رییسی: بخش پژوهش در قوه قضاییه باید تقویت شود

تاریخ انتشار : سه شنبه 26 آذر 1398 - ساعت : 11:51

کد مطلب: 238379 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رییسی: بخش پژوهش در قوه قضاییه باید تقویت شود

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه تصمیمات و گره گشایی در دستگاه قضایی مقدماتی را لازم دارد که پژوهش آن را آماده کرده، گفت: از بخش‌هایی که در قوه قضاییه باید تقویت شود بحث پژوهش است.

مازندمجلس آیت الله سیدابراهیم رئیسی در آیین نکوداشت هفته پژوهش در قوه قضاییه که صبح امروز (سه شنبه) در مجموعه فرهنگی و ورزشی شهید بهشتی با حضور وزیر دادگستری و برخی مسئولان قضایی و پژوهشگران برگزار شد، اظهار کرد: بحث پژوهش به عنوان یک ضرورت برای تصمیم سازی و تصمیم گیری در دستگاه عظیم عدلیه و قوه قضاییه بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: مهمترین ابزار برای قاضی دانش است که بر این اساس قاضی باید به روز باشد. امروز موضوع شناسی امر بسیار مهمی در امر قضا برای قاضی و در مقام افتاء برای مفتی است.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: تصمیمات در دستگاه قضایی، گره گشایی‌ها، حل مشکلات و فصل الخطاب بودن و حرف نهایی را قاضی زدن این شناخت مقدماتی را لازم دارد که پژوهش آن را آماده کرده و از بخش‌هایی که در قوه قضاییه باید تقویت شود بحث پژوهش است.

رئیسی با اشاره به اهمیت تحقیق و پژوهش اظهار کرد: اگر امروز بزرگان سلف را می‌شناسیم به خاطر تحقیقات آنهاست. بزرگانی مانند شیخ بهایی، مرحوم محقق و شیخ انصاری از تحقیقات و پژوهش‌هایشان شناخته می شوند. دانشمندان نیز از طریق پژوهش‌ها و تحقیقاتشان است که شناخته می‌شوند، لذا مسئله پژوهش و تحقیق یک امر بسیار مهم است.

وی تاکید کرد: مرجع قاضی برای حل مساله در دستگاه قضایی قانون است و اگر حل مسئله را نیافت باید به فتوای بزرگان مراجعه کند.


منبع : ایسنا

برچسب ها : #رئیس-قوه-قضاییه #دستگاه-قضایی-کشور #مازندمجلس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رییسی: بخش پژوهش در قوه قضاییه باید تقویت شود


X https://sport45.site/