پرستاران سخت کوش و کاربلد باید به حق واقعی خود برسند/ جذب 30 هزار پرستار در 3 مرحله

تاریخ انتشار : دوشنبه 16 دی 1398 - ساعت : 14:37

کد مطلب: 238535 چاپ به اشتراگ گذاشتن

پرستاران سخت کوش و کاربلد باید به حق واقعی خود برسند/ جذب 30 هزار پرستار در 3 مرحله

اختصاصی مازندمجلس: نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان گفت: در قانون "تعرفه خدمات پرستاری" که از گذشته بحث آن بوده و به تصویب نیز رسیده است، انتظار می رود این قانون هر چه سریع تر در وزارت بهداشت عملیاتی شود البته در این خصوص جلسات مختلفی را با مسئولین ذیربط برگزار کرده ایم که امیدواریم روند کار با سرعت بیشتری پیش رود.

اختصاصی مازندمجلس: هدی نتاج: سید مرتضی خاتمی، نائب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مازندمجلس با تشریح میزان امنیت شغلی پرستاران گفت: امنیت شغلی پرستاران جدا از امنیت شغلی سایر کارکنان رسته های بهداشتی-درمانی و کارمندان دولت نیست در واقع همه در یک چارچوب بوده و تا حد مطلوب برای تمامی شاغلین فاصله وجود دارد.

وی تصریح کرد: شغل پرستاری از مشاغل سخت است و مواجه مستقیم با درد و رنج بیماران دارد بنابراین دولتمردان باید به آسودگی شغلی این افراد به ویژه در بخش رفاه مالی توجه جدی داشته باشند تا پرستاران برای تامین مخارج زندگی ناچار به چند شیفته شدن، نشوند.

پرستاران سخت کوش و کاربلد باید به حق واقعی خود برسند

خاتمی بیان داشت: در واقع اگر امنیت شغلی به معنای بی ثباتی شغلی باشد، شامل حال قراردادی ها و ... می شود که باز هم تاکید می کنم این روند برای تمامی رسته های شاغلین کشور وجود دارد که باید تدابیر و اقدامات بهبود بخش در این زمینه صورت گیرد.

اقدامات کمیسیون بهداشت در احقاق حقوق پرستاران

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان گفت: در قانون "تعرفه خدمات پرستاری" که از گذشته بحث آن بوده و به تصویب نیز رسیده است، انتظار می رود این قانون هر چه سریع تر در وزارت بهداشت عملیاتی شود البته در این خصوص جلسات مختلفی را با مسئولین ذیربط برگزار کرده ایم که امیدواریم روند کار با سرعت بیشتری پیش رود.

خاتمی خاطر نشان کرد: یکی از مسائل مهمی که در بحث پرستاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است، ارزیابی و شناسایی پرستاران سخت کوش و کاربلد بوده که در صورت اطمینان از فعالیت و عملکرد مثبت این افراد باید در پرداخت حقوق توجه ویژه به آنها شود، اینگونه دیگر افراد شاغل در این حوزه نیز تشویق شده و نظارت بر رفتار پرستاران کامل تر خواهد شد.

جذب 30 هزار پرستار در 3 مرحله

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد با توجه به افزایش تخت بیمارستان ها، در 3 مرحله 30 هزار پرستار جذب شوند.


برچسب ها : #پرستاران-سخت-کوش #جذب-30-هزار-پرستار #مازندمجلس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پرستاران سخت کوش و کاربلد باید به حق واقعی خود برسند/ جذب 30 هزار پرستار در 3 مرحله


X https://sport45.site/