هم اسم لیست و هم نام افراد را بنویسند نام افراد محسوب می‌شود و لیست بلااثر خواهد شد.

وی در پایان گفت: همچنین التزام عملی به اسلام برای کاندیدا‌های مسلمان به معنای انجام واجبات و عدم اصرار بر محرمات تعریف شده است.


منبع : ایسنا

برچسب ها : #مجلس یازدهم #دو تابعیتی #مجلس شورای اسلامی #انتخابات #مازندمجلس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دو تابعیتی ها بی خیال نامزدی شوند


X https://sport45.site/