مقصران حادثه سقوط هواپیمای تهران- یاسوج مشخص شدند

تاریخ انتشار : سه شنبه 30 مهر 1398 - ساعت : 10:25

کد مطلب: 238140 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مقصران حادثه سقوط هواپیمای تهران- یاسوج مشخص شدند

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: مقصران حادثه سقوط هواپیمای تهران- یاسوج مشخص شده‌اند، اما نمی‌توان تا قطعی شدن موضوع، آنها را بیان کرد.

مازندمجلس: ولی داداشی عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح جزئیاتی از نشست‌های این کمیسیون برای بررسی علل حادثه سقوط هواپیمای ATR تهران- یاسوج، گفت: طی ماه‌های اخیر جلسات مکرری با مسئولانی از سازمان هواپیمایی، وزارت راه و شهرسازی و کارشناسانی از قوه‌قضائیه داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه تاکنون جلسات مکرری با قاضی پرونده سقوط هواپیمای ATR تهران-یاسوج داشته‌ایم، اظهار داشت: در این جلسات برخی گمانه‌زنی‌ها و علل احتمالی سقوط این هواپیما برای اعضای کمیسیون تشریح شد، البته مقصرانی برای این حادثه مشخص شده‌اند، اما نمی‌توان تا قطعی شدن موضوع، آنها را بیان کرد.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس اضافه کرد: قوه‌قضائیه در امتداد بررسی‌های کمیسیون اصل نود مجلس، با برگزاری جلسات کارشناسی مشغول بررسی علل حادثه سقوط هواپیمای ATR تهران-یاسوج است، به طوری که این موضوع از دستورکار مجلس و قوه‌قضائیه خارج نشده است.

داداشی تأکید کرد: قرار است گزارشی از مجموع جلسات کارشناسی کمیسیون اصل نود مجلس درباره بررسی علل سقوط هواپیمای ATR تهران-یاسوج از سوی این کمیسیون تهیه شود، البته بررسی‌ها و جلسات همچنان ادامه دارد.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس در پایان خاطرنشان کرد: گزارش نهایی این کمیسیون درباره بررسی علل سقوط هواپیمای ATR تهران-یاسوج پس از تدوین، تقئیم هیئت‌رئیسه مجلس خواهد شد، قرائت و یا عدم قرائت این گزارش در جلسه علنی مجلس، منوط به نظر هیئت‌رئیسه مجلس است.

گفتنی است: هواپیمای ATR72 متعلق به شرکت آسمان به شماره پروازی 3704 ساعت 8 صبح روز 29 بهمن سال 96، پس از پرواز از فرودگاه مهر‌آباد و طی مسیر به سمت یاسوج در منطقه دناکوه سمیرم از رادار خارج شد و سقوط کرد که بر اثر این حادثه، 66 تن از مسافران، خدمه و کادر پروازی آن جان خود را از دست دادند.


منبع : تسنیم

برچسب ها : #هواپیمای-تهران--یاسوج #سقوط #اصل-90-مجلس #مازند-مجلس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مقصران حادثه سقوط هواپیمای تهران- یاسوج مشخص شدند


X https://sport45.site/