فعالیت پنهان داوطلبان قَدَر

تاریخ انتشار : یکشنبه 28 مهر 1398 - ساعت : 18:03

کد مطلب: 238109 چاپ به اشتراگ گذاشتن

جو حاکم بر حوزه انتخابیه نور و محمودآباد، کمتر از ۵ماه مانده به انتخابات

فعالیت پنهان داوطلبان قَدَر

اختصاصی مازندمجلس: حرارت انتخابات هنوز فعالان سیاسی این حوزه را فرا نگرفته و فعالیت‌ها چارچوب مشخصی ندارد. لذا این حوزه یکی از غیرقابل پیش‌بینی‌ترین انتخابات های تاریخ خود را پیش رو دارد.

اختصاصی مازندمجلس: ساز و کار انتخابات در حوزه انتخابیه نور و محموآباد آنچنان متکی به فعالیت احزاب نیست. همانند دیگر حوزه های غربی استان مازندران، قومیت ها و آرای قومی مهم‌ترین نقش را در انتخابات مجلس ایفا می‌کنند.

به طورکلی در این حوزه انتخابیه، فعالیت احزاب برای کاندیدایی خاص نمی‌تواند تضمین پر شدن سبد رای او باشد.

امروز نیز در آستانه انتخابات مجلس یازدهم؛ بیش از اینکه عملکرد و فعالیتی از احزاب سیاسی این حوزه دیده شود، بازدیدهای میدانی و حضور داوطلبان احتمالی ورود به مجلس در مجامع، مراسم‌ها و روستاها به چشم می‌خورد. زیرا که کسب رای قومیتی در اولویت قرار دارد.

در حالی که احمد ناطق‌نوری شش دوره متوالی نماینده این حوزه انتخابیه بود، در دوره نهم نوار حضورش در مجلس توسط عبدالوحید فیاضی قطع شد. اما فیاضی نتوانست در دوره دهم راهی مجلس شود و رقابت انتخاباتی را به علی اسماعیلی واگذار کرد.

لذا اگر این روند را در کنار اسامی کاندیداهای احتمالی حوزه نور و محمودآباد قرار دهیم؛ نشان می‌دهد اسماعیلی برای حضور در مجلس یازدهم کار سختی در پیش دارد.

از سوی دیگر مسئله تجمع کاندیدا در مناطق مختلف این حوزه نیز قابل بررسی است. اگر داوطلبانی که از شهرستان محمودآباد در عرصه حضور پیدا می‌کنند نتوانند با یکدیگر به جمع‌بندی برسند و کاندیدای واحدی را معرفی کنند یقینا شانس داوطلبان اهل نور برای انتخاب بیشتر خواهد بود و بالعکس. به طورکلی رای قومیتی چنین زمینه‌ای را فراهم می‌آورد و داوطلبان باید با هوشمندی بیشتری پا به کارزار انتخابات بگذارند.

اما رابطه مناسب نماینده فعلی با فرمانداران نور و محمودآباد و همچنین پایگاه خوب او در میان مدیران شهری میتواند یک نقطه قوت باشد.

حرارت انتخابات هنوز فعالان سیاسی این حوزه را فرا نگرفته و فعالیت‌ها چارچوب مشخصی ندارد. لذا این حوزه یکی از غیرقابل پیش‌بینی‌ترین انتخابات های تاریخ خود را پیش رو دارد.


برچسب ها : #انتخابات #مجلس #حوزه انتخابیه نور و محمودآباد #مجلس یازدهم #مازندران

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : فعالیت پنهان داوطلبان قَدَر


X https://sport45.site/