رفتارهای پرتنش اخیر در جامعه ناشی از عدم ادب سیاسی است

تاریخ انتشار : سه شنبه 30 مهر 1398 - ساعت : 10:03

کد مطلب: 238136 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رفتارهای پرتنش اخیر در جامعه ناشی از عدم ادب سیاسی است

نماینده مردم بهشهر در مجلس افزود: اگر می‌خواهیم به پیشرفت و توسعه دست پیدا کنیم باید همدل و همگرا باشیم بنابراین هر گونه واکنش تند که منجر به ایجاد تنش بین جناح‌های سیاسی شود،‌ الگویی برای جامعه می‌سازد.

مازندمجلس: علی محمد شاعری در مورد ضرورت رعایت اخلاق سیاسی گفت: من فکر می‌کنم رفتارهای پرتنش اخیر در جامعه ما ناشی از عدم ادب سیاسی است. می‌توان اینگونه تفسیر کرد که ما برای رسیدن به بعضی از آرمان‌های انقلاب تربیت لازم نشده‌ایم. این ضرورت در کلام معصومین هم وجود دارد. این عزیزان، از ادب به عنوان بزرگترین ثروتی که یک فرد می‌تواند به یادگار بگذارد یاد می‌کنند.

نماینده مردم بهشر در مجلس افزود: اگر می‌خواهیم به پیشرفت و توسعه دست پیدا کنیم باید همدل و همگرا باشیم. همدلی و همگرایی زمانی محقق می‌شود که رفتار با یکدیگر مؤدبانه باشد. هر گونه واکنش تند که منجر به ایجاد تنش بین جناح‌های سیاسی شود،‌ الگویی برای جامعه می‌سازد. در نتیجه جامعه از رفتار الگوها تأثیر می‌پذیرند.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ضمن تأکید به فهم اهمیت صبر در رفتار سیاسی اظهار کرد: ما باید نظرات مخالف و متفاوت را تحمل کنیم. آستانه تحمل ما باید آنقدر زیاد باشد نظرات متفاوت ذهن ما، ما را ناراحت یا برآشفته نکند. کشور ما در شرایطی است که برای عبور از آن باید از همه امکانات برای رفع مشکلات، استفاده کنیم.

شاعری مسائلی مانند بیکاری، آسیب‌های اجتماعی، بحران آب و چالش‌های محیط‌ زیستی را حائز اهمیت بیشتری دانست و گفت: اگر نماینده‌ یا بزرگان کشور تحمل نظر مخالف خود را نداشته باشند و از کوره در بروند در واقع جامعه را به هم می‌ریزند. این رفتارها خبر از حرفه‌ای نبودن بعضی از افراد شاخص می‌دهد. از همه گروه‌ها سیاسی می‌خواهم که در این شرایط حساس از حاشیه‌پردازی بپرهیزند و تمرکز خود را در اولویت‌ها خرج کنند.

نماینده مردم بهشهر در مجلس به پایین بودن اثر تحریم‌ها در شرایط فعلی تاکید کرد وگفت: یکی از ابعاد ناکارآمدی در مدیریت کشور ناشی از بی‌اخلاقی سیاسی و رفتار تنش‌زا است. مدیرانی که می‌خواهند از گذرگاه‌های سخت عبور کنند، باید خواهان شرایط آرام باشند. هر گونه رفتار غیرعقلانی و غیر اخلاقی تمرکز ما از مشکلات را به حاشیه می‌برد.


منبع : ایسنا

برچسب ها : #ادب-سیاسی #محمد-علی-شاعری #نماینده-مجلس #مازندمجلس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رفتارهای پرتنش اخیر در جامعه ناشی از عدم ادب سیاسی است


X https://sport45.site/