احمدی نژاد اصولگرایان را منفجر کرد

تاریخ انتشار : دوشنبه 29 مهر 1398 - ساعت : 12:44

کد مطلب: 238121 چاپ به اشتراگ گذاشتن

شکوری راد؛

احمدی نژاد اصولگرایان را منفجر کرد

دبیرکل حزب اتحاد ملت گفت: مشکل اصلی ما اصلاح طلبان، نظارت استصوابی شورای نگهبان و عدم حضور چهره های درجه یک است در حالی که مشکل اصلی اصولگرایان این است که سازوکار درستی برای انسجام ندارند و کاری که احمدی نژاد با اصولگرایان کرد این بود که آنها را منفجر کرد از سوی دیگر با فوت آیت الله مهدوی کنی دیگر شخصی که بتواند وحدت بخش گروه های مختلف اصولگرایان باشند ندارند.

مازندمجلس: شکوری راد درباره میزان رضایت حزب اتحاد ملت از لیست امید مجلس گفت: در حال حاضر بر اساس معیارهایی در حال ارزیابی عملکرد اعضای لیست امید هستیم. البته در ارزیابی ها  نمایندگان تهران از وضعیت بهتری از مجموع نمایندگان کشور برخوردار بودند و حضور آنها کمک شایانی در برآورده کردن نظر اصلاح طلبان و شنیده شدن صدای مردم در مجلس داشته است. 

وی با بیان اینکه نیمی از نمایندگان تهران ملاک لازم برای حضور مجدد در لیست آینده را دارند گفت:  در سال 94 برای  کسانی که در تهران انتخاب شدند روند گزینش بهتری صورت گرفت ولی در شهرستان ها ما برخی از افراد را نمی شناختیم و تنها بخاطر اینکه چهره ای افراطی رقیب او وارد مجلس نشود مجبور شدیم که از وی حمایت کنیم. 

دبیرکل حزب اتحاد ملت درباره ائتلاف با جریان اعتدالی در اتنخابات آتی مجلس گفت: در دوره قبل ائتلاف دقیقه نودی صورت گرفت که بسیاری از گروه های اصلاح طلب نیز از آن ناراضی بودند اما در این دوره برنامه ای برای ائتلاف به شکلی که در دوره دهم داشتیم، نداریم. در این دوره به تنها حزبی که به عنوان حزب اعتدال گرا در لیست امید مجلس دهم  حضور داشت گفته شده که آنها هم می توانند در ائتلاف کلی اصلاح طلبان حضور داشته باشند ولی اینکه همانند انتخابات گذشته جریان اعتدالی یک طرف ائتلاف باشد، ما برنامه ای برای چنین ائتلافی نداریم. 

شکوری راد در پاسخ به سوالی درباره اقبال مردمی از اصلاح طلبان گفت: نظرسنجی های متعددی انجام شده است و در همه این ها آنچه که خیلی بارز است میزان مشارکت است که خیلی پایین ارزیابی می شود و طبعا عدم حضور در انتخابات از سوی طرفداران اصلاحات بیشتر از جریان رقیب است ولی اینگونه نیست که در  روند انتخابات  آتی جریان مقابل دست برتر را داشته باشند. ولی به هر حال مشکل اصلی ما این است که  طرفداران خود را به پای صندوق رای بیاوریم.  

وی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات اخیر باهنر که گفته بود اگر اصولگرایان پیروز انتخابات نباشند به خود باخته اند چرا که اصلاح طلبان نه کارنامه دارند نه برنامه گفت: طبیعتا آنها سعی می کنند چهره خود را برافروخته نگه دارند در حالی که مشکل اصلی ما اصلاح طلبان نظارت استصوابی شورای نگهبان و عدم حضور چهره های درجه یک است در حالی که مشکل اصلی اصولگرایان این است که سازوکار درستی برای انسجام ندارند و کاری که احمدی نژاد با اصولگرایان کرد این بود که آنها را منفجر کرد از سوی دیگر با فوت آیت الله مهدوی کنی دیگر شخصی که بتواند وحدت بخش گروه های مختلف اصولگرایان باشند ندارند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به سوالی درباره اینکه با وجود اینکه در انتخابات شورای شهر نظارت استصوابی مطرح نبود ولی انتقادات زیادی از عملکرد این شورا مطرح می شود، گفت: ارزیابی ما از عملکرد شورای شهر مطلوب بوده است ولی متاسفانه دوره پنجم شورای شهر مقارن با وضعیت اقتصادی کشور و عملکرد دولت شده است. به هرحال نظر ما این است که اعضای شورای شهر افراد قابلی هستند. ضمت اینکه شورای شهر پنجم پس از دوره دوازده ساله شهرداری آقای قالیباف روی کار آند و طبعا باید خسارات عملکرد این دوره را نیز جبران می کرد. ولی در مجموع عملکرد شورای شهر پنجم از نظر ما خوب بوده است. 

وی درباره اظهارات اخیر عبدالله ناصری مبنی بر عدم سرلیستی عارف در انتخابات آتی مجلس گفت:  من مستقیما از اقای عارف چنین چیزی را نشنیدم اما شنیده هایی وجود دارد و احتمالا اقای ناصری بر اساس شنیده ها این را گفتند چون از کارهای عارف بی اطلاع نیستند.

وی افزود: برداشت من هم همین است که عارف سرلیست اصلاح طلبان نمی شود.

شکوری راد تاکید کرد: ما هنوز لیستی را تعیین نکردیم که به دنبال سرلیست بگردیم و نمی دانیم کدام یک از گزینه های ما باقی می ماند. 

دبیرکل حزب اتحاد گفت: ما نظارت استصوابی را قبول نداریم و فکر می کنیم شورای نگهبان به مردم جفا می کند. در عین حال  اگر ببینیم شرایط مناسب است حتما دربینشان چند نفر خواهند بود که سرلیست اصلاح طلبان باشند.

وی همچنین درباره احتمال کاندیداتوری عارف برای انتخابات 1400 گفت: در هیچ یک از جلسات شورای سیاست گذاری چنین چیزی مطرح نشده و اگر چنین اراده ای هم در شخص آقای عارف وجود داشته باشد کاملا تصمیمی شخصی است.


منبع : تسنیم

برچسب ها : #احزاب #انتخابات #مازندمجلس #عارف

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : احمدی نژاد اصولگرایان را منفجر کرد


X https://sport45.site/