منع قانونی برای مجمع روحانیون مبارز و جامعه روحانیت وجود ندارد

تاریخ انتشار : پنج شنبه 04 مهر 1398 - ساعت : 12:09

کد مطلب: 237944 چاپ به اشتراگ گذاشتن

دبیر کمیسیون ماده 10احزاب؛

منع قانونی برای مجمع روحانیون مبارز و جامعه روحانیت وجود ندارد

مازندمجلس: دبیر کمیسیون ماده 10احزاب گفت: مجمع روحانیون مبارز و جامعه روحانیت مبارز دو تشکل سیاسی هستند که ایجادش با نظر امام خمینی و ادامه فعالیتشان با اجازه رهبر معظم انقلاب بوده است. آن ها اذن دارند و می توانند فعالیت خود را ادامه دهند و منع قانونی ندارند.

مازندمجلس: ملانوری مدیر کل سیاسی و دبیر کمیسیون ماده ده احزاب با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامی داشت یاد شهدا اظهار کرد: امروز جلسه کمیسیون ماده 10 را داشتیم ،  گزارش مجمع عمومی جمعیت اسلامی فرهنگیان مطرح شد، با اصلاحاتی در اساس نامه و مرامنامه گزارش آن تصویب شد. این شرایط برای مجمع نیروهای خط امام هم مطرح شد و مورد تصویب قرار گرفت. همین بررسی برای حزب جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی هم بررسی و مطرح شد که با اصلاحاتی در اساس نامه و مرامنامه تصویب شد.

وی گفت که صدور پروانه حزب اسلامی قانون تصویب شد اما صلاحیت یکی از بازرسین این حزب احراز نشده است.

وی ادامه داد: دو پرونده تاسیس حزب داشتیم، یکی به نام اصلاحات نوین با گستره کشوری که تصویب نشد. پروانه حزب کار و کرامت انقلاب اسلامی استان لرستان بررسی شد که با تصویب اصلاحاتی در اساس نامه تصویب شد.

وی گفت: در استان اردبیل با تاسیس جامعه جوانان متحد اسلامی، جمعیت حامیان انقلاب اسلامی ، حزب مردمی اصلاحات ، جوانان ایران اسلامی صلاحیت مسئولین شعبه شان مورد تصوب قرار گرفت.

وی ادامه داد:صلاحیت مسئولین احزاب حزب اراده ملت، اعتدال و توسعه و همبستگی ایران اسلامی ، جمعیت حامیان ایران اسلامی در آذربایجان شرقی تایید شد.در استان کرمان صلاحیت مسئولین احزاب جمعیت ایثارگران ایران اسلامی ، جوانان ایران اسلامی، مردم سالاری، همبستگی ایران اسلامی و مجمع نیروهای خط امام تصویب شد.

ملانوری گفت: دوره عضویت نمایندگان مجلس در کمیسیون ماده ده تمام شد، اعضای هیئت نظارت در انتخابات مشخص شدند. اولین جلسه هیئت نظارت را مشخص و تقویم زمانی انتخابات تعیین شد.
وی ادامه داد: به 116 حزب اعلام کردیم از 30 /6 /98 تا امروز مهلت ثبت نام در عضویت این کمیسیون را داشتند. تا ساعت 12 ظهر فردا این ثبت‌نام تمدید شد . پس از آن سه روز مهلت بررسی صلاحیت ثبت نام شدگان را داریم. بعد از اعلام کردن آن دو روز می توانند اعتراض کنند به نتایج و نهایتا سه روز بعد بررسی مجدد ، نتایج نهایی را اعلام می کنیم.

وی گفت: قرار بود انتخابات دبیران کل احزاب ملی در نوبت صبح و انتخابات دبیران کل احزاب استانی در ساعت 14 گ روز 25 مهر باشد؛ اما از آنجایی که دو روز پیش از مراسم اربعین است کمیسیون تصویب کرد انتخابات در دوم آبان ماه در همان ساعت‌هایی که عرض کردم برگزار شود.

وی گفت: جبهه جمنا، جبهه هماهنگی اصلاحات ، جبهه اصلاح طلبان ایران اسلامی ، جبهه پیشرفت و عدالت و جبهه اصولگرایان استان قم در محدوده استان قم تنها جبهه های قانونی هستند.

دبری کمیسون ماده 10 احزاب تاکید کرد: مجمع روحانیون مبارز و جامعه روحانیت مبارز دو تشکل سیاسی هستند که ایجادش با نظر امام خمینی و ادامه فعالیتشان با اجازه رهبر معظم انقلاب بوده است. آن ها اذن دارند و می توانند فعالیت خود را ادامه دهند و منع قانونی ندارند.

وی در پایان گفت: دبیر کلی که اعلام شده بود صلاحیتش احراز نشده رسانه ای نمی شود.

 


منبع : ایسنا

برچسب ها : #دبیرکل #مجلس شورای اسلامی #ملانوری #کمیسیون ماده احزاب

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : منع قانونی برای مجمع روحانیون مبارز و جامعه روحانیت وجود ندارد


X https://sport45.site/