اقدامات نمایشی برخی نمی‌تواند معرف وجهه مردمی باشد/ اهتمام برخی از مدیران استان برای آینده اقتصادی و سیاسی خود، فامیل، دوستان و شرکا

تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 آذر 1398 - ساعت : 13:35

کد مطلب: 238425 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در نامه سرگشاده شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان مازندران به استاندار مطرح شد

اقدامات نمایشی برخی نمی‌تواند معرف وجهه مردمی باشد/ اهتمام برخی از مدیران استان برای آینده اقتصادی و سیاسی خود، فامیل، دوستان و شرکا

مازندمجلس: در بخش هایی از این نامه آمده است: اقدامات نمایشی برخی مدیران و تملق و چاپلوسی عناصر گماشته شده و منتفع آنان و نیز ایجاد برخی جمع‌های فرمایشی هیچ‌گاه نمی‌تواند معرف وجهه مردمی آن دسته از مدیران بوده و تصویر روشنی از رفتار صادقانه مردمی آنان ارائه دهد.

اختصاصی مازندمجلس: با پایان یافتن بررسی احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات در هیئت‌های اجرایی، شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان مازندران در نامه‌ای سرگشاده ضمن مرور عملکرد هیئت‌های اجرایی استان نسبت به عملکرد شخص استاندار و مدیران دولت در استانداری اعلام موضع نمودند تا کارنامه یک‌سالگی مدیریت حسین زادگان در کسوت استاندار مازندران را از منظر خود به اطلاع عموم برسانند متن این نامه عیناً منتشر می‌شود.

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

جناب آقای استاندار مازندران

 با سلام

 پس از ناآرامی‌های اخیر که علاوه بر اعتراضات انجام‌شده، انتقادات فراگیری در اشکال و موارد مختلف به دنبال داشت و در میان انبوه نارضایتی‌های که به سبب مشکلات ناشی از بی‌توجهی‌ها، کاستی‌ها و سوء مدیریت‌ها و وضعیت‌های ناخوشایند موجود در عرصه‌های مختلف جامعه به وجود آمده گمان می‌کردیم شرط تدبیر، عقلانیت و تعهد در این برهه حساس و مهم داخلی و تهدیدات خارجی در کشور عزیزمان، حفظ وحدت و همبستگی ملی و توجه و مدارا با اقشار، احزاب و گروه‌ها و نحله‌های سیاسی اجتماعی قانونی و پرهیز از واگرایی و تشتت و نفی و طرد و مخاصمه خواهد بود اما متأسفانه شاهد ادامه روندی نادرست و خلاف مصالح عمومی و منافع مردمی توسط برخی از مدیران و فرمانداران استان و وادادگی غیرمسئولانه آنان ظرف چند هفته و روزهای اخیر بودیم که ناراحتی‌ها و دلسردی‌ها را مضاعف نمود.

بر اساس بررسی‌ها و اظهارات نخبگان و نمایندگان حامی دولت در سراسر استان و به‌ویژه شهرستان‌های شرق و غرب مازندران برخی فرمانداران استان در انتخاب معتمدین و هیئت‌های اجرائی که طبق قانون بایستی وظیفه برگزاری انتخابات ازجمله بررسی صلاحیت کاندیداها به عهده آنان سپرده شود بخش عظیمی از شخصیت‌های فرهیخته، متخصص و معتمدین دلسوز انقلاب و کشور که اکثر آنان از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران دفاع مقدس بودند را از دایره انتخاب کنار گذاشته که این امر خود باعث تضییع حقوق اساسی و نشانگر رویکردی تقابلی با جریانات صادق سیاسی حامی دولت و اصلاح‌طلبان است.

این رخداد بی‌سابقه که حکایت از فاصله گرفتن دولت از بدنه اجتماعی و بی‌اعتنایی به آراء و مطالبات اکثریت مردم و بسیاری از دلسوزان نظام را تداعی می‌کند بیانگر آن است که این مقامات به‌ظاهر مسئول درک درستی از اوضاع جامعه و مردم نداشته و ایضاً اعتقاد و التزامی هم به بهبود اوضاع اجتماعی و سیاسی و مشارکت فراگیر مردم ندارند.

آقای حسین زادگان!

دولتی که عواملش نتوانند با بدنه اجتماعی و حامیانش تعاملی پایدار، برقرار نماید چگونه می‌تواند در مقابل مشکلات و بحران‌های فراروی کشور بایستد.

در پس از انقلاب سابقه نداشته مدیران دولتی که با هوشمندی همراه با زحمت و دشواری فراوان مردم سرکار بیاید و سپس با همان مردم قهر کند و از تعامل با آنان سرباز زند.

حقیقت این روزهای یاوران دولت چنین است که بسیاری از فرمانداران و مدیران کل استان از برقراری تعامل با آنان و احزاب و تشکل‌های مدنی از ترس گروه‌های فشار و کانون‌ها قدرت و ثروت واهمه دارند.

