شروع دوره های آموزشی ستاد انتخاباتی در ایلام/ عمده کاندیداها، سیاسیون قومیت گرا هستند

تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 آبان 1398 - ساعت : 10:51

کد مطلب: 238186 چاپ به اشتراگ گذاشتن

استاندار ایلام خبر داد؛

شروع دوره های آموزشی ستاد انتخاباتی در ایلام/ عمده کاندیداها، سیاسیون قومیت گرا هستند

سلیمانی تاکید کرد: در استان ایلام عمده کاندیداها, متاسفانه سیاسیون هستند که به صورت قومیتی عمل می کنند، یعنی در مرحله اول بیشتر سیاسیون وارد صحنه می شوند.

مازندمجلس: با توجه به تصویب ماده ۱۵ طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس در صحن علنی، چگونگی تشکیل هیات های اجرایی و شرح وظایف آن ها نیز مشخص شد.

از این رو بر آن شدیم تا در این خصوص با برخی از استانداران کشورمان در زمینه اقدامات و برنامه هایشان گفتگو کنیم.

ابتدا با طرح این سوال که آیا هیات اجرایی انتخابات در استان شما تشکیل شده یا خیر با قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام گفتگو کرده ایم.

وی اظهار داشت: هنوز برنامه هایمان شروع نشده و تشکیل هیات اجرایی انتخابات در زمان ثبت نام کاندیداها در آذر ماه پس از ابلاغ دستور آن آغاز خواهد شد.

سلیمانی ادامه داد: البته ستاد انتخابات در ایلام با شروع دوره های آموزشی برگزار شده و در حال حاضر تیم ستادی برای گذراندن ادامه آموزش ها در مشهد به سر می برند.

استاندار ایلام با بیان اینکه دوره های آموزشی برای اعضای ستاد انتخابات در حال برگزاری ست, خاطر نشان کرد: اعضای ستاد با پیشنهاد بنده و ابلاغ وزارتخانه انتخاب می شوند.

580 هزار جمعیت ایلام، 280 نفر رای دهنده

وی افزود: آخرین جمعیت سرشماری مطابق سال 95 نزدیک به 580 هزار جمعیت است که تقریبا 280 نفر واجد شرایط رای دادن هستند.

استاندار ایلام تصریح کرد: آخرین مشارکت مردم در انتخابات متوسط استان 70 درصد اما در دوره قبل 60 درصد بوده است.

وی در پاسخ به جو حاکم در استان در خصوص شور انتخاباتی خاطر نشان کرد: هنوز حال و هوای انتخاباتی در استان به وجود نیامده و نمی توان میزان مشارکت مردم را پیش بینی کرد.

در ایلام عمده کاندیداها سیاسیون قومیت گرا هستند

سلیمانی تاکید کرد:در استان ایلام عمده کاندیداها, متاسفانه سیاسیون هستند که به صورت قومیتی عمل می کنند، یعنی در مرحله اول بیشتر سیاسیون وارد صحنه می شوند، البته هدف ما ایجاد فضای انتخاباتی برای مشارکت حداکثری مردم است و فرقی نمی کند چه کسانی برنده این رقابت باشد.

استاندار ایلام گفت: به طور حتم مانند دوره های گذشته، نشست های بی شماری با احزاب خواهیم داشت تا بتوانیم اهداف هیات اجزایی انتخابات را به نحو احسن اجرا کنیم.


منبع : فصل6

برچسب ها : #استاندار-ایلام #انتخابات #مجلس-یازدهم #مازندمجلس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : شروع دوره های آموزشی ستاد انتخاباتی در ایلام/ عمده کاندیداها، سیاسیون قومیت گرا هستند


X https://sport45.site/