برخی در تبلیغات زودهنگام فقط کد کاندیداتوری ندارند/ شورای نگهبان در احراز صلاحیت نامزدها، استخاره نمی‌کند

تاریخ انتشار : شنبه 28 دی 1398 - ساعت : 12:09

کد مطلب: 238601 چاپ به اشتراگ گذاشتن

برخی در تبلیغات زودهنگام فقط کد کاندیداتوری ندارند/ شورای نگهبان در احراز صلاحیت نامزدها، استخاره نمی‌کند

اختصاصی مازندمجلس: درحالی‌که کمتر دوماه تا زمان آغاز تبلیغات رسمی انتخابات مجلس باقی‌مانده است برخی از نامزدها با تبلیغات انتخاباتی زودهنگام سوت آغاز رقابت‌ها را نواخته‌اند و بر این باورند با فعالیت زودهنگام می‌توانند ابتکار عمل رقابت را از سایر نامزدها بربایند و بر این اساس شورای نگهبان در عمل انجام‌شده قرار داده تا او را تائید صلاحیت کند.

اختصاصی مازندمجلس: درحالی‌که کمتر دوماه تا زمان آغاز تبلیغات رسمی انتخابات مجلس باقی‌مانده است برخی از نامزدها با تبلیغات انتخاباتی زودهنگام سوت آغاز رقابت‌ها را نواخته‌اند و بر این باورند با فعالیت زودهنگام می‌توانند ابتکار عمل رقابت را از سایر نامزدها بربایند و بر این اساس شورای نگهبان در عمل انجام‌شده قرار داده تا او را تائید صلاحیت نماید، چراکه افکار عمومی او را به‌عنوان نامزد رسمی انتخابات پذیرفته، و رد صلاحیت، هزینه‌های اجتماعی برای ارکان نظام ایجاد خواهد کرد.

لذا برخی از نامزدهای انتخابات فراتر از تأسیس ستاد انتخابات، علناً اقلام تبلیغاتی خود را نیز توزیع می‌نمایند.

تنها دغدغه این قشر از نامزدها نداشتن کد کاندیداتوری است تا پکیج تبلیغات زودهنگام آنان تکمیل گردد.

شاید برخی افراد و مدیران در انتصابات و انجام وظایف قانونی اقدام به انجام استخاره نمایند اما باید دانست شورای نگهبان برای بررسی احراز صلاحیت نامزدها اسیر اقدامات ایجابی و تبلیغات زودهنگام نامزدها نشده و در احراز صلاحیت آنان استخاره نخواهد کرد و تنها مرّ قانون ملاک عمل خواهد بود.

چراکه پیش‌ازاین ناظران انتخابات، و سخنگوی شورای نگهبان تبلیغات زودهنگام نامزدها را مصداق تخلف انتخاباتی دانسته و بیان داشتند در کیفیت احراز صلاحیت آنان مؤثر خواهد بود.


برچسب ها : #-تبلیغات-زودهنگام #کد-کاندیداتوری #شورای-نگهبان #مازند-مجلس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : برخی در تبلیغات زودهنگام فقط کد کاندیداتوری ندارند/ شورای نگهبان در احراز صلاحیت نامزدها، استخاره نمی‌کند


X https://sport45.site/