مدیریت زباله‌های شمال کشور نیازمند منابع مالی پایدار است

تاریخ انتشار : دوشنبه 28 مرداد 1398 - ساعت : 15:33

کد مطلب: 237719 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نماینده مردم تنکابن عنوان کرد

مدیریت زباله‌های شمال کشور نیازمند منابع مالی پایدار است

مازندمجلس: این نماینده مجلس گفت: دلیل اصلی عدم موفقیت در ساماندهی پسماندها، نبود منابع کافی برای این امر مهم است.

مازندمجلس: در رابطه با وضعیت زباله و پسماند در جنگل‌های شمال کشور، گفت: وضعیت نامناسب پسماند‌ها در جنگل‌ها یکی از معضلات شهرهای شمالی کشور بوده که نیازمند تامین منابع مالی، مدیریت و برنامه ریزی است چرا که این آلودگی‌ها مشکلات بسیار زیادی برای مردم ایجاد کرده است، از طرفی تولید و رها کردن پلاستیک‌ در طبیعت، روند تخریب جنگل‌ها را سرعت می‌بخشد.

حجم انبوه زباله‌ در جنگل‌ها چالش جدی شهر‌های شمالی کشور است

نماینده مردم تنکابن در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه یکی از مشکلات جدی جنگل‌های شمال کشور وجود پسماند و زباله‌ها در سطح وسیع است، افزود: این موارد در سال‌های اخیر یکی از چالش‌های جدی شهرهای شمالی کشور بوده است، البته برنامه‌های متعددی برای ساماندهی پسماند‌ها اجرا شده است، اما موفقیت چندانی به همراه نداشته و علت اصلی آن هم نبود منابع کافی برای این امر مهم بوده است.

تبدیل زباله به  انرژی مهم‌ترین رویکرد لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی

شریعت‌نژاد با اشاره به تصویب لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با اولویت استان‌های ساحلی و کلانشهرها با مشارکت بخش غیردولتی، در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: این لایحه با هدف مدیریت و تولید انرژی، مهرماه سال ۹۶ با امضای رییس جمهوری به مجلس ارسال شد.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین رویکرد لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی تبدیل زباله به انرژی بوده است، افزود: وزارت نیرو در این لایحه مکلف شده است که برق حاصل از سوختن پسماندها را از سرمایه‌گزاران خریداری کند اما برق تولیدی از این طریق حدود 1500 تومان به ازای هر کیلو وات هزینه دارد در حالی که تولید برق با شیوه‌های دیگر تنها حدود 290 تومان تومان است، بنابر این ممکن است وزارت نیرو به دلیل کمبود، منابع مالی با آن موافقت نکند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، در پایان با تاکید بر اینکه مدیریت زباله‌های شمال کشور نیازمند منابع مالی پایدار است، خاطر نشان کرد: ساماندهی پسماندها در کشور به منابع مالی و اراده ملی نیاز دارد.


برچسب ها : #زباله #پسماند #مازندران #مجلس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مدیریت زباله‌های شمال کشور نیازمند منابع مالی پایدار است


X https://sport45.site/