جبهه سوم موجودیت خود را اعلام نکرده است

تاریخ انتشار : شنبه 06 مهر 1398 - ساعت : 12:19

کد مطلب: 237962 چاپ به اشتراگ گذاشتن

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب؛

جبهه سوم موجودیت خود را اعلام نکرده است

مازندمجلس: دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، گفت: شکل گیری جبهه های سیاسی حتما باید به اطلاع این کمیسیون برسد، تاکنون جبهه ای به نام جبهه سوم موجودیت خود را اعلام نکرده است.

مازندمجلس: «حمید ملانوری» درباره اعلام موجودیت ائتلافی تحت نام "جبهه سوم" اظهار داشت: شکل گیری چنین جبهه هایی حتما باید به اطلاع کمیسیون ماده ۱۰ احزاب برسد و تاکنون ائتلافی به نام "جبهه سوم" موجودیت خود را اعلام نکرده است.

وی اضافه کرد: در صورتی که موجودیت آنها به اطلاع ما برسد و کمیسیون رسما اعلام کند، آن جبهه یا ائتلاف می تواند در عرصه سیاسی و انتخاباتی فعالیت کند. بنابراین فعالیت خارج از این سازوکار قانونی نیست.
مدیرکل سیاسی وزیر کشور تاکید کرد: تا این لحظه فقط ۵ جبهه فعالیت خود را به اطلاع کمیسیون ماده ۱۰ احزاب رسانده که به شکل قانونی می توانند در سطح کشور یا استان خود فعالیت سیاسی و انتخاباتی انجام دهند.
ملانوری ادامه داد: جبهه مردمی نیروی های انقلاب اسلامی (جمنا)، جبهه هماهنگی اصلاحات، جبهه اصلاح طلبان ایران اسلامی، جبهه رفاه، پیشرفت و عدالت جبهه ها و ائتلاف هایی هستند که موجودیت و شروع فعالیت خود را به اطلاع کمیسیون رسانده و در گستره ملی برای زمانی نامحدود فعالیت خواهند کرد. جبهه اصولگرایان استان قم نیز در گستره استانی اعلام حضور کرده و مدت فعالیت خود را مدت یک سال معین کرده است.

ملانوری یادآور شد: جز پنج جبهه ذکر شده هیچ ائتلاف و جبهه دیگری به اطلاع کمیسیون نرسیده است. کمیسیون از حضور و فعالیت گروه های مختلف استقبال می کند و هیچ منع و محدودیت قانونی برای احزاب و حضور آنها در عرصه فعالیت سیاسی وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: جبهه حتما باید متشکل از احزاب قانونی و دارای پروانه باشد در غیر این صورت فعالیتش غیر قانونی است.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: اگر جبهه ای موجودیت خود را اعلام نکند و تشکل هایی که آن را به وجود آورده اند فاقد پروانه فعالیت باشند قانون فعالیت احزاب و جمعیت ها مجازت هایی را برای آنها در نظر گرفته است.  احزاب و تشکل هایی که این قوانین را رعایت نکنند مشمول تخلف هستند. در صورت مشاهده فعالیت آنها در کمیسیون مطرح می شود و مجازات متناسب با تخلف را اعلام و اعمال می شود.


منبع : ایرنا

برچسب ها : #کمیسیون ماده ۱۰ احزاب #جبهه سوم #مدیرکل سیاسی وزیر کشور #جمنا #جبهه مردمی نیروی های انقلاب اسلامی #جبهه هماهنگی اصلاحات #جبهه اصلاح طلبان ایران اسلامی #جبهه رفاه #پیشرفت و عدالت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جبهه سوم موجودیت خود را اعلام نکرده است


X https://sport45.site/