فقط دیکتاتورها، دگم ها و فرصت‌طلبان با تحزب و نهادهای مدنی مخالف‌اند چراکه در مملکت و نظامی که معماران آن ازجمله رهبر معظم انقلاب از بنیان‌گذاران تحزب در همان روزهای آغازین پس از پیروزی انقلاب بوده و پس از شهادت یاران صدیقشان به دبیرکلی همان حزب انتخاب می‌شوند چه جای تردید برای فعالیت‌های آزادانه و فراگیر احزاب قانونی باقی می‌ماند و چرا مسئولین ما قدر این فرصت و موهبت را نمی‌دانند و اهتمام ندارند.

اسفبارتر آنکه هیچ گوش شنوا و اراده و دغدغه‌ای هم برای ترمیم شکاف بین دولت و مردم وجود ندارد گویا حب و بغض‌های شخصی و اشتغالات فردی حضرات، امکان خدمت به خلق خدا را میسر نمی‌کند.

همان دولتی که روی کارآمدش را مدیون مجاهدات دلیرانه و زحمات پرمشقت و پرهزینه مردمی آگاه و خردورز و دلسوز برای اسلام، انقلاب و ایران است.

حتی در حوزه‌های تخصصی هم حاضر به تعامل با مهندسان، عالمان، معلمان بازاریان، جامعه پزشکی، دانشجویان، هنرمندان، تولیدکنندگان، اساتید دانشگاه و کارگران و کشاورزان و سایر اقشار برای مشورت و جلب مشارکت آنان در راستای بهبود وضعیت‌های جامعه نیستند.

آقای استاندار؛ در نظرسنجی‌های رسمی ملاحظه فرمودید بخش اعظم مردم و به‌ویژه نخبگان فرهنگی و سیاسی از کارنامه عملکردی بسیاری از مسئولین و صاحب‌منصبان استان رضایت ندارند و آن را قابل‌قبول نمی‌دانند به دلیل آنکه بسیاری از مدیران مرعوب گروه‌های فشار هستند و بجای پاسخگوی به مردم، تمام دغدغه آنان هماهنگی با مراکز قدرت و ثروت و جلب رضایت آنان است.

این نوع رویکردهای غلط برای چندمین بار ثابت نمود که "افزایش بی‌اعتمادی مردم به‌تبع بی‌اعتمادی بسیاری از مدیران به مردم واقع می‌شود" و اتفاقاً ریشه نارضایتی عمومی مردم نیز ناشی از سوگیری‌های غلط و غیرمردمی مدیران ناکارآمد است.

برآگاهان و دانایان پوشیده نیست که اقدامات نمایشی برخی مدیران و تملق و چاپلوسی عناصر گماشته شده و منتفع آنان و نیز ایجاد برخی جمع‌های فرمایشی هیچ‌گاه نمی‌تواند معرف وجهه مردمی آن دسته از مدیران بوده و تصویر روشنی از رفتار صادقانه مردمی آنان ارائه دهد.

مدیران ضعیف و ناکارآمدی که مرعوب قدرت‌اند،" عامل اصلی هدر رفت عمر مردم و تلف شدن ظرفیت‌های انسانی، مادی و معنوی جامعه بشمار می‌روند" و ادامه کار آن‌ها خسارت‌بار و موجب "ویرانی سرمایه اجتماعی و منابع انسانی و مادی خواهد بود" مسئولین و مدیران باید بدانند حمایت صادقانه دلسوزان انقلاب از دولت و نظام نباید باعث ادامه" سوءاستفاده و تداوم عملکردهای نادرست و فرصت‌طلبانه "برخی مدیران بی‌دغدغه و کم تعهد گردد.

 وانگهی ریشه بسیاری از مشکلات امروز جامعه ایران را در بی‌عملی و "بدعهدی مدیریتی در قبال رأی و مطالبات مردم" که به بیماری مزمن بسیاری از مدیران جاه‌طلب مبدل گشته میدانیم. پست و مقامی که باید به‌عنوان "امانت و فرصت خدمت" به مردم و جامعه موردتوجه قرار گیرد به" ابزار و وسیله شوکت و اقتدار" عناصر خودکامه و قدرت‌طلب مبدل گشته البته مصادیقی وجود دارد که نشان می‌دهد برخی مدیران استان و شهرستان‌ها به جای آنکه تدابیر مناسبی از ظرفیت‌های موجود و امکانات در اختیار برای بهبود وضعیت بد اقتصادی و معیشتی مردم داشته باشند تمام اهتمام خود را صرف "آینده وضعیت اقتصادی و سیاسی خود و فامیل و دوستان و شرکا "قرار داده‌اند و مناسبات اداری و کاری آنان نیز بر همین راستا دنبال می‌شود.

