استقراض‌ دولت از بانک ها منجر به تعطیلی کارخانه ها شد

تاریخ انتشار : پنج شنبه 25 مهر 1398 - ساعت : 13:15

کد مطلب: 238085 چاپ به اشتراگ گذاشتن

استقراض‌ دولت از بانک ها منجر به تعطیلی کارخانه ها شد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه استقراض دولت از بانک مرکزی، اعطای تسهیلات به دیگران را با مشکل مواجه کرده است گفت: این اقدامات منجر به تعطیلی کارخانه‌ها و تعدیل نیروهایشان شده است.

مازندمجلس: محمود بهمنی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:‌بدهی‌های دولت به سیستم بانکی می‌تواند حجم نقدینگی در کشور را بالا ببرد.

وی افزود: این بدهی‌ها تزریق پول پرقدرت به جامعه است و اگر کسی تسهیلاتی را از سیستم بانکی دریافت کرده به نظام بانکی برنگرداند می‌تواند مشکلاتی را برای دیگران به وجود آورد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ وقتی منابع بانک‌ها در اختیار اشخاص قرار گیرد و به نظام بانکداری بازنگردد می‌تواند قدرت بانک‌ها را در اعطای تسهیلات به دیگران کاهش دهد. این در حالی است که اگر این اعتبارات بازمی‌گشت می‌توانست به بخش تولید تزریق شود.

بهمنی بیان داشت: وقتی دولت از نظام بانکی استقراض می‌کند و نمی‌تواند این قرض را بازگرداند نظام بانکداری عملاً دسترسی به اصل و سود و جریمه آن ندارد و بنیه نظام بانکداری پایین آمده و بخش تسهیلات با مشکل جدی روبه‌رو می‌شود.

وی خاطرنشان کرد:‌ اگر تسهیلات در اختیار بانک‌ها باشد می‌تواند به بخش تولید تزریق شده و منجر به رونق شود و عملاً مواد اولیه کارخانجات تأمین و عرضه کالا بیشتر شده و اشتغال افزایش پیدا خواهد کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ استقراض دولت از بانک‌ها می‌تواند منجر به تعطیلی کارخانجات و تعدیل نیروها شده است.


برچسب ها : #دولت #بانک #بدهی #تعطیلی کارخانه ها #مازندمجلس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : استقراض‌ دولت از بانک ها منجر به تعطیلی کارخانه ها شد


X https://sport45.site/