گردش آزاد اطلاعات و شفافیت راه مبارزه با فساد است

تاریخ انتشار : شنبه 20 مهر 1398 - ساعت : 12:14

کد مطلب: 238029 چاپ به اشتراگ گذاشتن

یدالله طاهرنژاد، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی؛

گردش آزاد اطلاعات و شفافیت راه مبارزه با فساد است

مازندمجلس: عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به نقش تاثیر آزادی رسانه‌ها بر مقابله با فساد و رانت، گفت: شفافیت ضدفساد، رانت‌خواری و فرصت‌طلبی است و رسانه‌ها هم ابزار شفافیت هستند.

مازندمجلس: یدالله طاهرنژاد، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی درباره تاثیر اعلام دارایی و اموال مسئولان بر مقابله با فساد و بازسازی افکارعمومی نسبت به مسئولان بیان کرد: گردش آزاد اطلاعات و شفافیت  راه مبارزه با فساد و ترویج فرهنگ فسادستیزی در جامعه است. هرجا با شفافیت و گردش آزاد اطلاعات مقابله و رسانه محدود و محکوم شد، زمینه برای توزیع رانت و گسترش فساد فراهم می‌شود.

وی در ادامه افزود: اگر بناست با فساد مبارزه جدی شود، باید شفافیت در همه شئون گسترش یابد. آزادی قلم و بیان به گونه‌ای باشد که رسانه‌ها قادر باشند بر تاریک‌خانه‌ها نور انداخته و آن را روشن کنند. شفافیت ضدفساد و رانت‌خواری و فرصت‌طلبی است و رسانه‌ها هم ابزار شفافیت هستند.

این فعال سیاسی در پایان خاطرنشان کرد: اگر این اتفاقات رخ دهد دیگر نیازی به قوانینی مثل اعلام دارایی و اموال مسئولان نیست. وقتی شفافیت اصل باشد دیگر مسئولی قادر نخواهد بود که زندگی مخفیانه داشته  و جامعه از دارایی‌ها و اموال او بی‌خبر باشد.


منبع : ایسنا

برچسب ها : #شفافیت #مقابله با فساد #یدالله طاهرنژاد عضو حزب کارگزاران #راه مبارزه با فساد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : گردش آزاد اطلاعات و شفافیت راه مبارزه با فساد است


X https://sport45.site/