افزون بر آن فضیلت کشی و معنازدائی از ارزش‌های انسانی، دینی و انقلابی، جامعه را به بحران اخلاق و معنویت گرفتار نموده که همین مسئله یکی دیگر از مصائب بزرگ رویکردهای مدیریتی کشور و استان بشمار می‌رود و از عوامل انحطاط فرهنگی و واژگونی مناسبات اجتماعی است که منجر به بروز خسارت‌های معنوی و انسانی شده است.

جناب آقای حسین زادگان

گویا در استان مازندران به مدیریت جنابعالی باید شاهد محدودیت‌ها و تنگناهای به‌مراتب بیشتری در عرصه فرهنگ، سیاست و فعالیت‌های مدنی آن‌هم از سوی مدیران تابعه باشیم و در آستانه انتخابات نیز عملاً مشارکت جدی و فراگیر مدنی مردم مدنظر و مورد اعتنای مجموعه مدیریت سیاسی استان نباشد.

به همین جهت نکاتی چند را برای اندرز و تذکر به خدمتتان اعلام می‌کنیم:

اولاً یادآور می‌شویم که جنابعالی با مساعی و همراهی همین نیروهای با اخلاص مردمی و به‌خصوص نهادهای مدنی، پلکان ترقی در سکان سیاسی و خدمتگزاری مردم را یکی پس از دیگری طی نمودید و امروز بر جایگاه والای مقام ارشد دولت و نظام در استان مستقرشده‌اید.

یادآور می‌شویم که به فرموده امام عزیز و رهبر فرزانه "مردم ولی‌نعمت‌اند" و تأکیدداریم دل‌بستگی این مردم و نهادهای مدنی و به‌ویژه اصلاح‌طلبان به کشور و نظام جمهوری اسلامی به‌مراتب بیشتر از مدیران جاه‌طلب و خودکامه است.

 یادآور می‌شویم با اتکا به تجربیات ارزشمندی که از صف بسیجیان و رزمندگان دوران دفاع مقدس تا خادمی محرومان و مددجویان کسب نمودید دارای پشتوانه و گنجینه گران‌بهایی هستید که تعلل و مماشات در امور فوق از آن برادر ارزشی و مردمی اصلاح‌طلب پذیرفتنی نیست بنابراین مخاطبمان قرارگرفته‌اید چون

 - انفعال و محافظه‌کاری و روزمرگی

 - فامیل سالاری و رفیق سالاری

- فردمحوری و منفعت‌گرایی

- اقدامات نمایشی و پوپولیستی

- سطحی‌نگری و مصلحت‌اندیشی عافیت طلبانه

- سازش و تسلیم در مقابل گروه‌های فشار و کانون‌های قدرت و ثروت

- بی‌توجهی به مصالح عمومی مردم

- نقد ناپذیری و خودکامگی

 به حاج مجید حسین زادگان با سوابق انقلابی و اندیشه و رفتار اصلاح‌طلبانه‌اش سازگاری ندارد.

 از استاندار و معاونت فرهیخته و ایثارگر حوزه سیاسی مازندران توقعی بیش از این داریم.

 لذا تأکید می‌نماییم که انتظار ما از جنابعالی و معاونت حوزه سیاسی که از هم‌رزمان شهیدان انقلاب و از مدیران خدوم و با تعهد و اخلاق مدارید توجه بیش‌ازپیش بر تحقق اوامر امام همیشه جاویدی که رأی مردم را" میزان" و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب که آرای ملت را  "حق‌الناس" می‌فرمایند است

 تأکیدی دوباره بر بازگشت به مردم و ارجحیت منافع مردم بر منافع افراد و صاحبان قدرت و ثروت داریم.

 انتظار ما از شما ایجاد آشتی بین مجموعه مدیریتی استان با احزاب و نهادهای مدنی و پافشاری و ایستادگی و دفاع مقتدرانه از حقوق و آراء مردم باشرافت و بافرهنگ مازندران است.

در همین راستا معتقدیم اقدام عملی در کنار گذاردن مدیران ناکارآمد، ضعیف و بی تعهد به رأی مردم نشانه تعهد و وفاداری شما به آرمان‌های انقلاب اسلامی و مصالح مردم است.

همچنین کوشش‌های خالصانه و مؤثر شما در خدمت به محرومین و مستضعفین و استقرار امنیت، عدالت و آزادی اندیشه را در امتداد همان رشادت‌ها و فداکاری‌های دوران دفاع مقدس و خواست و مطالبه به‌حق مردم ارزیابی می‌کنیم.

از خداوند منان توفیق هدایت و استواری و ثابت‌قدمی برای همه خدمتگزاران راستین اسلام، انقلاب و ایران خواستاریم.

 والسلام علی من اتبع الهدی

 شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان استان مازندران

 

 

 


برچسب ها : #مازندران #ساری #اصلاحات #انتخابات #حسین زادگان #استانداری مازندران #دولت #اصلاح طلبان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اقدامات نمایشی برخی نمی‌تواند معرف وجهه مردمی باشد/ اهتمام برخی از مدیران استان برای آینده اقتصادی و سیاسی خود، فامیل، دوستان و شرکا


X https://sport45.site/