گزارش کارگروه بررسی لایحه شفافیت در کمیسیون مشترک به زودی ارائه می‌شود

تاریخ انتشار : سه شنبه 23 مهر 1398 - ساعت : 11:28

کد مطلب: 238046 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس کمیسیون قضایی مجلس؛

گزارش کارگروه بررسی لایحه شفافیت در کمیسیون مشترک به زودی ارائه می‌شود

مازندمجلس: رئیس کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به بررسی لایحه شفافیت در کمیسیون مشترک با حضور 30 نماینده گفت: کارگروه این موضوع تشکیل شده و قرار است نتایج آن بعد از اربعین به صحن کمیسیون ارائه شود.

مازندمجلس: الهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت فعلی و قبلی سال‌ها در مورد لایحه شفافیت کار کرده است که به مجلس ارسال شده است که این شفافیت در مورد مسائل عمومی و ممکن است تمامی طرح‌های شفافیت در مجلس را در بر بگیرد.

وی تصریح کرد: نمایندگان مجلس قطعاً نظرات‌شان در مورد شفافیت در بخش‌های مختلف را به لایحه پیشنهادی دولت اضافه خواهند کرد.

رئیس کمیسیون قضاییه مجلس تصریح کرد: در کمیسیون مشترک که به منظور بررسی لایحه شفافیت تشیکل شده و نام آن کمیسیون مشترک است اعضای 6 کمیسیون (آموزش، اجتماعی، اقتصادی، امور داخلی، فرهنگی و قضایی) حضور دارند.

ملکشاهی گفت: اخیراً هیأت مشترک مجلس تشکیل شده و کلیات لایحه شفافیت به رأی گذاشته و کلیت آن به تصویب رسیده است. 

وی با بیان اینکه  مسئولیت کارگروهی در این کمیسیون مشترک  تشکیل شده برعهده محمدعلی پورمختار عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس است، ضمن اینکه محمود صادقی هم در این کارگروه عضویت دارد و قرار است بعد از تعطیلات مجلس و بعد از اربعین گزارشی را به کمیسیون مشترک ارائه دهند.

رئیس کمیسیون قضاییه مجلس با بیان اینکه در این کمیسیون مشترک 30 نفر از نمایندگان عضو هستند، گفت: 2 نفر از 6 کمیسیون مجلس و 7 نفر از اعضای کمیسیون قضایی در این کمیسیون مشترک هستند.

وی درباره هیأت رئیسه این کمیسیون مشترک توضیح داد و افزود: اینجانب به عنوان رئیس، محمدعلی پورمختار و محمود صادقی نواب اول و دوم و یحیی کمالی پور سخنگو و محمود بهمنی و حسن نوروزی دبیران اول و دوم این کمیسیون هستند. 


منبع : فارس

برچسب ها : #مجلس #کمیسیون قضایی #ملکشاهی #بررسی لایحه شفافیت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : گزارش کارگروه بررسی لایحه شفافیت در کمیسیون مشترک به زودی ارائه می‌شود


X https://sport45.site/